Teraz jest Wt sie 21 2018, 17:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ostrzeżenie!!!
PostNapisane: Pn lut 19 2018, 2:45 

Witam zakupiłem coś takiego.
http://allegro.pl/m3a3-bradley-w-busk-iii-i7095250763.html
Zakupione pod koniec grudnia 2017 wysłane miały być na moją prośbę na spokojnie po szaleństwie świąteczno/noworocznym ostatecznie trafiły do mnie pod koniec stycznia.
Oba zestawy miały być nowe. Niestety o ile zestaw wnętrza faktycznie był jak nowy to z transporterem Bradley juz tak nie było. Ramki bez folii, model częściowo zaczęty (sklejone podwozie, koła na stałe/nieruchome!) o czym sprzedający nie poinformował...bo nie pamiętał. Dlatego prawdopodobnie nie zabezpieczył odpowiednio zawartości choć mając w rękach pudło powinien jak ja słyszeć że coś jest nie tak bo części tłukły się niemiłosiernie a jakie pudła robi Meng kto widział/ma, ten wie że są wielkie. Przez to elementy już sklejone częściowo uległy oderwaniu. Miałem odesłać oba modele sprzedający się zgodził ale na dwa tygodnie byłem uziemiony przez chorobę i nie miałem ich jak odesłać o czym poinformowałem sprzedającego. Podesłałem zdjęcia jak to wygląda i w tym czasie sprzedający zmienił decyzję stwierdził, że się nie zgadza na zwrot i nawet jeżeli jeden model jest częściowo "sklejony" to i tak sprzedał mi je po dobrej cenie a za uszkodzenia z "winy poczty" nie odpowiada. Boli tym bardziej że jest to jak się okazało jeden z forumowiczów (nie będę pisał z imienia i nazwiska, nick z allegro identyczny z tym na forum powinien wystarczyć) uprzedzałem go że wystawię odpowiedni komentarz i informację na forum. Z powodu innych ważniejszych spraw na głowie przegapiłem czas na rozpoczęcie sporu na allegro a może dlatego że liczyłem na to że sprzedający się odezwie. Posiadam całą korespondencję z tym panem z datami, zdjęciami. Jako dowód tutaj przedstawiam dwa "nowego modelu w folii".

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,
Darek

Tytuł: Re: Zakupy... Cz.4
PostNapisane: Pn lut 19 2018, 8:25 

Oj bardzo nie ladnie !!!!!!! :rozga:

Bardzo zle to swiadczy o koledze i...46 z tego forum,
Bez wzgledu na cene za jaki sprzedawal model oszukal kupujacego. Chyba ze w zestawie dodal Pan folie ktora posklejala ten model. :mrgreen:

Powinien sie Pan wstydzic.

Galeria
"CZYŚCICIELE", Dzielnica obiecana - Uciekinierzy, Przenicowany Świat - Front 47 "Wąwóz",
Przenicowany Świat - Front 47 "Świerkowa Granica",

Klasa 7 - Sci-Fi
Obrazek Dzielnica obiecana - Uciekinierzy
Klasa 5 - Dioramy
Obrazek CZYŚCICIELE

PostNapisane: Pn lut 19 2018, 11:32 

Darkin napisał(a):
Witam zakupiłem coś takiego.
http://allegro.pl/m3a3-bradley-w-busk-iii-i7095250763.html
Zakupione pod koniec grudnia 2017 wysłane miały być na moją prośbę na spokojnie po szaleństwie świąteczno/noworocznym ostatecznie trafiły do mnie pod koniec stycznia.
Oba zestawy miały być nowe. Niestety o ile zestaw wnętrza faktycznie był jak nowy to z transporterem Bradley juz tak nie było. Ramki bez folii, model częściowo zaczęty (sklejone podwozie, koła na stałe/nieruchome!) o czym sprzedający nie poinformował...bo nie pamiętał. Dlatego prawdopodobnie nie zabezpieczył odpowiednio zawartości choć mając w rękach pudło powinien jak ja słyszeć że coś jest nie tak bo części tłukły się niemiłosiernie a jakie pudła robi Meng kto widział/ma, ten wie że są wielkie. Przez to elementy już sklejone częściowo uległy oderwaniu. Miałem odesłać oba modele sprzedający się zgodził ale na dwa tygodnie byłem uziemiony przez chorobę i nie miałem ich jak odesłać o czym poinformowałem sprzedającego. Podesłałem zdjęcia jak to wygląda i w tym czasie sprzedający zmienił decyzję stwierdził, że się nie zgadza na zwrot i nawet jeżeli jeden model jest częściowo "sklejony" to i tak sprzedał mi je po dobrej cenie a za uszkodzenia z "winy poczty" nie odpowiada. Boli tym bardziej że jest to jak się okazało jeden z forumowiczów (nie będę pisał z imienia i nazwiska, nick z allegro identyczny z tym na forum powinien wystarczyć) uprzedzałem go że wystawię odpowiedni komentarz i informację na forum. Z powodu innych ważniejszych spraw na głowie przegapiłem czas na rozpoczęcie sporu na allegro a może dlatego że liczyłem na to że sprzedający się odezwie. Posiadam całą korespondencję z tym panem z datami, zdjęciami. Jako dowód tutaj przedstawiam dwa "nowego modelu w folii".

