Skocz do zawartości

XIII Konkurs Plastikowych Modeli - Katowice 19-20.11.2016r.


Olecki75

Rekomendowane odpowiedzi

XIII Konkurs Plastikowych Modeli Redukcyjnych Puchar Przewodniczącego Rady Nadzorczej S.M. I.J.Paderewskiego w Katowicach zaplanowany jest na 19-20 listopad 2016r.

 

Więcej informacji wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

REGULAMIN XIII KONKURSU PLASTIKOWYCH MODELI REDUKCYJNYCH O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY NADZORCZEJ S.M. IM. I.J.PADEREWSKIEGO

 

ORGANIZATOR

S.M. im. I.J.PADEREWSKIEGO W KATOWICACH

ul. Paderewskiego 65

 

CEL KONKURSU:

Celem konkursu jest popularyzacja modelarstwa plastikowego , zainteresowań technicznych i historycznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, promowanie aktywnej formy spędzania wolnego czasu oraz

chęć zainteresowania społeczeństwa lotnictwem i modelarstwem.

 

TERMIN I MIEJSCE KONKURSU:

19-20 LISTOPAD 2016 roku

SALA KONFERENCYJNA

W SIEDZIBIE SM IM. I.J PADEREWKIEGO

UL. PADEREWSKIEGO 65

40-282 KATOWICE

OSIEDLE PADEREWSKIEGO

 

sobota

w godz. 8.00 – 12.00 - przyjmowanie modeli, giełda modelarska

w godz. 11.00 – 19.00 - wystawa modeli, giełda modelarska

15.30 - odprawa sędziów i ocena modeli

niedziela

w godz. 9.00 – 12.15 - wystawa modeli, giełda modelarska

godz. - 12.30 - ogłoszenie wyników, rozdanie nagród i zakończenie konkursu.

 

RODZAJ KONKURSU:

Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć modelarze indywidualni i zrzeszeni w klubach i modelarniach; liczba i wiek uczestników jest nieograniczona.

 

GRUPY WIEKOWE:

Przewiduje się podział na grupy wiekowe:

J - junior, 13 - 18 lat.

S - senior, powyżej 18 lat.

 

 

PRZYJMOWANIE MODELI:

Do konkursu przyjmowane będą tylko modele plastikowe wykonane własnoręcznie przez modelarzy. W przypadku wątpliwości co do autorstwa zgłoszonego modelu, organizatorzy przewidują przeprowadzenie rozmowy wyjaśniającej z zawodnikiem, a w przypadku jego nieobecności zastrzegają sobie prawo dyskwalifikacji modelu.

NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE MODELE NAGRODZONE W POPRZEDNIEJ EDYCJI KONKURSU.

 

ZGŁOSZENIA MODELI:

Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 modele w klasie

W klasyfikacji uwzględniany będzie najlepszy model jednego uczestnika w danej klasie.

ZAWODNICY PROSZENI SĄ O NADESŁANIE ZGŁOSZENIA DO 15. LISTOPADA 2016 ROKU

PODAJĄC NASTĘPUJĄCE DANE:

-IMIĘ I NAZWISKO

-GRUPA WIEKOWA (JUNIOR-SENIOR)

-KLASĘ STARTOWĄ

-ADRES ZAMIESZKANIA

Zgłoszenia należy przesyłać na adres:

rezonans@smpaderewski.pl

poczta@smpaderewski.pl

 

OCENA MODELI:

Ocena zgłoszonych modeli w poszczególnych grupach rodzajowych, nastąpi tylko w przypadku zgłoszenia minimum trzech modeli, trzech różnych zawodników. W przypadku braku wymaganej ilości modeli, sędziowie mają prawo łączenia grup wiekowych ( tylko młodszej do starszej), zgłoszone do konkursu modele ocenia komisja konkursowa powołana przez organizatorów wg zasady podoba się – nie podoba się. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo własnej interpretacji regulaminu, decyzje komisji sędziowskiej są ostateczne i nie podlegają oprotestowaniu.

