Teraz jest Wt lis 21 2017, 2:57

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Trójmiasto
PostNapisane: Pn paź 23 2017, 21:32 

Witam wszystkich,
mam pytanie do forumowiczów mieszkających w Trójmieście. W jakich sklepach stacjonarnych kupujecie ? Oprócz modelmanii w Galerii Bałtyckiej. Ciekawy jestem czy gdzieś sprzedają pactry - niestety na własną rękę nie mogę nic znaleźć.

Tytuł: Re: Trójmiasto
PostNapisane: Pn paź 23 2017, 21:54 

A po co Ci coś więcej niż Modelamania? Moim zdaniem najlepszy sklep. A Pactra to syf, więc nie wiem czemu się nią interesujesz.

Przyszła pora na zmiany...

PostNapisane: Pn paź 23 2017, 21:58 

Mi się zawsze dobrze korzystało z pactry, stąd moje pytanie.

PostNapisane: Pn paź 23 2017, 22:35 

W Gdyni Pactry są chyba w tym sklepie naprzeciw hali targowej, nazywa się Walentynka bodajże. Mają tam trochę farb, chemii i narzędzi ale szału nie ma.

No i Modelmania jest w Metropolii, nie w Bałtyckiej :)

PostNapisane: Wt paź 24 2017, 6:01 

Dokładnie jak mówi kolega filipsg, w Walentynkce. Kiedyś mieli więcej modeli itp. Ale teraz też nie jest źle. Pactra, tamiya, vallejo są napewno i to w sporych ilościach. A byłem tam ostatnio tydzień temu.

:)

PostNapisane: Wt paź 24 2017, 8:22 

Spotter napisał(a):
A po co Ci coś więcej niż Modelamania? Moim zdaniem najlepszy sklep. A Pactra to syf, więc nie wiem czemu się nią interesujesz.

1. napisz po prostu że się nie nauczyłeś nimi malować, a jak już rzucasz swoje mundrości to opatrz je prosze dopiskiem "moim zdaniem" - bo skoro masz o nich takie zdanie to OK ale nie jest to jakaś ogólna prawda obiektywna, wiele osób nimi maluje z dobrymi rezultatami i sobie chwali.

2. w Gdańsku jestem przynajmniej raz w roku od dobrych iluś lat, dawniej zawsze zaglądnąłem do Modelmanii - może się coś zmieniło ale modele mieli tylko tych najpopularniejszych producentów, nic specjalnego, natomiast co mnie zraziło to ogólne "nie chce mi się..." do klienta, jakieś takie zblazowanie, utrudnianie, "czego pan szuka to powiem" zamiast "proszę się spokojnie rozejrzeć" i jakieś niecierpliwe pilnowanie klienta jak by był złodziejem... to nie sklep częściami samochodowymi żeby podać konkret po co się przyszło i szlus, modeli mam cały skład - chciałem popatrzeć czy jest co upolować a nie spowiadać się i przy okazji obnażać kiepską wiedzę sprzedawcy... także już tam nie zaglądam a kaske zostawiam gdzie indziej. Jeżeli coś się tam zmieniło w tej sprawie to dobrze i dajcie znać, nie stawiam nigdy na nikim krechy.

3. i wracając do istoty rzeczy, zawsze jak jestem w Gdańsku to zaglądam tutaj:
Grobla II 12/14, 80-835 Gdańsk
sklep zabawkowy z nieźle wyposażonym kątem modelarskim, dużo farb, narzędzi, modeli, można spokojnie sobie pooglądać co tam mają ciekawego, pozaglądać do pudeł, zawsze coś przywiozę a i kilka ciekawostek tam wyszukałem.

pozdrawiam
ww

PostNapisane: Wt paź 24 2017, 8:48 

wuwumaster napisał(a):
sklep zabawkowy z nieźle wyposażonym kątem modelarskim, dużo farb, narzędzi, modeli, można spokojnie sobie pooglądać co tam mają ciekawego, pozaglądać do pudeł, zawsze coś przywiozę a i kilka ciekawostek tam wyszukałem.

pozdrawiam
ww

A po co tracić czas na „naukę” malowania najtańszym padłem?

A ten zabawkowy to jak był w starej lokalizacji (miałem do niego z 15 metrów) miał obsługę na poziomie. Po przeniesieniu się na Grobla II to TRAGEDIA - szczególnie jak synuś obsługuje.

