Skocz do zawartości

Konkurs modeli redukcyjnych Kłajpeda 2017


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie i zapraszam na konkurs modelarski w Kłajpedzie. poniżej przedstawiam regulamin oraz katrrgorie konkursowe.

 

Kłajpeda 11-13.08.2017 r.

I. Organizatorem konkursu jest Klub Modelarski "WMC Club"

II. Cele i zadania konkursu

- popularyzacja modelarstwa redukcyjnego jako hobby

- wymiana doświadczeń uczestników w różnym wieku, zainteresowanie nowych osób

- prezentacja miasta Kłajpeda oraz okolicy

III. Termin i miejsce konkursu

Konkurs odbywa się w dniach 11-13.08.2017 r. w sali gimnastycznej Kłajpedzkiego Instytutu Turystyki (Klajpedos turizmo mokykla). Adres: Plac Tajkos 69/22 Kłajpeda (Taikos pr.Klaipeda).

IV. Program konkursu

11.08.2017 r.

Do godz. 17.00 przyjmowanie modeli uczestniczących w konkursie i wystawie

12.08.2017 r.

10.00-14.00 przyjmowanie modeli uczestniczących w konkursie i wystawie

14.00-17.00 ocena modeli konkursowych

10.00-17.00 zwiedzanie wystawy, giełda modelarska

13.08.2017 r.

9.00-14.00 zwiedzanie wystawy, giełda modelarska

14.00 ogłoszenie wyników, rozdanie nagród, zakończenie konkursu i wydawanie modeli

V. Warunki uczestnictwa

1. W konkursie mogą brać udział modelarze niezrzeszeni, kluby modelarskie, modelarnie

2. Wypełnienie kart startowych jest podstawą uczestnictwa w konkursie i równocześnie wyrażeniem zgody z zasadami konkursu

3. Wystawiane modele powinny być wykonane przez uczestników samodzielnie

4. Pełnoletni uczestnik (senior) wyraża zgodę na możliwość wykorzystywania fotografii, jego jak i modeli, przez organizatorów w celach marketingowych związanych z działalnością konkursową. Mogą być umieszczane na stronach internetowych organizatorów w formie zdjęć i filmów wideo

5. Przedstawiciele uczestników niepełnoletnich wyrażają zgodę na wykorzystanie zdjęć dzieci i ich modeli. Organizator zastrzega sobie prawo wykorzystania bezpłatnego materiałów w celach statystycznych i marketingowych w ramach prowadzonej działalności konkursowej. Mogą być umieszczane na stronach internetowych organizatorów w formie zdjęć i filmów wideo

6. Zgoda, o której mowa w pkt. 4 i 5 jest czasowa

7. Organizator gwarantuje, iż wizerunek uczestników (w tym niepełnoletnich) nie będzie wykorzystywany wbrew prawu

8. Rejestracje modeli proponujemy dokonać w formie elektronicznej przed rozpoczęciem konkursu. Formularz rejestracyjny zostanie przedstawiony w późniejszym terminie. Modele można będzie również zarejestrować na miejscu przed rozpoczęciem imprezy.

9. Osoby chcące uczestniczyć w giełdzie modelarskiej proszone są o skontaktowanie się z organizatorami nie później niż do 04.08.2017 r. Po tym terminie organizator nie gwarantuje miejsc wystawowych.

10. Uczestnik może wystawić dowolną ilość modeli w dowolnej kategorii. Oceniony zostanie najlepszy model danego uczestnika.

11. W konkursie mogą uczestniczyć model wykonane własnoręcznie z oryginalnych wycinanek pobrane z legalnych stron internetowych, wykonane wg. własnych projektów, modele z zestawów plastikowych i modele wykonane wg planów. Dokumentacja nie jest wymagana, lecz w przypadku zmian w stosunku do oryginałów będzie mile widziana.

12. Modele na wystawę są dostarczane i odbierane na koszt uczestnika lub jego przedstawiciela. Modele nie są ubezpieczone.

