Skocz do zawartości

XIV Konkurs Plastikowych Modeli - Katowice 18-19.11.2017r.


Olecki75

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Wszystkie informacje na temat zawodów, regulamin, formularz rejestracyjny, dostępne pod tym adresem:

 

http://www.smpaderewski.pl/index.php?id=177&id_skr=397

 

W przypadku wątpliwości proszę pytać w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam prośbę do rejestrujących się. Proszę by najpierw wysłać do nas formularz zgłoszeniowy a dopiero potem wysłać przelew.

Otrzymaliśmy opłatę startową od kolegi Darusza G., niestety bez zgłoszenia (nie zostało wysłane bądź nie dotarło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Olku czyli ten absurd dalej trwa? 5 dni przed konkursem muszę już wpłacić? Bo jak nie to moje modele nie zostaną przyjęte? Wiem że to wymysł spółdzielni , moze czas z nimi sie rozstać i poszukać inne wsparcie przy organizacji konkursu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na prawdę taki problem puścić ten przelew, trochę tego nie rozumiem? W zeszłym roku to było do zrozumienia bo sprawa wyskoczyła na dwa tygodnie przed konkursem i większość osób miała by problem. W zeszłym roku też, już na rozdaniu nagród informowaliśmy, że zgłoszenia tylko on-line i opłaty przelewem więc w tym roku nie powinno to być zaskoczeniem. Po za tym czy tez problem jest zamknięcie zgłoszeń na parę dni przed imprezą? Przy tym systemie muszę mieć parę dni choćby na wydrukowanie kart i ogarnięcie wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób jedzie spontanicznie , niektórym moze szkoda stracić 10 zł jak nie wiedza czy przyjadą na 100 %.

Fakt można wpłacić ,ale jest to kładzenie kłód pod nogi uczestnikom.

Po drugie ,poza tutejszym forum impreza totalnie nie rozreklamowana , po koleżeńsku wsadziłem info na swoje grupy na Facebooku ,to moze i większa frekwencja będzie. Bardzo lubię Wasza imprezę, jeżdżę od lat ale takie poczynania zniechęcają bardziej niż przyciągają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób jedzie spontanicznie , niektórym moze szkoda stracić 10 zł jak nie wiedza czy przyjadą na 100 %.

.

To akurat nie jest argumentem, kto mówi o traceniu? Po za tym jak się wcześniej zapłaci jest większa motywacja by przyjechać .

Wiem, że lubisz naszą imprezę i fajnie jest się spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erni, pisałeś, że lubisz nasz konkurs, wpłata to nie problem to czemu się w tym roku do nas nie wybierasz? Zapraszamy serdecznie.

Pisałem już, fajnie by było się spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dupa, miałem jechać do was chciałem się wystawić, do końca nie wiedziałem czy zepnie terminy z obowiązkami, jednak mam czas wolny by Was odwiedzić, i teraz zarejestrować się już nie mogę, zapłacić nie moge 10 pln tu 10 pln tam, by tak każdy myślał to by w majtkach chodził, brak możliwości rejestracji na miejscu i na spontana właśnie skreśla Was, mniej problemów jest z załatwieniem czegoś w urzędzie, niż wystawiać się u Was,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam czas wolny by Was odwiedzić, i teraz zarejestrować się już nie mogę, zapłacić nie moge 10 pln tu 10 pln tam

Czy ty się aby dobrze czujesz, chyba sam do końca nie wiesz co piszesz? Weź się ogarnij. Zachowujesz się jak byś miał z Nowej Zelandii przyjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mogę??

Z czym masz problem bo nie za bardzo go rozumiem?

Masz jeszcze 3 dni. Co ma weekend do przelewu? Potwierdzenie, które możesz wysłać wygeneruje się od razu. Na prawdę tego nie wiesz czy tylko udajesz głupa? Co spontanowi przeszkadza zarejestrować się wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dupy ta dyskusja.. tak jak i wymagania z przelewem

w zeszłym roku byłem.. planowałem przyjechać.. brałem modele dzieciaków z modelarni.. niczego nie rejestrowaliśmy wcześniej, z premedytacją nie zrobiłem przelewu i szykowałem się na bardachę na miejscu i co?

jakieś było rozczarowanie jak bez problemu dało się zapłacić na miejscu i za juniorów i za seniorów i wszystkie modele przyjęto

A targanie modeli po schodach jest be i zmieńcie tą miejscówkę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z premedytacją nie zrobiłem przelewu i szykowałem się na bardachę na miejscu i co?

