Skocz do zawartości

Porady dla początkującego...


radziorek15

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 573
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kompresor i aero jadą do mnie kurierem. Czas kompletowac dalej sprzęt. Jakie na początek pedzelki. Płaskie czy okrągłe. Syntetyczne, czy naturalne? I co ważne jakie rozmiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj AK Interactive Survival Weathering Brushes Set (ewentualnie dobierz z ich oferty co jest w zestawie) i do tego dokup ze dwa płaskie 4 (AK 610) i dwa okrągłe 2 (AK 604). Połowę przeznacz do akryli takich jak Vallejo, połowę do farb olejnych i washów/efektów. Tak na start powinno wystarczyć. Z czasem zobaczysz, co jest Ci jeszcze potrzebne. Używam pędzli AK (oprócz licznych innych), jest to syntetyka, ale dość dobra, za sensowne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie laika;). Sprzęt przyszedł jednak przed pomalowaniem czegokolwiek co ma wyglądać jak samolot chciałbym poczywiczyc. Niestety zapomniałem kupić specjalistycznego płynu do mycia aero a korci. Czy sam Ace ton wystarczy do wyczyszczenia aero? Aero ultra jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Mam problem z malowaniem modelu. Nakładam pędzlem drugą warstwę farby (humbrol, dobrze rozcieńczony terpentyną), a wcześniejsza warstwa, pierwsza po podkładzie, zaczyna się łuszczyć miejscami.

Czy to ja coś robię źle czy wina jest po stronie farby/rozcieńczalnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne terpentyny. W sklepach plastycznych można kupić terpentynę balsamiczną, która nadaje się do malowania olejnymi, ale ona reaguje z plastikiem. Natomiast odourless turpentine, tzw white spirit to jest zupełnie coś innego i ona z plastikiem nie reaguje. Wiem o czym mówię, bo się o tym sam przekonałem. Wito pisze, że mu nowa warstwa łuszczy poprzednią, co potwierdza moje słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkład to Tamiya w spreju i z podkładem kolor bazowy nie reaguje.

Kupiłem dziś rozcieńczalnik tamiya do emalii (humbrola nie było) i będę go testował razem z dłuższymi przerwami pomiędzy warstwami.

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam

Jako, że mamy nowy rok a jak wiadomo "Nowy rok, nowy ja" postanowiłem spróbować swoich sił w modelarstwie. Wiem od jakiego modelu chciałbym zacząć wiem też mniej więcej czego będę potrzebował jeżeli chodzi o narzędzia ale mam problem z klejem i farbami. Nie chce kupować wszystkich farb sugerowanych przez producenta bo sam koszt farb by wyniósł ponad 100 zł . Nie chciałbym wydawać tyle pieniędzy na same farby bo po prostu nie wiem czy się wciągnę w tą zajawke. Słyszałem, że farby można mieszać ale czy da to równie dobry efekt co farba danego koloru? Jakie podstawowe kolory wybrać jeżeli chciałbym mieszać farby? Jakiej firmy farby wybrać? Teraz podkład, aerografu nie posiadam ale słyszałem, że są podkłady w sprayu. Jaki podkład wybrać? Teraz klej, jaki klej wybrać? Słyszałem, że dobry będzie TAMIYA EXTRA THIN CEMENT, prawda?

 

Jestem zupełnie zielony w temacie więc proszę o wyrozumiałość.

 

Model który wybrałem na początek : http://agtom.eu/skala-135/311240-tamiya-135-german-pzkpfw-ii-4950344995370.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że z tego zestawienia farb mogę śmiało dobierać kolory pod niemieckie modele bez żadnej obawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją jedyną obawą jeżeli chodzi o malowanie plastikowych zabawek jest to, że po prostu mi to nie wyjdzie i model będzie wyglądał jakby pomalował go trzy latek(cały w jednym lub dwóch kolorach) . Moje umiejętności malarskie pozostawiają wiele do życzenia i dlatego przy pierwszym modelu chciałbym osiągnąć chociaż te minimum w postaci pomalowania go zgodnie z jego faktyczną kolorystyką. Dlatego tak dopytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją jedyną obawą jeżeli chodzi o malowanie plastikowych zabawek jest to, że po prostu mi to nie wyjdzie i model będzie wyglądał jakby pomalował go trzy latek(cały w jednym lub dwóch kolorach) . Moje umiejętności malarskie pozostawiają wiele do życzenia i dlatego przy pierwszym modelu chciałbym osiągnąć chociaż te minimum w postaci pomalowania go zgodnie z jego faktyczną kolorystyką. Dlatego tak dopytuje.

 

Czym szybciej zorientujesz się, że kolory „autentyczne” należy traktować z przymrużeniem oka (odcień - zmieniał się u niemiaszków wraz z brakami wynikającymi z dostępności składników farb, rozjaśnienie - trzeba dostosować do skali itp. itd.) tym będziesz miał większą przyjemność z kolorowania

A już ruskie to prawie dowolnie na zielono można kolorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.