13. Konkurs zostanie przeprowadzony w następujących grupach wiekowych:

- młodzik1 (na karcie oznaczenie V1)- do lat 9

- młodzik2 (na karcie oznaczenie V2) - 9-13 lat zgodnie z datą urodzenia

- junior (na karcie oznaczenie J) - 14-18 lat zgodnie z datą urodzenia

- senior (na karcie oznaczenie S) - powyżej 18 lat zgodnie z datą urodzenia

14. Organizatorzy pozostawiają sobie prawo łączenia kategorii lub tworzenia nowych w zależności od ilości zgłoszonych modeli w danej kategorii

15. W konkursie w każdej grupie wiekowej będą przyznawane nagrody, jeśli w danej kategorii będzie wystawionych minimum 7 modeli, minimum 4 uczestników. Jeśli są wystawiane 2-3 modele to zostanie nagrodzony tylko 1 model. Jeśli modele wystawia tylko 1 modelarz dana kategoria zostanie nie rozstrzygnięta, ale w tym przypadku może być on nagrodzony za bardzo dobre wykonanie modelu.

VI. Kategorie konkursowe

Modele kartonowe

- młodzicy1. do lat 9 (V1) nie ma podziału na kategorie a modele są klasyfikowane jako jedna klasa

- młodzicy2. 9-13 lat (V2)

KA - lotnictwo

KL - okręty i statki

KRT - pojazdy kołowe

KVT - pojazdy gąsiennicowe

KF - figurki i zwierzęta

KP - architektura

KX - pozostałe

- juniorzy (J)

KA - 1 - samoloty

KL - 1 - statki i okręty

KRT - 1 - pojazdy kołowe

KVT - 1 - pojazdy gąsiennicowe

KF - 1 - figurki i zwierzęta

KP - 1 - architektura

KR - 1 - pojazdy kosmiczne i fantasy

KX - 1 - pozostałe

- senior (S)

KAD - 2 - samoloty wielopłatowe do roku 1925

KAM - 2 - samoloty śmigłowe po roku 1925

KAR - 2 - samoloty odrzutowe

KSr - 2 - śmigłowce

KKVT -2 - pojazdy wojskowe, gąsiennicowe i półgąsiennicowe

KKRT - 2 - pojazdy wojskowe kołowe

KCT - 2 - pojazdy gąsiennicowe i kołowe cywilne

KGT - 2 - pojazdy szynowe

KA- 2 - artyleria bez własnego napędu

KL - 2 - statki i okręty

KPL-2 - okręty podwodne

KB-2 - żaglowce

KF -2 - figurki i zwierzęta

KP -2 - architektura

KR -2 - pojazdy kosmiczne i fantasy

KX - 2 - pozostałe

Modele plastikowe

- młodzik do 13 lat (V2)

PA - samoloty

PL - statki i okręty

PA - pojazdy lądowe

PX - pozostałe

- juniorzy (J)

PA - 1 - samoloty tłokowe i śmigłowce

PER -1 - samoloty odrzutowe

PL - 1 - statki i okręty

PKT -1 - pojazdy wojskowe

PCT - 1 - pojazdy cywilne

PF -1 - figurki i zwierzęta

PX - 1 - pozostałe

- seniorzy (S)

PAD -2 - samoloty wielopłatowe powstałe do roku 1925

PAM -2 - samoloty tłokowe po roku 1925

PAR -2 - samoloty odrzutowe

PSr -2 - śmigłowce

PKVT -2 - pojazdy wojskowe, gąsiennicowe i półgąsiennicowe

PKRT -2 - pojazdy wojskowe kołowe

PCT -2 - pojazdy cywilne, kołowe i gąsiennicowe

PA - 2 - artyleria bez własnego napędu

PL - 2 - statki i okręty, okręty podwodne, żaglowce

PF -2 - figurki i zwierzęta

PX -2 - pozostałe

Dioramy

DV -3 - młodzicy i juniorzy bez podziału

KD -3 - seniorzy modele kartonowe

PD- 3 - seniorzy modele plastikowe

Modele wykonane wg planów (bez podziału wiekowego)

OA -4 - lotnictwo

OB -4 - żaglowce

OL -4 - statki i okręty

OX- 4 - pozostałe

LIET- modele pojazdów wojskowych i cywilnych używane w Litwie oraz litewska architektura. W tej kategorii można zgłaszać modele zgłoszone również do pozostałych kategorii. Nie ma podziału wiekowego.