 

OPŁATY:

Od każdego uczestnika, pobierana będzie opłata startowa w wysokości:

junior - 5.00 zł od zawodnika bez względu na liczbę modeli

senior - 10.00 zł od zawodnika bez względu na liczbę modeli

 

NAGRODY:

Dla najlepszych modelarzy w grupach juniorów i seniorów zostaną przyznane dyplomy i medale oraz:

 

Nagroda główna

- Puchar Przewodniczącego Rady Nadzorczej

- "Mały" Puchar Przewodniczącego Rady Nadzorczej - dla najlepszego juniora

Nagrody specjalne

- Nagroda za najlepszą dioramę

- Nagroda za najlepszy model w polskich barwach

- Nagroda za najlepszy model pojazdu cywilnego

- Nagroda za najlepszy model w barwach państw NATO

 

O R G A N I Z A T O R

 

Powyższy program ma charakter roboczy i może ulec małym zmianom

(zmianie nie podlegać będzie opłata startowa)

 

KLASY MODELI:

 

*Klasy startowe:*

S1 -- samoloty cywilne 1:144 – 1:32 junior /senior

S2 -- samoloty 1:48/1:50, standard - junior /senior

S3 -- samoloty 1:48/1:50, otwarta - BEZ PODZIAŁU WIEKOWEGO

S4 -- samoloty 1:72, standard - junior / senior

S5 -- samoloty 1:72, otwarta - BEZ PODZIAŁU WIEKOWEGO

S6 -- samoloty 1:32 i większe - BEZ PODZIAŁU WIEKOWEGO

S10 -- śmigłowce 1:72 i 1:48 i większe - junior/ senior

A1 -- artyleria 1:76-1:16 bez własnego napędu - BEZ PODZIAŁU WIEKOWEGO

PG1 -- pojazdy wojskowe gąsienicowe 1:87 -- 1:72, standard - junior/ senior

PG2 -- pojazdy wojskowe gąsienicowe 1:87 -- 1:72, otwarta - BEZ PODZIAŁU WIEKOWEGO

PG3 -- pojazdy wojskowe gąsienicowe i kołowe 1:48 - junior /senior

PG4 -- pojazdy wojskowe gąsienicowe 1:35 -- 1:24, standard - junior /senior

PG5 -- pojazdy wojskowe gąsienicowe 1:35 --1:24, BEZ PODZIAŁU WIEKOWEGO

PK1 -- pojazdy wojskowe kołowe 1:87 -- 1:72, standard - junior / senior

PK2 -- pojazdy wojskowe kołowe 1:87 -- 1:72, otwarta - BEZ PODZIAŁU WIEKOWEGO

PK4 -- pojazdy wojskowe kołowe 1:35 -- 1:24, standard - junior /senior

PK5 -- pojazdy wojskowe kołowe 1:35 -- 1:24, otwarta - BEZ PODZIAŁU WIEKOWEGO

M -- motocykle - junior/ senior

PCO -- pojazdy cywilne osobowe - junior/ senior

PCC -- pojazdy cywilne ciężarowe lub techniczne - senior /junior

DS -- dioramy lotnicze - BEZ PODZIAŁU WIEKOWEGO

DL -- dioramy lądowe 1:87 -- 1:35 - senior /junior

F1 -- figurki piesze 1:35 - BEZ PODZIAŁU WIEKOWEGO

F2k -- figurki konne - BEZ PODZIAŁU WIEKOWEGO

F3 -- popiersia - BEZ PODZIAŁU WIEKOWEGO

F4 -- figurki 1:16 i większe - BEZ PODZIAŁU WIEKOWEGO

O1 -- modele statków i okrętów, skala od 1:35 do 1:350 i mniejsze - BEZ PODZIAŁU WIEKOWEGO

 

STANDARD - model wykonany „z pudełka” bez zestawów waloryzujących i własnych modyfikacji

 

OTWARTA - MODELE Z WYKORZYSTANIEM DOSTĘPNYCH ZESTAWÓW WALORYZUJĄCYCH I WŁASNYMI MODYFIKACJAMI.

 

W zależności od liczby modeli organizatorzy dopuszczają możliwość łączenia lub rozdzielania klas startowych i kategorii wiekowych.

 

 

SPRAWY ORGANIZACYJNE:

 

Organizatorzy nie ubezpieczają zawodników i modeli

Uczestnicy przyjeżdżają na koszt własny, organizatorzy nie zapewniają rezerwacji noclegów.