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,
Darek

Raczej średnio ta sprawa pasuje do tego tematu. Nie chce się wypowiadać w temacie bo nie jestem stroną i nie wiem jak rzeczywiście było ale wydaje mi się że temat jest do przedyskutowania między kontrahentami i wymaga dojścia do jakiegoś porozumienia w tej kwestii. Tak jeszcze gwoli uzupełnienia całe to "rozpoczęcie sporu na allegro" to bujda na resorach martwy twór bo i tak ogranicza się do złożenia zawiadomienia na policji przez kupującego a dalej jak sprawa się już potoczy to loteria.

PostNapisane: Pn lut 19 2018, 12:08 

Ritter napisał(a):
Tak jeszcze gwoli uzupełnienia całe to "rozpoczęcie sporu na allegro" to bujda na resorach martwy twór bo i tak ogranicza się do złożenia zawiadomienia na policji przez kupującego a dalej jak sprawa się już potoczy to loteria.
Dokładnie. Allegro generalnie ma wszystkich w du... pupie.
Jak sam nie wywalczysz to na nich nie licz.

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce
ObrazekTS-11 Iskra (prototyp 04)

Tytuł: Re: Ostrzeżenie!!!
PostNapisane: Pn lut 19 2018, 13:22 

"Raczej średnio ta sprawa pasuje do tego tematu."
Witam,
ok, nie bardzo wiedziałem gdzie umieścić post, chociaż jakby nie patrzeć to jednak mój zakup do tego od "kolegi" jak się okazuje z forum, ale poproszę admina o przeniesienie do odpowiedniego działu dziękuję,
pozdrawiam
Darek

PostNapisane: Pn lut 19 2018, 13:37 

Jeśli dobrze patrzę to było raptem 5 komentarzy w tym jeden negatywny. Nie mogę podejrzeć komentarzy, ale generalnie rozumiem , że każdy kiedyś zaczynał na allegro..., Ja jednak zastanowiłby się chwilę nad kupnem od kogoś z tylko 5 komentarzami a już zaliczającego jednego negatywa.

Klasa 2 - Pojazdy wojskowe
ObrazekPIT ROAD, ICV TYPE89, - Szalony kapral

PostNapisane: Pn lut 19 2018, 13:47 
Administrator

ministersan napisał(a):
Ja jednak zastanowiłby się chwilę nad kupnem od kogoś z tylko 5 komentarzami a już zaliczającego jednego negatywa.

Tak, ale ten negatyw to właśnie od kolegi Darkina.
Czyli przed zakupem, nie było negatywnych komentarzy.

PostNapisane: Pn lut 19 2018, 14:52 

ministersan napisał(a):
Jeśli dobrze patrzę to było raptem 5 komentarzy w tym jeden negatywny. Nie mogę podejrzeć komentarzy, ale generalnie rozumiem , że każdy kiedyś zaczynał na allegro..., Ja jednak zastanowiłby się chwilę nad kupnem od kogoś z tylko 5 komentarzami a już zaliczającego jednego negatywa.

Teraz nie ma systemu komentarzy jak był kiedyś. Allegro zmieniło formułę i tak naprawdę komentarze straciły na znaczeniu. Kupujący nie otrzymuje komentarza, ogranicza się jedynie do jego wystawienia sprzedającemu. Jeżeli dobrze pamiętam to wszystkie komentarze jakie ma sprzedający zerują się co miesiąc tak więc jeżeli chce mieć komentarze musi mieć ciągłą sprzedaż w serwisie. Tak czy inaczej czas patrzenia na komentarze szczególnie u osób które sprzedawały prywatnie minął bezpowrotnie i nie jest to żaden wyznacznik.

PostNapisane: Pn lut 19 2018, 15:28 

Panowie to nie chodzi o komentarze tylko o rozumowanie,
rok temu zakupiłem na allegro model od użytkownika który naprawdę miał ich spory asortyment, komentarze tez pozytywne. Przedmiot opisany jako "Nowy, nie używany"
Oczywiście ramki wyjęte z folii, niektóre elementy wycięte a dwa elementy sklejone a na pozostałych wyciętych ślady kleju.
Sprzedawca wielce zdziwiony o co mi chodzi bo "Przecież model nie jest sklejony więc jest nowy" tłumaczenie że nie można go wręczyć w takim stanie komuś w prezencie nie pomogło. Zwrot nie wchodził w grę bo przesyłka w obie strony stanowiła 50% wartości modelu a sprzedający nie poczuwał się do wzięcia kosztów na siebie.
Nauczka dla mnie - omijać allegro.

