Skocz do zawartości

Transport chemii modelarskiej za granicę


rocko4346

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy orientuje się ktoś czy samolotem do Wielkiej Brytanii można przewieźć farby akrylowe i emalie?

Ogólnie chodzi o pigmenty, farby akrylowe Tamiya i akcesoria do weathering AK(na bazie emalii)

Może ktoś z was już przewoził te materiały w ten sposób?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze kupujesz chemie w pl pytanie tylko czy roznica cenowa jest na tyle kozystna zeby sie w to bawic. Farbki Tamki mozesz kupic za ok £1.5/szt wiec nie wiem czy naprawde ma to sens pigmenty i inne specyfiki tez nie sa masakrycznie drogie. Za duza butle x-20a ok£5.50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wydaje mi się że nie powinno być problemu w bagażu głównym. Mimo że w warunkach przewozu bagażu zaznaczone jest że nie można przewozić farb, klejów, rozpuszczalników itp to jednak masa ludzi przewozi lakiery do paznokci, do włosów, zmywacze do paznokci itp. A więc materiały łatwopalne.

To że ceny w UK są podobne wiem( i tak wyszło około 50GPB taniej) Ale nie mogłem oprzeć się pokusie odwiedzin w sklepie modelarskim podczas urlopu i całkiem przypadkiem popełniłem "małe" nie planowane zakupy...

I teraz problem [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]

 

Sent from my D6603 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W głównym na 100% nie będzie z tym problemu, sam często latam i dużo podobnych rzeczy przewożę i nigdy nic się nie działo.

Z podręcznym może być gorzej, najlepiej zadzwonić do boku i wszystkiego się dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam serdecznie,

Z góry przepraszam moderatora jeśli nie trafiłem z kategorią wątku.

 

Mam następujący problem:

Aktualnie mieszkam na Islandii, a tutaj sklepów modelarskich jak na lekarstwo... całe 2 z minimalnym asortymentem.

Chciałbym ściągnąć cały warsztat z Polski i tutaj pojawia się problem.

Czy ktoś z tu obecnych może mi poradzić w jaki sposób przetransportować całą chemię modelarską?

Wszystkie farby i rozpuszczalniki niestety oznaczone są jako materiały łatwopalne, szkodliwe itp., tak więc bagaż rejestrowany w samolocie i na promie odpada, tak samo wysyłka z Polski.

Zastanawiałem się nad czymś na zasadzie specjalnej przesyłki z niebezpiecznymi materiałami ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

w dobie "turbanów" możesz mieć kłopot, jedyna opcja samochód, chyba najmniej kontrolowany, wysyłka jakimkowiek kurierem może być "szkodliwa" w dwie strony- z kuriera zrobią terrorystę bo przemyca a Ty też możesz mieć kłopot wszak wysłałeś materiały do "zamachu"... pozostaje opcja kupna u chińczyków, oni wysyłają wsio ( ja dostałem 400ml rozpuszczalnika w kopercie bąbelkowej ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dobie "turbanów" możesz mieć kłopot, jedyna opcja samochód, chyba najmniej kontrolowany, wysyłka jakimkowiek kurierem może być "szkodliwa" w dwie strony- z kuriera zrobią terrorystę bo przemyca a Ty też możesz mieć kłopot wszak wysłałeś materiały do "zamachu"... pozostaje opcja kupna u chińczyków, oni wysyłają wsio ( ja dostałem 400ml rozpuszczalnika w kopercie bąbelkowej ;) )

 

Chyba trochę wyobraźnia Ciebie poniosła z tymi "podejrzeniami o terroryzm" ;P Rozumiem, że Chińczycy wysyłają teleportem i nikt nie ma szansy skontrolować?

Co do farb w sprayu, czy rozpuszczalników to może być faktycznie problem, ale farby akrylowe, chyba nie powinny być problematyczne w transporcie kurierem? Zamawiałem do Finlandii z Polski i nie było żadnych problemów. Tym bardziej, że na paczce musisz opisać co jest w środku mniej więcej. Gdyby było coś nie tak to by pewnie odesłali.

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

@Melnikov mnie nie ale tych na granicy

jak kurier czy np DPD wiezie paczki to jest prześwietlany jak napchasz 3 butelki z rozpucholem, masz gwarantowane jak prześwietlą to wyjdzie a wtedy masz kłopot bo wysyłasz coś co nie wolno, o innych konsekwencjach nie wspominając ( koszty opóźnienia itp itd) jak pytałem kuriera o butelkę wódy to już płakał że nie wolno bo jak mu każdy da to go zamkną za przemyt ;)

ad chinoli wsadzili w normalną kopertę, oczywiście nie podają co wysyłają więc odpowiedzialność na nich spoczywa...jak nie dostanieszto bo wróci to oddają kasę, jak dojdzie to masz...

z farbami może nie być kłopotu ale z inną chemią już tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Melnikov mnie nie ale tych na granicy

jak kurier czy np DPD wiezie paczki to jest prześwietlany jak napchasz 3 butelki z rozpucholem, masz gwarantowane jak prześwietlą to wyjdzie a wtedy masz kłopot bo wysyłasz coś co nie wolno, o innych konsekwencjach nie wspominając ( koszty opóźnienia itp itd) jak pytałem kuriera o butelkę wódy to już płakał że nie wolno bo jak mu każdy da to go zamkną za przemyt ;)

ad chinoli wsadzili w normalną kopertę, oczywiście nie podają co wysyłają więc odpowiedzialność na nich spoczywa...jak nie dostanieszto bo wróci to oddają kasę, jak dojdzie to masz...

z farbami może nie być kłopotu ale z inną chemią już tak...

 

To chyba ten kurier czegoś się nałykał, że (wg mnie) takie bzdury nagadał. Skoro na paczce jest adresat i nadawca, to co do tego ma kurier? On nie ma obowiązku wiedzieć co jest w paczce. Tak samo podejrzany będzie wózkowy, czy inna osoba na przerzutni, bo przestawili paczkę z punktu odbioru, na punkt wysyłek, więc brali udział w precederze. To jakiś absurd. Mi zabrali na lotnisku z bagażu zippo, bo to niebezpieczny przedmiot wg nich był. Jakoś nikt mnie po sądach nie targał, a mogłem przecież, teoretycznie, spalić cały samolot.

 

Najlepiej zadzwonić do jakiegoś kuriera i się spytać. Czy wysyłają paczki. Ale pewnie to sporo kosztuje jak osoba prywatna chce taka paczkę nadać. Jak się pytałem ile wyjdzie wysłanie roweru to dawali mi absurdalne ceny. Koniec końców, wziąłem go samolotem że sobą. Ale z 'twardą' chemią będzie problem na pewno. Po farbach nie spodziewał bym się kłopotów.

 

Pozdrawiam

Mel

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

To może zapytaj prywatne firmy co i jak a potem pisz. I wlasnie kurier ma obowiazek pytać czy nie ma czegos co jest wyłączone z wysyłki. Masz listę przedmiotów i artykułów wyłączonych z transportu, kurier pyta czy nie ma w paczce jak powiesz że nie a coś tam dasz to kogo będą najpierw szarpać? nadawcę czy tego u kogo znaleziono? Nie powiedziałem że go zamkną ale będzie miał kłopot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile ta cała chemia waży? Jest jeszcze coś takiego jak przesyłki niebezpieczne, lotnicze to DGR, drogowe to ADR. Odpowiednio zapakowane, oznakowane, mogą być transportowane. Pozostaje kwestia ceny jaką należy zapłacić za taką usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.