Poszczególne kategorie zostaną podzielone na poszczególne skale ( 1/24, 1/35, 1/48 itd.) w przypadku wystawienia modeli przez przynajmniej 5 uczestników.

VII. Ocena i nagrody

1. Wystawione do konkursu model zostaną ocenione przez komisję sędziowską powołaną przez organizatorów. Odbywa się ona na zasadzie podoba się nie podoba się. Zostaną ocenione estetyka wykonania oryginalność oraz czystość wykonania oraz ilość włożonej pracy. Werdykt jest ostateczny i nie podlega oprotestowaniu.

2. W grupie wiekowej młodzik i junior zostaną przyznane 3 wyróżnienia, medale dyplomy oraz nagrody w każdej kategorii. W grupie wiekowej senior przyznane zostaną 3 wyróżnienia dyplomy, medale oraz nagrody ( w miarę możliwości) w każdej kategorii

3. Organizatorzy dopuszczają fundowanie nagród specjalnych przez kluby modelarskie, wydawnictwa lub osoby prywatne.

VIII. Kontakt

Denis -Tel. +370-671-04486. email: kvaksiuk@kvaksiuk. com

Algimantas- Tel.+370-611-24958 email: sigla54@gmail.com

Ewaldas-Tel.+370-652-22931

Pranas-Tel. +370-672-65123 email: shipyard1961@gmail.com kontakt w j.polskim

Statis-Tel.+370-698-40889

 

 

 

plakat_20170404_214034_jpg_300x300_q85.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kolej na małą aktualizację

Denis zarezerwował na potrzeby konkursu cały hotel. Oto jego adres Baltijos pr.69/22

https://www.google.pl/maps/place/Baltijos+pr.+69,+Klaipėda+94123,+Litwa/@55.6855537,21.1583433,17z/data=!4m5!3m4!1s0x46e4dc6a3c094847:0xaa7876577d2d9c5b!8m2!3d55.6870778!4d21.1665079

Otrzymujemy 50% zniżki na noclegi i tak:

Pokój 4 osobowy za łóżko 8 euro toaleta i prysznic na piętrze

Pokój 2 osobowy "lux" 12 euro/łóżko toaleta, prysznic, telewizor i lodówka w pokoju

Pokój 2 osobowy (oddzielne wejście) 15 euro/łóżko standard j/w.

Powyższe ceny są już po zniżce

W następnym poście zamieszczę listę sponsorów (jest naprawdę długa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie weźmiemy udział

Gdzie mogę dokonać rezerwacji pokoju?

Pozdrawiam

Artur

Wg wstępnych ustaleń z kolegą Krzysztofem (który jest w stałym kontakcie z Denisem) rejestracja modeli i zapisy na pokoje ruszy tak ok miesiąc przed imprezą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolej na małą aktualizację

Denis zarezerwował na potrzeby konkursu cały hotel. Oto jego adres Baltijos pr.69/22

https://www.google.pl/maps/place/Baltijos+pr.+69,+Klaipėda+94123,+Litwa/@55.6855537,21.1583433,17z/data=!4m5!3m4!1s0x46e4dc6a3c094847:0xaa7876577d2d9c5b!8m2!3d55.6870778!4d21.1665079

Otrzymujemy 50% zniżki na noclegi i tak:

Pokój 4 osobowy za łóżko 8 euro toaleta i prysznic na piętrze

Pokój 2 osobowy "lux" 12 euro/łóżko toaleta, prysznic, telewizor i lodówka w pokoju

Pokój 2 osobowy (oddzielne wejście) 15 euro/łóżko standard j/w.

Powyższe ceny są już po zniżce

W następnym poście zamieszczę listę sponsorów (jest naprawdę długa).