PostNapisane: Pn lut 19 2018, 16:01 

Niestety takie sytuacja się zdarzają jest to kwestia celowego lub nieświadomego ale też niedopatrzenia ze strony sprzedającego. Oczywiście sprawa że sprzedający powinien w jakiś sposób swoje niedopatrzenie naprawić, wszystko kwestia dogadania z ewentualnym kupującym. Darkin mam nadzieję, że dzięki temu że sprawę nagłośniłeś a sprzedający jest członkiem tego forum to się pozytywnie dogadacie. Żyjemy w czasach jakich żyjemy i ciężko o wzajemny szacunek.

PostNapisane: Pn lut 19 2018, 16:12 

Ritter napisał(a):
Darkin mam nadzieję, że dzięki temu że sprawę nagłośniłeś a sprzedający jest członkiem tego forum to się pozytywnie dogadacie.

Właśnie, że jest członkiem tego forum i organizatorem wystaw w swoim mieście nie powinien tak postępować.
A my powinniśmy negować takie zachowanie i piętnować a nie tłumaczyć roztargnieniem czy brakiem czasu.
Wystarczyło wstawić dodatkową fotkę w aukcje i nie opisywać, że wszystko w foliach.

Galeria
"CZYŚCICIELE", Dzielnica obiecana - Uciekinierzy, Przenicowany Świat - Front 47 "Wąwóz",
Przenicowany Świat - Front 47 "Świerkowa Granica",

Klasa 7 - Sci-Fi
Obrazek Dzielnica obiecana - Uciekinierzy
Klasa 5 - Dioramy
Obrazek CZYŚCICIELE

PostNapisane: Pn lut 19 2018, 16:36 

megapol napisał(a):
Ritter napisał(a):
Darkin mam nadzieję, że dzięki temu że sprawę nagłośniłeś a sprzedający jest członkiem tego forum to się pozytywnie dogadacie.

Właśnie, że jest członkiem tego forum i organizatorem wystaw w swoim mieście nie powinien tak postępować.
A my powinniśmy negować takie zachowanie i piętnować a nie tłumaczyć roztargnieniem czy brakiem czasu.
Wystarczyło wstawić dodatkową fotkę w aukcje i nie opisywać, że wszystko w foliach.

Dlatego też zakładam że nie ma co bić zbędnej piany tylko czekać na informację ze strony Darkina że się w tej sprawie dogadali.

PostNapisane: Pn lut 19 2018, 16:37 

Zdecydowanie należy to potępić - moim zdaniem zachowanie sprzedającego celowe i bardzo naganne.
Miałem jakiś czas temu podobną sytuację - kupiłem na Allegro F-111A HB, naturalnie nówka sztuka nieśmigana: w praktyce niektóre części wycięte z ramek i obrobione.
Zdecydowanie zaprotestowałem, ale sprzedający olał mnie totalnie.
Reklamowałem sprawę na Allegro, reklamowałem w banku (bo płatność karta kredytową) - nic to nie dało.
Sprzedający na wszelkie reklamacje odpowiadał że wysłał mi towar nowy, więc czemu się czepiam. Przyjąć zwrotu też nie chciał.
Niczego nie zwojowałem, jedynie nagłośniłem sprawę na forum PWN, ale nic mi to nie dało.
Warto jednak nagłaśniać takie przypadki, bo to zwykła nieuczciwość sprzedającego.

Warsztat: F-16C Block 52+ Jastrząb // 1:72

PostNapisane: Pn lut 19 2018, 16:48 

Solo zgadzam się z Tobą ale mam nadzieję że Panowie się w tej sprawie ostatecznie dogadają, bo to wstyd tracić twarz za takie śmieszne rzeczy czy pieniądze w oczach całej społeczności. Jasna sprawa że opis przedmiotu to sprawa kluczowa i nie podlega żadnej dyskusji, każdy z nas musi mieć świadomość że za każde słowo w opisie, które pisze jest w 100% odpowiedzialny.

PostNapisane: Pn lut 19 2018, 16:59 
Administrator

No dobrze..... Została zwrócona uwaga na kolegę imek46, wszyscy będziemy mieli to na uwadze.

Tymczasem nie ma co zapełniać tej tablicy informacjami okołowątkowymi, niech miejsce zostanie na inne ostrzeżenia (których mam nadzieję będzie jak najmniej) - czego nam wszystkim życzę :piwo:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

REGULAMIN FORUM