Skocz do zawartości

Polska grupa modelarska w UK


Reflect

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

jFuhnI0-aWF1vmqMb0qCK9R-spE7fa3Kb275oKeLOnH2=w1200-h142-no

Witam

Zapraszam osoby zamieszkujące Wyspy Brytyjskie i aktywnie modelujące lub zainteresowane tematyką szeroko pojętego modelarstwa o wpisywanie swoich nicków, informacji o przynależności do klubu oraz początku kodu pocztowego miejsca zamieszkania w tym wątku. Dzięki temu stworzymy MAPĘ lokalizacji oraz postaramy się bliżej poznać.

Mapa zawiera nasze przybliżone miejsce zamieszkania (podanie tylko początku kodu pocztowego ukazuje jedynie nasze przybliżone położenie, więc pełna anonimowość zapewniona). Każda kolejna osoba dopisująca się w tym wątku będzie dodana do mapy (link nie ulegnie zmianie). Mam nadzieję, że ułatwi to wzajemną komunikację. Oprócz listy członków na mapie będę umieszczał informację na temat ciekawych imprez. Zielone gwiazdki to imprezy modelarskie, na które czekamy, czerwone gwiazdki to imprezy które już się odbyły.

 

Nasza grupa ma charakter nie inwazyjny - wszyscy mają sporo zajęć, większość pracuje więc czasu na ścisłą integrację jest niewiele. Grupa jest dla każdego. Dla osób, które kleją modele oraz dla osób które lubią na nie tylko patrzeć. Początkujący lub bardziej zaawansowani to nie ma znaczenia. Nie ma absolutnie żadnego ciśnienia czy ktoś może się spotkać i poświęcić czas czy jednak nie. To dotyczy zarówno wirtualnych jak i realnych spotkań. Oczywiście im więcej osób będzie partycypować tym spotkania będą ciekawsze, wszystko zależy od Was :-)

Założenia grupy modelarskiej w UK to:

1. Kontakt z kolegami, którzy są umiejscowieni blisko naszego miejsca zamieszkania

2. Spotkania na wystawach modelarskich - bo zawsze jest raźniej pogadać w realu

3. Raz w miesiącu widzimy i słyszymy się podczas konferencji internetowej (pierwsza Niedziela miesiąca godzina 10pm)

 

Kilka słów odnośnie naszych wirtualnych spotkań:

Używamy platformy Google Hangout. Do zabawy potrzebny jest komputer lub tablet lub smartphone z dostępem do internetu.

 

W przypadku urządzeń mobilnych proszę zainstalować oprogramowanie dla platformy: Android lub Apple

W przypadku komputera do poprawnego działania potrzebna jest kamera lub zestaw słuchawkowy. Kto nie posiada a chciałby uczestniczyć aktywnie w naszych spotkaniach - bardzo proszę oto dobre i tanie alternatywy:

1. Kamera

2. Zestaw słuchawkowy z mikrofonem

Przy czym jeśli posiadacie głośniki podłączone do komputera to wystarczy jedynie kamera (rekomendowany model ma wbudowany mikrofon)

 

Ok - teraz instalacja, która dotyczy wszystkich platform. Podstawą jest posiadanie konta google. Jeśli ktoś jeszcze nie ma tutaj można założyć. Następnie należy aktywować usługę google+ tutaj

Jeśli wszystko macie prawidłowo podłączone (mam na myśli kamerę z komputerem). Całość powinna pięknie działać.

 

Następnie uprzejmie proszę o przesłanie wiadomości PW na profil modelworku zawierającej adres email, który został użyty do zarejestrowania usługi google oraz nickname z forum modelwork + numer telefonu komórkowego (wysyłam przypomnienia na telefon)

 

Konferencja video będzie inicjowana z mojego konta. Zaproszenia z linkiem dostępowym będą rozsyłane drogą mailową. Po otrzymaniu maila, wystarczy potwierdzić zaproszenie (będzie odpowiednia ikonka wewnątrz maila).

Szczegółowe instrukcje wysyłam na PW - proszę się nie krępować, pomogę każdemu!

 

 

pozdrawiam

 

Christian

klub: London - South East

kod pocztowy: SE6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 648
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Super Moderator

Bardzo się cieszę, że się odzywacie - ten temat ma jedynie pomóc nam się ewentualnie kiedyś spotkać - nie ma absolutnie żadnej presji, mamy się dobrze bawić, niezależnie od tego kto co umie itd.

 

Pozdrawiam i zachęcam Polskich modelarzy mieszkających w UK do wpisywania się poniżej.

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć

No jak większość Kolegów , bez klubu ,okolice Glasgow (Motherwell) ML1, z Bazylem vel Krzyśkiem i Tremac vel Przemek widzimy się co roku w Telford , więc i w tym roku pewnie jakoś się spotkamy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam,

Bardzo fajnie, że się dopisujecie! W pierwszym poście pojawi się dodatkowo mapa z naszymi lokalizacjami oraz imprezami modelarskimi (wysłałem prośbę do szanownego admina, który może będzie miał kilka chwil i wyedytuje mój pierwszy post). Mam nadzieję, że to pomoże nam się już bardziej konkretnie zorganizować. Tymczasem mam plan na organizację cyklicznych video-spotkań online dla chętnych - będziemy wykorzystywali darmową usługę google (trzeba mieć mikrofon i/lub kamerę oraz konto google). Napiszę jeszcze wszystkim zainteresowanym wiadomość PW z informacjami jak temat ugryźć.

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super że temat się ruszył. Fajny pomysł z tą mapą. Chłopaki, na chwilę obecną 11 maja będę na tej wystawie:

 

Venue: Churchdown Community Centre, Parton Road, Churchdown, Glos, GL3 2JH

The 13th IPMS Gloucester Model Show

 

Może ktoś wpadnie? Jak by co to wyslijcie numer tel. na priv może jakoś się zgadamy. Christian możesz wrzucić na mapę?

 

Prośba do adminów. Mozna by temat podczepić na pierwszej (czy jak to się tam zwie), żeby nie trzeba go było w tym cąłym bałaganie na placu zabaw szukać?

 

 

P.S. Łukasz (AFI) w pierwszy majowy bank holiday bee koło ciebie przejeżdżał bo jade do Barnsley, he, he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam,

Dopisałem już imprezę. Mapa ma oczywiście możliwość dopisywania imprez oraz dopisywania się do listy (właśnie ustawiłem wszystkie funkcję). Uprzejmie proszę jednak na razie jeszcze nic nie zmieniać ani dopisywać. Wieczorem wkleję obrazkowy tutorial w tym temacie. Cała operacja jest bardzo prosta, ale można też troszkę namieszać (na przykład skasować lokacje modelarzy :-).

 

Teraz lecę z rodzinką na zakupy, ale wieczorem obiecuję, że wszystko dokładnie i przystępnie opiszę.

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pomysl swietny. Nie jestem zrzeszony (brak czasu powolne dlubanie) mieszkam w jednej z dzielnic Birmingham kod pocztowy DY5. Fajna sprawa ze spotkaniem z checia wymienilbym poglady i podpytal bardziej doswiadczonych kolegow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Mała zmiana - bardzo proszę wszystkich chętnych chcących się dopisać do mapy, lub dodać nową imprezę o kontakt w tym temacie - z uwagi na nieodpowiedzialnych użytkowników, byłem zmuszony zablokować nanoszenie zmian na mapę.

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dodane ;-)

 

Przypominam, że najbliższa imprezy na których się pojawimy to:

Gloucester Model Show

Hendon Scale Model Show

Obydwie imprezy 11.05.2014

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.