 

Tylko dlaczego w tym linku pokazuje Lublin, czyżbyś sugerował zebyśmy mieli pojechać :) na konkurs do Kłajpedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot taka przypadłość wujka Google . Myk polega na tym że google kieruje cię na twoją lokalizację. Ja na początku ląduję..... w Mońkach ( chociaż jestem z Bielska Podlaskiego)

klikasz na link a następnie w googlemapach na lupę ( po lewej stronie lupy będzie adres Baltijos 69 (opcja szukaj podany adres)) i wtedy pokaże ci ten adres w Kłajpedzie. Nie sugeruj się obrazkami, ponieważ google wskaże nr 69 ( jakieś blokowisko) a adres hotelu to 69/22 więc trzeba pomyszkować ale orientacyjnie wiadomo gdzie jesteś ( jakieś kilkaset metrów od morza). Proponuję nie panikować tylko szykować modele i serdecznie zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DENAR ELBLĄG zbiera siły na wyjazd i na pewno się zamelduje na miejscu ☺

 

"Siły" trzeba zebrać bardzo dużo bo sobotnia integracja zapowiada się imponująco i raczej ci co "mało mogą" będą mieli problemy z odnalezieniem się w niedzielę

A tak na poważnie to z informacji płynących do mych uszu wynika że szykuje się największa imprezka w krajach nadbałtyckich, otwarcie zapowiada się z hukiem (dosłownie). Sponsorzy dopisują i (na razie nie potwierdzam i nie zaprzeczam) są tacy co są już odprawiani z kwitkiem. Strona internetowa do rejestracji modeli ( pięć sztuk na jednym formularzu) i rezerwacji pokoi już jest gotowa i tylko czekam na oficjalny znak od Denisa aby tę stronę ogłosić publicznie. Jako ciekawostkę podam że widnieje na niej zegar który odlicza czas do imprezy a w trosce o tych co nie dojechali z różnych powodów a oczekują na fotki, dostępne będą kamery z obrazem w czasie rzeczywistym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przekazuję kilka słów od organizatorów konkursu:

 

"Wszystko dopięte na ostatni guzik i w związku z tym parę słów od organizatorów.

 

Drodzy przyjaciele! W dniu dzisiejszym startuje rejestracja uczestników naszego konkursu. W tym celu powstała specjalna strona internetowa http://klaipeda.kvaksiuk.com/pl/. Zapraszamy do rejestracji. Wypełniając formularz rejestracyjny będziecie mogli zamówić miejsca w hotelu oraz wyrazić swoją chęć uczestnictwa w sobotniej kolacji/bankiecie (integracja). W formularzu zgłoszeniowym udostępniliśmy możliwość jednorazowej rejestracji 5 modeli. W przypadku gdy rejestrujecie większą ich ilość to trzeba będzie ponownie wypełnić formularz rejestracyjny z tym że teraz nie podajemy ilości miejsc w hotelu oraz nie wyrażamy chęci uczestnictwa w bankiecie. Rejestrację elektroniczną zakończymy na 2 tygodnie przed rozpoczęciem konkursu, a to z powodu tego że musimy podać dokładną ilość miejsc w hotelu. Kto nie zdąży z rejestracją do tego terminu to będzie mógł dokonać tego na miejscu, wypełniając karty startowe uczestników. W tym przypadku z hotelem nie będziemy mogli pomóc. W związku z tym prosimy o wcześniejsze dokonanie rejestracji.

Z wyrazami szacunku

Organizatorzy."

 

A zatem wszystko dopięte i ruszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mała aktualizacja regulaminu.

 

Modele przedstawiając nie naturalną sytuację ( np. zdjęta wieża czołgu postawiona obok kadłuba) należy zaliczyć do dioram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Tak więc konkurs w Kłajpedzie za nami

Na sali wystawowej zgromadzono ok 1000 modeli, tak na oko pół na pół plastik i karton. Tradycyjnie śmigłowce "dopisały" czyli było zaledwie kilka sztuk

 

kv23NFX.jpg

 

SdY4vPi.jpg

 

E6TzvSg.jpg

 

xl0ec7C.jpg

 

VoVwT3m.jpg

 

A2k6KS3.jpg

 

69o6eCC.jpg

 

Gge8gfY.jpg

 

DIggZIX.jpg

 

jrXj0Ix.jpg

 

QOoxXKJ.jpg

 

ytEGWFF.jpg

 

Z moich "śmiglaków" były Mi-6 i Mi-2 ale ze względu na małą ilość wiatraków nie było podziału na skale.