 

Osoby pragnące wystawiać stoiska modelarskie proszone są o skontaktowanie się z organizatorem min. na 14 dni przed imprezą. ILOŚĆ STANOWISK OGRANICZONA.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Słabo szukasz skoro wszystko o online pisze w drugim poście od góry

 

ok - nie ma problemu - źle sprecyzowałem pytanie:

czy poza rejestracją meilową istnieje jakiś formularz na stronie? teraz już rozumiem że nie ma on line jest zgłoszenie przez email i na miejscu; czy tak? bo nie wiem co mamy sądzić o zgłoszeniach na miejscu

 

Jeśli zdecydujemy się na stolik klubowy to do kiedy mamy dać znać i jak w ogóle stoicie z miejscem? Ponieważ mamy blisko moglibyśmy taki stolik zrobić tym bardziej że nie mamy kosztów noclegu bo po prostu do was dojeżdżamy; jest to istotna informacja dl nas ponieważ muszę mieć czas na pozbieranie prac od naszych najmłodszych podopiecznych a jak wiecie z ich reakcja na inicjatywę bywa różnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym roku z tym straszne zamieszanie ze względu na zmieniające się przepisy o spółdzielczości, wszystko rozwiąże się do końca tygodnia. Zostaną udostępnione karty startowe do pobrania i regulamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie wiem co mamy sądzić o zgłoszeniach na miejscu

A co tu jest do sądzenia

 

Jeśli zdecydujemy się na stolik klubowy to do kiedy mamy dać znać i jak w ogóle stoicie z miejscem? Ponieważ mamy blisko moglibyśmy taki stolik zrobić tym bardziej że nie mamy kosztów noclegu bo po prostu do was dojeżdżamy; jest to istotna informacja dl nas ponieważ muszę mieć czas na pozbieranie prac od naszych najmłodszych podopiecznych a jak wiecie z ich reakcja na inicjatywę bywa różnie

Dam znać w przyszłym tygodniu jak zweryfikuję ile będzie giełdowiczów bo niestety miejsca za dużo nie ma.

 

 

Całkowita rejestracja on-line będzie od przyszłego roku i nie będzie już prawdopodobnie możliwości rejestracji na miejscu. Wymusi to niestety zmiana przepisów o spółdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to stolik klubowy sobie odpuścimy - skoro macie mało miejsca to sobie darujemy z resztą dzieciaki wolą mieć modele klasyfikowane jeżeli uda mi się zebrać dane naszej młodzieży wcześniej to pozgłaszam meilem jeśli nie to na miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy pojazdy wojskowe w skali 1:100 będą klasyfikowane do konkursu? .

Nie przewidujemy osobnej kategorii dla skali 1/100. Model musiał by się mierzyć z przedziałem 1/87 - 1/72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAŻNA INFORMACJA

 

 

Drodzy koledzy i koleżanki modelarze.

W związku ze zmianami w przepisach prawa finansowego, dotyczących spółdzielni mieszkaniowych, wprowadzamy opłaty za stoisko giełdowe a opłaty startowe prosimy wykonać przelewem na podane konto

OPŁATY STARTOWE

 

Nie będzie możliwości uiszczenia opłaty startowej na miejscu w pierwszy dzień zawodów

 

Opłaty w wysokości:

Junior - 5 zł od osoby

Senior - 10 zł od osoby

dokonać będzie trzeba przelewem na konto Spółdzielni a dowód wpłaty i dane do faktury przesłać mailem w terminie do 15 listopada 2016r.

 

Dane do przelewu:

Spółdzielnia Mieszkaniowa

im. I.J. Paderewskiego w Katowicach

ul. Paderewskiego 65

40-282 Katowice

 

Bank: PKO BP I o/Katowice

Rachunek: 90 1020 2313 0000 3402 0160 0030

 

Tytuł wpłaty:

Imię Nazwisko, kat. wiekowa

Opłata startowa -XIII Konkurs Modeli

 

Dowód wpłaty i dane do faktury (Imię, Nazwisko, adres) prosimy przesłać na adres:

rezonans@smpaderewski.pl

 

WAŻNE - Karty startowe można pobrać i przywieźć wypisane lub wypisać na miejscu. NIE ODSYŁAĆ WYPEŁNIONYCH KART

 

KARTY STARTOWE i REGULAMIN DO POBRANIA:

http://www.smpaderewski.pl/index.php?id=177&id_skr=330

 

Przepraszamy za zaistniałą sytuację i utrudnienia z tym związane i bardzo prosimy o wyrozumiałość. Praktycznie do dziś nie było wiadomo czy te przepisy wejdą w życie (byłem zapewniany, że dopiero w przyszłym roku) stąd między innymi nie zamieszczałem do tej pory kart startowych do pobrania.