Ten wpis dobitnie świadczy o Tobie. Robienie pięknych dioram nie upoważnia Cię do powakacji a powyższej wypowiedzi nie da się inaczej zaklasyfikować.

A co do miejscówki to już nie będę komentował - jest winda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra.. windę przegapiłem w takim razie i jak gupi znowu ganiałem po schodach bo po poręczy ani w te ani we wte zjechać się nie dało

może po prostu zmieńcie ten zapis na "prosimy" albo "sugerujemy uiszczać opłaty startowe przelewem" z takich albo innych powodów

bo taka informacja naprawdę tylko zniechęca..

 

bardachy nie było ale i tak przepraszam.. już więcej nie będę.. robił pięknych dioram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , formularz rejestracyjny wysłany ,przelew zrobiony i co można ,jak się chce to się da zrobić i nie narzekać

tak że do zobaczenia na konkursie

ARNI 44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie rozumiem podejścia co poniektórych. Zachowujecie się jak zmanierowane książęta. Pragnę uzmysłowić Wam, że to organizatorzy poświęcają swój wolny czas byście szanowni koledzy mogli swoje modele zaprezentować światu i spotkać się z innymi kolegami i wymienić doświadczeniami. Jaki jest przy tym wkład pracy, wiedzą tylko ci co konkursy organizują. Organizator się namęczy a wy możecie lecz nie musicie przyjechać.

Ciągle słychać płacz, że modelarstwo upada, kolejny konkurs się sypie itd. Przy takim podejściu to się nie dziwię, że tak się dzieje bo po prostu z niektórymi się nie da.

 

Pytam otwarcie po raz kolejny - czy wypełnienie pliku z Exela, zasejwowanie go i odesłanie na podany adres to naprawdę taki problem

 

@TReS - w czym problem, piszesz na 3 dni przed końcem rejestracji, że nie możesz się zarejestrować i zapłacić, rzucając argumentami, na które dziecko z przedszkola by nawet nie wpadło, co ciekawe, jak sam pisałeś - mając czas na przyjazd do nas. Podejście kompletnie niezrozumiałe. Miałeś jakieś wątpliwości to wystarczyło zapytać (jest PW, mail czy nawet telefon) ale nie, lepiej wypisywać kretynizmy na forum - totalna żenada.

 

@Fazzy - z tymi schodami to dowaliłeś co najmniej tak jak byś musiał zapieprzać na ostatnie piętro Pałacu Kultury a nie raptem jedną kondygnację. Za rok wyskoczysz by miejscówkę zmienić bo budynek jest żółty??? Znów brak argumentów.

przepraszam.. już więcej nie będę.. robił pięknych dioram

Wielka szkoda tylko nie kumam sensu tej wypowiedzi

Chyba, że dalej nie możesz się pogodzić iż w 2010 roku za balon obserwacyjny dostałeś tylko puchar za najlepszą dioramę

 

@Klondike - chamski to był Twój wpis, który usunąłeś. Posługując się Twoją retoryką ja zapytam: co rozumiesz przez normalne przyjmowanie modeli i czy sam nie możesz ruszyć swojej mózgownicy i wydedukować, że rejestracja tylko on-line ułatwia sprawę wszystkim (większość konkursów odchodzi od rejestracji na miejscu). Szczególnie odciąża przyjmujących, ogranicza błędy w nazwiskach i nazwach modeli i nie trzeba wypisywać kart startowych na miejscu tylko spokojnie w domu formularz zgłoszeniowy - I CO TO JEST ZŁE Przychodzisz, podajesz nazwisko, dostajesz fakturę, karty startowe i rozkładasz modele - tyle w temacie. Jakiś termin musi być określony bo musimy mieć czas by wszystko ogarnąć i powiedz i co jest w tym durnego Dużo więcej z tego korzyści niż problemów dla uczestników.

O ostatniej części Twojego wpisu nawet nie będę dyskutował bo szkoda nerwów.