Natomiast oczy mogli nacieszyć "okrętowcy"

Wystawione żaglowce robiły spore wrażenie a było ich kilkanaście sztuk.

"Pancerna" brać okrętowa także się popisała i zaprezentowała kilkanaście wspaniałych "pływadeł"

Uznanie naszego koła modelarskiego ( statuetka za najciekawszy model konkursu) zdobył "Borodino" w skali 1/200 - okręt po prostu wspaniały .

A wykonany z KARTONU!

 

yBR22vs.jpg

 

lY9axuP.jpg

 

DLABhy8.jpg

 

kPz95o7.jpg

 

5p0ZEGU.jpg

 

K6zrGhE.jpg

 

"Lotnicy" wystawili duże

 

6uB2tEk.jpg

 

i małe

 

QDwUjf0.jpg

 

Brać "pancerna" wyjątkowo się po stołach nie rozpychała (może dla tego że część ugrzęzła w błocie )

 

65lSKpq.jpg

 

Powalczyły też moje "maluchy"

 

5Ko7Q7F.jpg

 

ale jak powiedział mi jeden z uczestników który miał trochę "bliżej" do organizatorów modele z "krasną zwiezdą" miały cięższą drogę po medale (zarówno w plastiku jak i w kartonie - a były ładne sztuki)

 

oi2EUmu.jpg

 

3VgCMoc.jpg

 

a77won7.jpg

 

DqUwQld.jpg

 

Gc8jYVP.jpg

 

Artyleria bez napędu prezentowała się wręcz symbolicznie - w "72" były zaledwie 2 szt (może 3 ) a ogółem poniżej 10 szt.

 

wajivGW.jpg

 

Pojazdy inżynieryjne były reprezentowane tylko przez JEDNEGO uczestnika ( mój A.V.R.E niestety nie dojechał bo jest w trakcie wymiany lin i innych zabiegów)

 

LrFEXnY.jpg

 

a szkoda, bo to zawsze ciekawe wyglądające pojazdy

 

Wnioski "techniczne" z wystawy są następujące:

 

- na wschodzie nie robi się tanków "brudasów" z których spływa błoto, włazy przysypane są piachem a tylne pancerze robią za sklep wielobranżowy,

 

ph7XgQz.jpg

 

- samoloty są raczej zadbane przez mechaników i daleko im do naszych ociekających olejami zakopconych z odpadającym lakierem letadeł

 

IzBO7Se.jpg

 

Czy to dobrze czy źle - proszę ocenić samemu

 

Z prywatnych sukcesów "blacha" za Fuscha w kołowcach

 

WxKTrpE.jpg

 

i podziękowania za Pzh 2000 w barwach litewskich

 

Ze spraw bardziej przyziemnych - integracja taka sobie

 

Więcej zdjęć (szczególnie żaglowców i okrętów ale także pancerki) w najbliższym czasie (jak opanuję albumy w Imgurze )

 

W przyszłym roku konkurs ma być w tym samym terminie co parada żaglowców w Kłajpedzie a więc powinno być ciekawiej.

A ci co chcą się poopalać powinni obowiązkowo odwiedzić plaże na Mierzei Kurońskiej - po prosty inny świat w porównaniu z polskimi "żwirowniami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kartonowców relacja filmowa ukradkiem ściągnięta z "Konradusa"

 

 

Mam nadzieję że "Jożik" nie za naruszenie praw autorskich

A swoją drogą fajny chłop chociaż kartonowiec ( ale w tym wieku już się wyprostować nie da )

 

Jak można wyczytać z podsumowania - wystawiliśmy tylko ok 100 sztuk więcej inż "kartoniarze"

A zjechaliśmy się z 13 krajów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Tomku ubogo z "wiatrakami" jak wszędzie.