Zdaję sobie sprawę, że trafią się osoby, do których te informacje mogą nie dotrzeć na czas więc bardzo proszę w miarę możliwości o ich jak najszersze rozpowszechnienie. Obiecujemy, że w przyszłym roku w związku z zaistniałymi okolicznościami zostanie stworzony profesjonalny system rejestracji on-line.

 

GIEŁDA

 

Opłata za każde stanowisko wynosi 20,00 zł +VAT (24,60 zł brutto) płatna przelewem, nieprzekraczalny termin dostarczenia dowodu wpłaty i danych do faktury droga mailową to 15 listopad 2016r.

 

Dane do przelewu:

Spółdzielnia Mieszkaniowa

im. I.J. Paderewskiego w Katowicach

ul. Paderewskiego 65

40-282 Katowice

 

Bank: PKO BP I o/Katowice

Rachunek: 90 1020 2313 0000 3402 0160 0030

 

Tytuł wpłaty:

Imię Nazwisko, nazwa firmy

Opłata za stoisko - XIII Konkurs Modeli

 

Dowód wpłaty i dane do faktury (Imię, Nazwisko, adres oraz dodatkowo nazwa firmy i NIP w przypadku komercyjnych wystawców) prosimy przesłać na adres:

rezonans@smpaderewski.pl

W związku z wprowadzoną opłatą, dobrowolne staje się przekazanie nagród dla juniorów.

 

PROSZĘ WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH WYSTAWCÓW O PONOWNE POTWIERDZENIE UDZIAŁU W GIEŁDZIE

 

Wszelkich informacji udzielamy w dni robocze, pod nr tel: 32 256 40 20 w godzinach 10:00 - 18:00

Z wyrazami szacunku

Aleksander Sielski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii totalny absurd z opłatami . Ile osób jedzie na ta imprezę z przyzwyczajenia. Lepiej znieście opłaty całkowicie , bo to będzie mega porażka tej imprezy. Założe się ze dużo ludzi przyjedzie nie świadomych i odbiją się z modelami od drzwi. Zmieńcie to póki się da, i dajcie lepsze info o imprezie bo poza tym forum to nigdzie nie ma ...no podlinkowałem na swej grupie na Fejsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olek ludzie nie będą wiedzieli o tych zmianach. Ja się dowiedziałem od kolegi bo do mnie zadzwonił, tak bym nie wiedział. I jestem pewny, że 90 % ludzi też nie będzie wiedziało bo raz przeczytali regulamin i koniec. Przyjadą ileś kilometrów i co odbiją się od drzwi bo nie przyjmą im modeli? To ilu tam będzie wystawiających dziesięciu?, dwudziestu? A co z tymi co zajrzą tam nie wiem 18 listopada przed wyjazdem skoro trzeba zapłacić do piętnastego? Też nie przyjadą. A jeszcze co z tymi co zapłacą a z przyczyn jakichś nie dotrą? Spółdzielnia zwróci pieniądze? Olek tu się zgadzam z Ernim jedyne rozsądne wyjście to znieść opłatę dla wystawiających (nie dla giełdy). Lub w jakiś sposób przyjąć ją na starych zasadach a od przyszłej edycji to zmienić i szeroko informować ludzi zmianach już na samych zawodach. Inaczej obawiam się (obym się mylił) że zawody się nie odbędą albo będzie kilka modeli na krzyż. Już nie wspomnę o komentarzach jakie będą od ludzi którzy przyjadą i na miejscu się o tym dowiedzą i zostaną zawróceni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo szukasz skoro wszystko o online pisze w drugim poście od góry

 

