Skocz do zawartości

Black Cat Catalina i malowanie


Constructor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie, do tej pory jakoś się nie bawiłem się z pre- i post-shadingami. Zwłaszcza takimi jak w przypadku samolotu PBY Black Cat Catalina. Kadłub jest cały czarny. Zastanawia mnie jednak jak wydobyć z niego jakąś głębię przy pomocy preshadingu. Rozumiem, że na koniec zapuszczanie linii jasnym washem i jakiś lining. Ale czy ma ktoś jakiś link do poradnika na YouTube czy innym serwisie jak pomalować takiego czarnego kotka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pressingu tu nie ma sensu robić. Maźnij Tamiyowskim Nato Black, później pobaw się w olejowe rozjaśnianie paneli + pigmenty piasczyste. Możesz później delikatnie zapuścić linie linerem Pacyfic dust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pressingu tu nie ma sensu robić. Maźnij Tamiyowskim Nato Black, później pobaw się w olejowe rozjaśnianie paneli + pigmenty piasczyste. Możesz później delikatnie zapuścić linie linerem Pacyfic dust.

Po moim poście jeszcze szukałem jak inni malowali ten model. Okazuje się, że 100% czarnych Catalin jest właśnie malowana "na płasko". Chyba też pozostanę przy tej metodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu aż się prosi o zmodulowany podkład, o rozjaśnienie "oświetlonych" powierzchni przed malowaniem ostatecznym kolorem.

Też nie chcę go na płasko malować. Szukam jedynie jakiegoś video albo tutoriala jak robić taką modulację przy takim czarnym kolorku.

Spinam się przy kilku modelach bo żona mnie bije, że rozgrzebane mam tego od cholery i nic nie skończyłem. A o Catalinę to już prawie awantura była :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cały czarny ale tylko w połowie, może Ci jednak natchnie

 

I to wszystko co znam z czarnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy preszejdingowanie i takie modulowanie kolorem wyjdzie, raczej trzeba by pójść w stronę postshejdingowanie.

 

Constructor poszukaj może warsztatów F-117, i podpatrz jak tam malują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, gdy stosując pre* poniesie i zalejemy modulację, zawsze można potem zrobić post*, przy czym to może niekiedy grozić zwaleniem gotowej już powłoki... Cóż, nic nie zastąpi doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gentlemen's, thank You very much

Teraz skończę sklejanie, przygotuję do malowania i mam nadzieję, ze postawię na półce za jakiś czas. Mam już podstawki z alliexpress. Trochę je poprzerabiam i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko się pochwal skończoną Cataliną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko się pochwal skończoną Cataliną ;)

Przyznam się, że fajerwerków nie będzie, bo dodałem tylko kilka blaszek w kabinie i na tym koniec. Ale chciałem popracować na malowaniem. Mam nadzieję, że jakoś to pójdzie.

 

No, jak już masz podstawki, to teraz będzie z górki

Tak, podstawki rzecz podstawowa Ale chyba tych "figurkowych" z alliexpress nie wykorzystam bo wydają się zbyt słabe pod grubaśną Catalinę. Właśnie z obawy na ciężar modelu zdecydowałem się go nie stawiać na podłożu. Niby w internecie widziałem, że inni stawiali je na kołach. Ale ja się boję, że będą miał pecha i golenie pękną jak zapałki, albo odkleją się od komory. Mam dwie podstawki ("nóżki") z Italeri jeszcze. Ale i tak będę musiał wykonać jakieś łoże pod model, montowane na podstawce, bo nie chcę go dziurawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.