 

Ja chociaż na Warszawskiej imprezie staram się tę kategorię propagować.

Nagroda "In koguto" dla najładniejszego modelu śmigłowca, dla seniora i juniora ruszyła

Inna kwestia, że naprawdę czasem nie ma z czego wybrać...

Na dodatek, co by nie stresować kolegów, mnie nie wolno startować

 

Wiec nie ma co marudzić tylko do pracy rodacy, Wiatraki się same nie zrobią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

Jeżeli chodzi o miasto Kłajpedę to piękne miasto pod względem turystycznym (muzea,starówka) naprawdę nie szkoda środków pieniężnych.

Na pewno wrócę w te rejony np. po to żeby obskoczyć fortyfikacje obronne i inne pozostałości powojenne. Jednak pisząc o festiwalu Kłajpedzkim to już inna bajka.

Pierwsza rzecz która mnie oburzyła to był nocleg,inaczej zapewniany a rzeczywistość swoje,osobiście wolę jechać do Chełmży bo chociaż prysznic mam swój a nawet kilka.

Kolejna rzecz integracja miała być na miejscu a niestety nie pykło i trzeba było drałować kawałek drogi. Nie będę krytykować lokalu w którym brak stolików a nawet jakichkolwiek miejsc siedzących poza nimi.

Dalej pisząc nie podobało mi się akcja z kartkami na piwo, skoro opłacam integrację powinienem otrzymać bez gadania a nie na miejscu bez mała muszę się o nie prosić (zrezygnowałem).

Poczęstunek wyglądał jak dla wybranych nawet nie wiem co było na talerzach czy półmiskach niestety nie było szansy na degustację.

Jedyne dobre wspomnienia jakie wywiozłem to poznanie nowych modelarzy i miła przyjazna atmosfera bez znaczenia na kraj pochodzenia czy język.

Może trochę się rozpisałem, ale rozmów o festiwalu było sporo a raczej o jego niedobrych stronach ale nikt nic nie pisze.

Na koniec chciałbym pogratulować organizatorom ogromu pracy i frekwencji, ponad 1300 modeli hoho szacun nie jeden festiwal chciałby mieć taki wynik.

Na przyszłość proponuję organizatorom wywieszenie flag narodowych gości przybywających na festiwal naprawdę miły widok.

 

 

Pozdrawiam

 

Sławomir "Bandi" Waszkowski

SHP "DENAR" Elbląg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chociaż na Warszawskiej imprezie staram się tę kategorię propagować.

Nagroda "In koguto" dla najładniejszego modelu śmigłowca, dla seniora i juniora ruszyła

Inna kwestia, że naprawdę czasem nie ma z czego wybrać...

 

Oooo! Tego jeszcze nie grali na żadnym konkursie. Pomysł godny pochwały .

A czy będzie podział na skale?

 

Wiec nie ma co marudzić tylko do pracy rodacy, Wiatraki się same nie zrobią

 

No przecież robię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo! Tego jeszcze nie grali na żadnym konkursie. Pomysł godny pochwały .

A czy będzie podział na skale?:

 

... no bez przesady, to jest moja "prywatna" nagroda uznaniowa.

Choć czasem jest problem z wybraniem... Już wiem, że nie ma co na siłę przyznawać.

Po prostu czasem jest trochę za niski poziom...

 

Nagroda ma charakter rzeczowej

Dla młodzika/juniora jest to dyplom + model (oczywiście wiatraka ) + voucher

na zakupy w sklepie Martola, a dla seniora dyplom + voucher.

Zasady przyznawania jeszcze prostsze... ma MI się najbardziej podobać, ze wszystkich wiatraków całego festiwalu

Ot cały regulamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

Jeżeli chodzi o miasto Kłajpedę to piękne miasto pod względem turystycznym (muzea,starówka) naprawdę nie szkoda środków pieniężnych.

Na pewno wrócę w te rejony np. po to żeby obskoczyć fortyfikacje obronne i inne pozostałości powojenne. Jednak pisząc o festiwalu Kłajpedzkim to już inna bajka.