No ja też szukałem linku do rejestracji On-Line i nie znalazłem. Są tylko adresy e-mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olek ludzie nie będą wiedzieli o tych zmianach. Ja się dowiedziałem od kolegi bo do mnie zadzwonił, tak bym nie wiedział. I jestem pewny, że 90 % ludzi też nie będzie wiedziało bo raz przeczytali regulamin i koniec. Przyjadą ileś kilometrów i co odbiją się od drzwi bo nie przyjmą im modeli? To ilu tam będzie wystawiających dziesięciu?, dwudziestu? A co z tymi co zajrzą tam nie wiem 18 listopada przed wyjazdem skoro trzeba zapłacić do piętnastego? Też nie przyjadą. A jeszcze co z tymi co zapłacą a z przyczyn jakichś nie dotrą? Spółdzielnia zwróci pieniądze? Olek tu się zgadzam z Ernim jedyne rozsądne wyjście to znieść opłatę dla wystawiających (nie dla giełdy). Lub w jakiś sposób przyjąć ją na starych zasadach a od przyszłej edycji to zmienić i szeroko informować ludzi zmianach już na samych zawodach. Inaczej obawiam się (obym się mylił) że zawody się nie odbędą albo będzie kilka modeli na krzyż. Już nie wspomnę o komentarzach jakie będą od ludzi którzy przyjadą i na miejscu się o tym dowiedzą i zostaną zawróceni...

Od środy usiłuję bezskutecznie wytłumaczyć to moim przełożonym lecz jedyną reakcją jest opr za defetyzm.

 

No ja też szukałem linku do rejestracji On-Line i nie znalazłem. Są tylko adresy e-mail.

Nie ma linku bo nie ma typowej rejestracji on-line. Tylko zgłoszenia na maila przyjmujemy. Co i jak zrobić jest wszystko powyżej dokładnie napisane. Do pobrania są karty startowe które można wypisać w domu i przywieźć wypełnione no i opłata startowa przelewem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to przykre, że ludzie na stołkach nierozsądnie do tego podchodzą. Będzie afera, ludzie się wkurzą i tak skończy się XIII konkurs - 30-ma stronami wylewania pomyj i żali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem być po raz kolejny ze swoim modelem na wystawie, chciałem...

Teraz się zastanawiam. Tylko dzięki FB się dowiedziałem, że są jakieś zmiany. Model już dawno zarejestrowany, więc nie mam powodu by wchodzić na forum.

Jeden kolega już na 100 % zrezygnował. Ja się zastanawiam. Niby nic wielkiego, przelewy robi się przynajmniej raz na tydzień, ale w przypadku konkursu - nowum i nietrafiony pomysł.

Podejrzewam, że frekwencja spadnie przynajmniej o 1/3. A po imprezie, żale i bluzgi zaleją post.

Jeśli spadnie frekwencja, spadnie liczba modeli w klasach i jednocześnie spadnie konkurencja i ewentualne wyróżnienie nie będzie tak cieszyć ... lub kilka klas konkursowych się nie odbędzie ze względu na brak modeli... Przykre. Jawi się upadek kolejnego fajnego konkursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. Czy zmiana tego prawa finansowego to li tylko wymysł spółdzielni, czy jest to jakaś ogólnopolska zmiana w prawie finansowym spółdzielni mieszkaniowych. Bo jeśli jest to wymysł li tylko tej spółdzielni to olać to i robić tak jak do tej pory, a najwyżej tłumaczyć się tym, że było za późno na jakieś zmiany w regulaminie konkursu. Jeśli jest to ogólnopolskie prawo, to zrobić tak jak pisali koledzy, czyli bez opłat startowych. Bo być może, że ten durnowaty przepis sobie sama spółdzielnia Paderewskiego wymyśliła i uchwaliła na jakimś zebraniu zarządu. Może warto to skonsultować z jakimś prawnikiem. Byłem raz na tym konkursie i pamiętam, że było bardzo fajnie, dlatego szkoda, żeby przez takie durne decyzje konkursu by nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nieodparte wrażenie że impreza ma być dla tych nieszczęsnych opłat a nie dla :

 

CEL KONKURSU:

Celem konkursu jest popularyzacja modelarstwa plastikowego , zainteresowań technicznych i historycznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, promowanie aktywnej formy spędzania wolnego czasu oraz

chęć zainteresowania społeczeństwa lotnictwem i modelarstwem..................

 

To jedno

kolejne sprawy czytam regulamin imprezy i za głowę się łapię ...

 

1. Gdzie klasa młodzików ?

Juniorzy od 13 do 18 ????

Gdzie uwzględnienie tych młodszych modelarzy?

Na konkurencyjnych imprezach często jest masa dzieciaków w wieku poniżej 13 roku życia ...

 

2. Z regulaminu :

W przypadku braku wymaganej ilości modeli, sędziowie mają prawo łączenia grup wiekowych (tylko młodszej do starszej)

 

WTF ???

Ktoś na głowę upadł ?

Dzieciaki mają konkurować z doświadczonymi modelarzami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.