Galerie:pierwszy model - Panther Ausf. A by Tamiya, Jagdpanzer IV L/48 Normandia by Italeri, Sherman Firefly Ic Hybrid, Cromwell Mk. IV, 1 DPanc. Bieżący warsztat:Renault FT-17 "Trup" + Sherman TOBRUK
Pozdrawiam Rafał Dzięgielewski made by 71 :)

Klasa 2 - Pojazdy wojskowe
ObrazekPustynny Valentine V

Ostatnio edytowano Wt paź 24 2017, 14:03 przez cooper69, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt paź 24 2017, 9:13 

wuwumaster napisał(a):
1. napisz po prostu że się nie nauczyłeś nimi malować, a jak już rzucasz swoje mundrości to opatrz je prosze dopiskiem "moim zdaniem" - bo skoro masz o nich takie zdanie to OK ale nie jest to jakaś ogólna prawda obiektywna, wiele osób nimi maluje z dobrymi rezultatami i sobie chwali.

Nimi się nie da dobrze malować.
wuwumaster napisał(a):
2. w Gdańsku jestem przynajmniej raz w roku od dobrych iluś lat, dawniej zawsze zaglądnąłem do Modelmanii - może się coś zmieniło ale modele mieli tylko tych najpopularniejszych producentów, nic specjalnego, natomiast co mnie zraziło to ogólne "nie chce mi się..." do klienta, jakieś takie zblazowanie, utrudnianie, "czego pan szuka to powiem" zamiast "proszę się spokojnie rozejrzeć" i jakieś niecierpliwe pilnowanie klienta jak by był złodziejem... to nie sklep częściami samochodowymi żeby podać konkret po co się przyszło i szlus, modeli mam cały skład - chciałem popatrzeć czy jest co upolować a nie spowiadać się i przy okazji obnażać kiepską wiedzę sprzedawcy... także już tam nie zaglądam a kaske zostawiam gdzie indziej. Jeżeli coś się tam zmieniło w tej sprawie to dobrze i dajcie znać, nie stawiam nigdy na nikim krechy.

Albo miałeś kiepski dzień i wszystko cię drażniło, albo z zasady się czepiasz. Tak profesjonalnego podejścia do klienta to dawno nie widziałem. Bywałem tam bardzo często i zawsze wychodziłem zadowolony. Do tego jeszcze po przeniesieniu sie do Metropolii asortyment im się znacząco powiększył. I mają w planach dalej powiększać, ale właściciel woli to robić powoli.
wuwumaster napisał(a):

Gdy pracował u nich Przemek, to był to mój ulubiony sklep. Od kiedy sprzedażą zajmuje sie mamuśka dla której każdy model jest "bardzo przyjemny", córeczka która nie ma zielonego pojęcia o modelach, albo nie daj boże synalek, którego musisz przepraszać że w ogóle coś chcesz u nich kupić i zawracasz mu dupę, to sorry, ale już tam nie zaglądam. Nie mają zielonego pojęcia o modelach a ceny mają kosmiczne. To że wynalazłeś u nich perełki znaczy tylko to, że zalegały na półce bo nikt nie chciał u nich kupować. Główna klientela tego sklepu to są dzieciaki, które chcą spróbować.

PostNapisane: Wt paź 24 2017, 13:23 

Spotter napisał(a):
wuwumaster napisał(a):

Nimi się nie da dobrze malować.

Da się, i można mieć b dobre rezultaty, ale oczywiście obowiązku nie ma więc looz :piwo:
Cytuj:
wuwumaster napisał(a):

Albo miałeś kiepski dzień i wszystko cię drażniło, albo z zasady się czepiasz. Tak profesjonalnego podejścia do klienta to dawno nie widziałem. Bywałem tam bardzo często i zawsze wychodziłem zadowolony. Do tego jeszcze po przeniesieniu sie do Metropolii asortyment im się znacząco powiększył. I mają w planach dalej powiększać, ale właściciel woli to robić powoli.

Nie, to doświadczenie z kilku wizyt w trakcie urlopów - także looz i bez stresu, ale dobrze wiedzieć że nie zawsze jest tak jak ja trafiłem. Przy najbliższej wizycie nad morzem zajrzę znów.
Cytuj:
wuwumaster napisał(a):

Gdy pracował u nich Przemek, to był to mój ulubiony sklep. Od kiedy sprzedażą zajmuje sie mamuśka dla której każdy model jest "bardzo przyjemny", córeczka która nie ma zielonego pojęcia o modelach, albo nie daj boże synalek, którego musisz przepraszać że w ogóle coś chcesz u nich kupić i zawracasz mu dupę, to sorry, ale już tam nie zaglądam. Nie mają zielonego pojęcia o modelach a ceny mają kosmiczne. To że wynalazłeś u nich perełki znaczy tylko to, że zalegały na półce bo nikt nie chciał u nich kupować. Główna klientela tego sklepu to są dzieciaki, które chcą spróbować.