Pierwsza rzecz która mnie oburzyła to był nocleg,inaczej zapewniany a rzeczywistość swoje,osobiście wolę jechać do Chełmży bo chociaż prysznic mam swój a nawet kilka.

Kolejna rzecz integracja miała być na miejscu a niestety nie pykło i trzeba było drałować kawałek drogi. Nie będę krytykować lokalu w którym brak stolików a nawet jakichkolwiek miejsc siedzących poza nimi.

Dalej pisząc nie podobało mi się akcja z kartkami na piwo, skoro opłacam integrację powinienem otrzymać bez gadania a nie na miejscu bez mała muszę się o nie prosić (zrezygnowałem).

Poczęstunek wyglądał jak dla wybranych nawet nie wiem co było na talerzach czy półmiskach niestety nie było szansy na degustację.

Jedyne dobre wspomnienia jakie wywiozłem to poznanie nowych modelarzy i miła przyjazna atmosfera bez znaczenia na kraj pochodzenia czy język.

Może trochę się rozpisałem, ale rozmów o festiwalu było sporo a raczej o jego niedobrych stronach ale nikt nic nie pisze.

Na koniec chciałbym pogratulować organizatorom ogromu pracy i frekwencji, ponad 1300 modeli hoho szacun nie jeden festiwal chciałby mieć taki wynik.

Na przyszłość proponuję organizatorom wywieszenie flag narodowych gości przybywających na festiwal naprawdę miły widok.

 

Tak,to niestety nie jedyne minusy.

Wiedząc dużo wcześniej o spodziewanej ilości modeli (były słuchy o 2000 nawet ), organizator powinien zadbać o miejsce dla ich przyjęcia,internetowe zgłoszenie zamknięte zostało sporo czasu przed konkursem,więc niespodzianek nie było,a ścisk jaki panował w plastikach był za duży,ma to szczególnie znaczenie dla oglądających,ale też dla sędziów.

Warunki zakwaterowania słabe,miejsce zaniedbane,braki płytek w łazienkach,ściany ciut lepkie w pokoju :( . Nie jestem wybredy zbytnio,byłem w wojsku 2 lata,byłem na poligonach w gorszych warunkach,ale musiałem,a tu gdzie sam płacę cokolwiek,to wiem że lepiej byłoby dołożyć nawet dwa razy tyle i spać spokojnie,a nie uczestniczyć mimo woli w integracji nocnej odbywającej się na korytarzu do 2 w nocy.

Co prawda mieliśmy wykupione "lepsze" miejsca,ale pani nie dała rady otworzyć do nich oddzielnego wejścia,jak sie potem okazało,to nie było to wejście,bo jak je zobaczyłem to Sam Raimi mógłby czerpać inspirację do swoich filmów.Dlatego trafiliśmy na pierwszą noc do pokoi akademika jakby .

Analizując sam konkurs to myślę że organizatorzy potraktowali plastiki jako dodatek,a skupili sie bardziej na kartonie,odnosiło sie wrażenie że w kartonie wszystko grało,natomiast plastiki....ech...

Na Polskich forach błędnie oznaczono kategorie i tak kategoria PA występowała dwukrotnie w przypadku juniorów,były to zarówno samoloty ,jak i pojazdy , które powinny być jako PS.

Zaowocowało to tym że PS którego niby nie było nie zostało rozegrane i młodzi ludzie nie zostali nagrodzeni,a pojazdów trochę było.

Druga sprawa że na Litewskim forum podano wyniki i wg danych jeden ze znanych mi juniorów dostał nagrodę,ale na miejscu fizycznie dyplomu i medalu już nie.

Opóźnienie podczas wręczania nagród ( których nie było bardzo dużo-wyróznienia ),ponad godzinne-bez komentarza

Integracja-bez komentarza (nie byłem )

Giełda-bez komentarza

Miasto bardzo ładne,piękna plaża,fajnie i tak ciekawie spędzony czas.

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

... no bez przesady, to jest moja "prywatna" nagroda uznaniowa.

Choć czasem jest problem z wybraniem... Już wiem, że nie ma co na siłę przyznawać.

Po prostu czasem jest trochę za niski poziom...