 

Co do przelewów - 20 lat temu to rozumiem - był by problem. Trzeba by lecieć na pocztę, wypisać przekaz ale teraz w XXI wieku w dobie internetu

Pisze i tłumaczę od roku, że nie ma innej możliwości. Przelew albo kasa fiskalna. Kasa dla zawodów raz w roku to żart więc zostaje przelew. Wiem, że niektórzy myślą, że na Waszych opłatach spółdzielnia zbija kokosy i z czystej złośliwości bojkotują konkurs więc zadaję kolejne pytanie - to na prawdę coś złego i uwłaczającego dla co poniektórych, że organizator chciał by choć ułamek kosztów ponieść z waszych opłat, które nie stanowią nawet 20% poniesionych nakładów . Idzie się na koncert czy do kina to też się płaci i nie ma w tym nic dziwnego. Tak wiem, wiele konkursów rezygnuje z opłat ale za to ma sponsorów. Niestety na chwilę obecną my na rezygnację z opłat nie możemy sobie pozwolić więc przez to mamy z konkursu zrezygnować? Organizujemy w roku kilkanaście dużych imprez, które też potrzebują pieniędzy sponsorskich lecz wszystkiego sfinansować się nie da. Sponsorzy nie są studnią bez dna a zawody to tylko część działalności. Niespodziewane wydatki też się zdarzają jak remont modelarni po pożarze a mimo to staramy się Was nie zawieść i konkurs robimy (Bytom w tym roku wypadł z kalendarza ponoć przez remont ich domu kultury).

 

Określiliśmy proste i wydawało by się zrozumiałe zasady, jednak tu chyba problemem jest nasza narodowa niechęć do jakichkolwiek zasad czy podporządkowania się im oraz robienie na złość i na przekór. Gadanie o wrzucaniu kłód pod nogi to usprawiedliwianie zwykłego lenistwa a bojkotując konkurs z takimi argumentami robicie się tylko śmieszni. Proszę zastanówcie się kto tu komu wrzuca kłody pod nogi. Jedyną rzeczą jaką osiągniecie to to, że rozwalicie ten konkurs, o to Wam chodzi Dla mnie to bardzo przykre i nie zrozumiałe bo wpisy po zawodach i w kronice świadczą o tym, że jednak robimy dobrą robotę. Sam fakt, że to już XIV edycja.

 

Na koniec temat spontanicznych przyjazdów i nagłych przypadków. Nie dam sobie wmówić, że większość jeszcze na tydzień przed zawodami nie wie czy chce lub może przyjechać (dobitnym przykładem jest kolega TReS). Wiadomo, że może trafić się kilka takich osób wiec co stoi na przeszkodzie by w terminie zarejestrować modele a z opłatą poczekać do wyjazdu i na konkurs przyjechać z dowodem wpłaty. Nikt przecież nie odprawi takiego delikwenta z kwitkiem. Termin jest po to by nie było na ostatnią chwilę wolnej amerykanki (znając upodobanie naszego narodu do "poszanowania" zasad) a my też musimy mieć czas na przetworzenie zebranych danych, wygenerowanie kart startowych. Patrzycie tylko na czubek własnego nosa a reszta was nie obchodzi.

Co do przypadków losowych jak ktoś zapłaci a nie przyjedzie - gdzie jest napisane, że kasa przepada??? Nie powinno być problemów ze zwrotami a w najgorszym przypadku możemy zaproponować za rok start bez opłaty. Wszystko da się uzgodnić, trzeba tylko chcieć. W drugim poście pisałem - pytać w razie wątpliwości bo zawsze coś może nam umknąć lub być dla Was nie jasne, jak widać dla niektórych to też problem. Z drugiej strony bilety na ważne koncerty sprzedawane są nawet na pół roku przed imprezą, gdzie kwoty są nawet 20x większe i tu jakoś problemów nie ma.

 

Dziękuję wszystkim kolegom, którzy już się zarejestrowali, chyba tak strasznie uciążliwe to nie było. Co do reszty to proszę ogarnijcie się, obrażanie się i bojkoty wszelakie nikomu na zdrowie nie wyjdą.

 

Do zobaczenia na zawodach .

 

DLA NIEZDECYDOWANYCH - PRZEDŁUŻAMY TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT DO WTORKU -14 LISTOPADA

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są przewidziane.

 

 

Przyjmowanie zgłoszeń zakończone. Do zobaczenia na zawodach .

 

 

Pragnę poinformować, że firma "First to fight" zdeklarowała się ufundować nagrody dla najmłodszych uczestników.

defc565e08310f2cmed.jpg

Dziękujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.