OK, doceniam opinię "localsa", ja tak jak pisałem bywam tam okazjonalnie, ale jakoś do tej pory miałem raczej pozytywne odczucia, może też dla tego że parę latek jestem w temacie i nie muszę polegać na wiedzy sprzedawcy tylko raczej na jego zwykłej otwartości? nie wiem, mniejsza o to.

Kolega pytał o sklepy w Trójmieście, nikt o nim nie wspomniał - to ja wspomniałem, zawsze jeden pkt na liście więcej zwłaszcza jak się czegoś po sklepach szuka, a co by nie mówić trochę mają na stanie, więc jak ktoś ma akurat bliżej...
A ceny - to dłuższy temat, dla mnie nie najtaniej ale też żadna tragedia.

pozdr!
ww

PostNapisane: Wt paź 24 2017, 16:58 

filipsg napisał(a):
No i Modelmania jest w Metropolii, nie w Bałtyckiej :)

Taak, pomyliły mi się galerie :)

Zapytałem tylko o sklepy, prosiłbym tutaj bez żadnych walk :P

A do sklepu na Grobla II na pewno się przejadę !

PostNapisane: Wt paź 24 2017, 19:36 

Nie ma po co jechać na Grobla II - no chyba, że chcesz strój na Hellowen wypożyczyć...
Wtedy będziesz KLYJENT PRIORYTETOFY.

Galerie:pierwszy model - Panther Ausf. A by Tamiya, Jagdpanzer IV L/48 Normandia by Italeri, Sherman Firefly Ic Hybrid, Cromwell Mk. IV, 1 DPanc. Bieżący warsztat:Renault FT-17 "Trup" + Sherman TOBRUK
Pozdrawiam Rafał Dzięgielewski made by 71 :)

Klasa 2 - Pojazdy wojskowe
ObrazekPustynny Valentine V

PostNapisane: Wt paź 24 2017, 19:49 

Ja siedziałem w modelarstwie z 15 lat, później kilka lat przerwy i powrót, więc świeżakiem nie jestem. I zawsze zaopatrywałem się w tym sklepie na Grobla (wtedy jeszcze na Powróżniczej) i jak był Przemek, byłem zawsze zadowolony. Od kiedy go nie ma, to masakra. I nie mówię że ja potrzebuję pomocy, ale stałem obok i jak słuchałem ich porad, to szlag mnie trafiał. Raz się wtrąciłem i powiedziałem, że synalek pieprzy głupoty i ewidentnie naciąga dzieciaka na coś, co na dzień dobry nie ogarnie.

Dla mnie w Trójmieście istnieje tylko jeden dobry sklep i jest nim właśnie Modelmania.

PostNapisane: Wt paź 24 2017, 21:20 

Witam,

dziwie się, że nikt jeszcze nie wspomniał o sklepie pana Wojciecha Molskiego na Przymorzu (Zielony Rynek).

Specjalizuje się w pancerce, zwłaszcza niemieckiej - modele są raczej z wyższej półki tj.: głównie Dragon, poza tym Tamiya, Bronco, ostatnio pojawił się m. in. Takom.

Szkoda że niestety obecnie sklep nie jest otwarty codziennie, a tylko w wybrane dni, aczkolwiek zawsze jak wpadnę i jest otwarte to znajdzie się coś ciekawego :-)

Modelmania - bardzo fajna obsługa, ciągle się powiększają, brakuje mi jedynie większego asortymentu właśnie w pancerce, z tego co pamiętam to mają głównie Tamiye, plus Zvezda i trochę Academy.

PostNapisane: Wt paź 24 2017, 21:41 

Zacznijmy od tego, że Modelmanie najbardziej warto odwiedzać w...internecie. Regularnie mają promocje -30% i czasami naprawdę fajne pozycje.
Sklep fizyczny jest odzwierciedleniem swojej wersji internetowej, wiec zamiast snuć się między półkami, lepiej przejrzeć wszystko w internetach.

PostNapisane: Wt paź 24 2017, 22:17 

Ostatnio rozmawiałem właśnie o pancerce i wiedząc że się przenoszą nie zamawiali za dużo na stan. Plany mieli takie, aby po zadomowieniu się w nowym miejscu dopiero rozpocząć zakupy na półkę. Trochę narzekałem że mało Dragona mają i powiedzieli mi, że planują zrobić jedno duże zamówienie w tym roku. Czy już zrobili to nie wiem, bo ostatnio czasu na modele bardzo mało, a tym bardziej na chodzenie po sklepach.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

REGULAMIN FORUM