Skocz do zawartości

PRZELICZNIK FARB - użytkowników Modelwork


Constructor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 319
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Potrzebuje zamiennik kolorów Royal Navy WW2 w palecie Tamiya lub ewentualnie mr hobby.

Kolory

1.Light grey 507C

2.dark grey 507A

3.dark blue grey B5

 

i tak wyszło mi że 507C to może być XF80, 507A to XF24? Może ktoś dobierał i może potwierdzić, a co do blue grey B5 to nie mam pomysłu, może ktoś coś doradzi.

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 1 month later...

Chodzi za mną "powrót do przeszłości", mianowicie ZTS-owski Jaczek. W związku z tym szukam kolorów do pudełkowego, zielono-brązowego kamo. Proszę, podajcie z jakiejkolwiek palety to sobie poszukam odpowiedników. Na razie optuję w stronę humbroli 117/119 (góra), 89 dół.

Jeśli o kolory radzieckiej awiacji z 2wś chodzi to tą stronę polecam: http://mig3.sovietwarplanes.com/colors/color-table.html

 

Kiedyś przypadkiem na nią trafiłem i naprawdę niezła kopalnia wiedzy.

Niestety nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego jak zielono-brązowe kamo na Jakach nie istniało. Na górnych powierzchniach ma być czarny i zielony. A z szukaniem odpowiednich farb nie kombinuj, bo są już dostępne gotowe kolory z Hataki albo Mr.Paint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sąsiednim wątku na forum trochę było gadane o kolorach radzieckiej awiacji z IIwś.

 

Zasadniczo dla myśliwców w malowaniu, o które pytasz powinny być AMT-7 (szaroniebieski) na spód oraz AMT-11 i AMT-12 (jasno- i ciemnoszary) na górę. Mr. Paint i Akan mają gotowce w swojej palecie, po zbliżonych odcieniach można znaleźć farby i u innych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Witam,

Mam problem z przeliczenie farb, ANT5 z Zvezdy (kat. 7271). Niestety w przelicznikach nie mogę znaleźć odpowiedników.

Chodzi mi o malowanie kadłuba, kolory z Model Master Enamel 1562 i 1710 - chciałem je zamienić na Tamiya akrylowe albo Gunze akrylowe.

1710 (dark green) wyszło mi: Tamija XF-13 i Gunze H309 / C309. Nie wiem czy to jest odpowiedni kolor.

Co do 1562 (light blue) wyszło mi XF-23.

 

Proszę o pomoc.

 

EDIT:

Znalazłem inny zestaw Tamiya "Ilyshin IL-2 Shturmovik" - z instrukcji wynika, że Dark Green to XF-58 a Light Blue to XF-23.

Dobry kierunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Troche z innej beczki.

 

Jaki jest obecnie na topie internetowy przelicznik farb? Szukam czegos do przeli zania FSa na GS, MM, humbrola. Moj ulubiony Ultimate Paint Chart juz chyba kompletnie zdechł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam apki na Androida "Hobby Color Converter", ma swoje słabsze strony, ale autor przykłada się do aktualizacji i jest ok.

Ehh be smartfona ani rusz ;) Dzięki za podpowiedź, wypróbuję
Akurat Hobby Color Converter jest dość dobrym przykładem właściwego wykorzystania zalet narzędzia i minimalizowania jego słabych stron. W pełni zgadzam się z kolegą milczący.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 years later...

Chce skleić model ORP Wicher w malowaniu przedwojennym. Potrzebuje przeliczyć następujące farby humbrola na tamiye albo gunze c lub h albo na hataka orange line. Ewentualnie inne ale nie olejne.

 

Oto te kolory:

-Humbrol 100

-Humbrol 162 (szczególnie na tym mi zależy)

-Humbrol 62

 

Z góry dziękuje wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.