 

 

No to pozamiatane.

Gdzież mi biednemu z niewłaściwymi odcieniami szarości, odrobinę innym ukształtowaniem plam kamuflażu i innymi niedoskonałościami aspirować do nagrody.

No jak nic muszę naocznie zobaczyć ten "konkurs"

A tak na serio: może właśnie takie nagrody "popchną" modelarzy w kierunku wiatraków (a jest wiele ciekawych konstrukcji) bo na konkursach jest właściwie dno ilościowe a nawet czasami pukamy w to dno od dołu.

A że jest źle niech świadczy fakt że rzadko kiedy wiatraki są dzielone na skale.

Smutna prawda ale prawda.

Popieram pomysł z całą stanowczością.

 

A teraz odrobinę w sprawie konkursu:

 

Nie bronię organizatorów bo wyszło jak wyszło.

Z tego co wiem na integracji miało być tylko ok 20 osób (tyle zaklepało miejsce "inernetem") a było ok 50 bo się współpraca organizatorów posypała i wyszła kicha

Organizatorzy to sami kartonowcy więc trudno tu mieć nadzieję na właściwą ocenę "plastików"

Ścisk na stołach?

Byłem na imprezie w Mińsku Mazowieckim i niestety to samo- dobrze że podstawką nie zgniotłem jakiegoś "malucha" a wirnikiem nie urwałem usterzenia jakiemuś latawcowi

Odwieczny dylemat - frekwencja czy kameralność

Dopóki miarą konkursów będzie ilość, z takimi sytuacjami trzeba się liczyć. Ten problem mają opanowany tylko "starzy konkursowi wyjadacze" i najprawdopodobniej tylko tacy pozostaną na "rynku"

 

Wyniki?

A czy w Krasnymstawie nie było dwóch list z wynikami bo co niektórzy podnieśli larum że za mało blach dostali?

A to że organizatorzy też uczestniczyli w konkursie?

Integracja?

No cóż, już na kilku konkursach słyszałem od uczestników że przyjechali "żeby się nałoić a nie spuszczać nad modelami"

 

Panowie i Panie (bo i one były na konkursie) - bigos jak wszędzie i nie ma co narzekać. Może za rok będzie lepiej. Nie przyjedziemy my, to przyjadą inni i będzie się kręcić.

Na pytanie czy pojadę na konkurs odległy o 700km odpowiadam:

Za tą kasę kupię puchar, medal, dyplom i czerwoną wstęgę żonie która się nią w nią zapakuje(tylko w nią ) i dostaną każdą nagrodę plus słodki derser

A czy miasto piękne?

Może i tak ale mając syna na wózku w h....j się naciągałem przez wysokie krawężniki i inne ku....kie bariery architektoniczne.

Ale byłem z rodziną na wakacjach, zaliczyłem zabytki, plażę i dostałem blachę - plan wykonany

Do zobaczyska na jakimś konkursie, obyśmy już tak nie narzekali i byli o wiele bardziej zadowoleni

Czego życzę sobie oraz innym uczestnikom konkursów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle nie było,jakoś dało się radę,przyszłoroczny wyjazd jednak to duży znak zapytania,tym bardziej że podobno w tym samym miesiącu ma być konkurs w Rydze,to z racji że tam jeszcze nie byliśmy ,wybór jest oczywisty.

Wiele konkursów ma swoje słabe strony,niektóre miejsca są tak smutne architektonicznie i terenowo że jak zajdzie słońce to można popaść w depresję,dlatego polecam konkurs w Bielsku Białej-po prostu piękne miejsce,oprócz samego konkursu,który jest świetny,super organizacji i atmosfery,dodatkowo miejsce otoczone górami i jesienna aura ,sprawiają że chce się żyć

Tam warto być,pomimo dużej odległości.

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej że podobno w tym samym miesiącu ma być konkurs w Rydze,to z racji że tam jeszcze nie byliśmy ,wybór jest oczywisty.

 

Artur

 

I to jest istotna informacja, tym bardziej że różnica w odległości to zaledwie kilkanaście km a Ryga jest o wiele ciekawszym miastem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.