Skocz do zawartości

Warszawski Festiwal Modelarski BABARYBA 2018 9-10 czerwca


Flachenty

Rekomendowane odpowiedzi

No i szkoda, że nie doczekałem się dyplomu za przyznane wyróżnienie, ale to szczegół, choć w konkurencji dość prestiżowej jak dla mnie ( sam. śmigłowe 1:72).

 

Przepraszam za zamieszanie z wyróżnieniami. Kilka sztuk "uciekło". Daj informację na biuro@warszawskifestiwalmodelarski.pl to załatwimy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

.... Może trochę rozdanie nagród kulało, zbyt przeciągało się w czasie. Moja kobieta ledwo wytrzymała ....

 

a moim zdaniem nie kulało wyłapałem jeden problem ale nie będę mówił o nim publicznie bo takie mam zasady (powiem Flaszce może przy flaszce) poza tym jeżeli chcemy spełnić wszystkie kryteria dobrego rozdania to musimy podziękować sponsorom; umożliwić włodarzom miasta i/lub dzielnicy pokazanie swojego przedwyborczego image; musimy podziękować tym którzy nam pomogli (w 99% przypadków bezinteresownie) i rozdać nagrody na trzy sposoby;

1. Express - każdy dostaje w torbie wszystko co otrzymał i idzie tylko odebrać torbę - Białystok tego roku 22 minuty ok 500 modeli;

2. Standard współczesny - Są wyczytywani Modelarze z reguły alfabetycznie i otrzymują też hurtem ale jak coś było fajnego to tam prowadzący przebąknie coś o którymś modelu, podziękowania i PR dla włodarzy zrobiony z rozmachem - przykład dużej wystawy - Bytom 2018 ok 2,5 h;

3a. Rozdanie klasyczne - zrobione tak jak należy - rozdanie jest odczytane klasami i są albo miejsca albo wyróżnienia (moim zdaniem powinny być miejsca co zmieniłem w Bielsku Białej na MPM w festiwalu - od 2018) z podziękowaniem dla sędziów sponsorów i uczestnictwie włodarzy przy 1000 modeli od 2 do 3 h - tak to się powinno skończyć w Bielsku Białej ale na śp. Śrubce w Żywcu tak to właśnie wyglądało

3b. Ten sam model co powyżej czyli rozdanie prowadzone klasami - mało tego można nawet ogarnąć wykonanie tabeli ze zdjęciami prezentowanych modeli - i od razu tabela wyników - rekord moim zdaniem padł w Bratysławie ok 1 godziny modeli mieli porównywalnie do Bytomia i Babaryby - klucz do sukcesu - brak dyplomu i jednolite trofeum - eliminujemy ok 2h przygotowań do rozdania i nie myli sie przy statuetkach;

 

mój apel jest taki - zaoszczędźmy sobie krytyki rozdań a zwłaszcza czasu trwania - "Rozdanie musi trwać!!!" a my musimy sie z tym pogodzić

 

PS - ja nie zabieram żony na wystawy uważam że to zbędna tortura dla niej a wiesz zemsta najlepiej smakuje na zimno i z reguły u jubilera

 

 

Flacha i zespół - BRAVO WY daliście radę moje gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie podziękowania dla organizatorów za całą pracę, jaką włożyli w ten festiwal. Zdecydowanie było warto! Jeżeli w przyszłym roku przy rozdaniu nagród uwzględni się uwagi Kolegów i powrócą znane z poprzednich lat kartki mówiące, że gdy dotknie się modelu, to gdzieś na świecie umiera zajączek, to chyba będzie ideał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję Organizatorom za wspaniałą imprezę oraz za przyznane wyróżnienia i nagrody. Czy ktoś mógłby wrzucić na forum objaśnienia do pieczątek, bo ja zapomniałem sfotografować instrukcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszych słowach mojego listu chciałbym pozdrowić wszystkich których spotkałem na Babarybie 2018 ale i tych których nie rozpoznałem (tu kłania się moja ułomność w zdolności identyfikowania twarzy, a nie to ze jestem gburem)

Następnie chcę pogratulować organizatorom sukcesu, pokazaliście, że jak się wykorzysta naturalne atuty to można zrobić naprawdę wielką rzecz. A wielką rzeczą jest sprawienie przyjemności tak wielkiej liczbie osób na raz.

Bo co nam trzeba, aby poczuć się jak ryby w wodzie ? ( nie wiem czy to dobra przenośnia, bo Babaryba to syrena, a syrena to drapieżnik i owa syrena wtrzącha te rybki bez popitki.)

- Potrzeba nam dużo modeli – czyli dużo tematów do dyskusji.

- Dużo ludzi – aby było z kim te tematy poruszać.

- Wygodne i dobrze oświetlone pomieszczenie – abyśmy wiedzieli o czym rozmawiamy i nie trącali się d…mi.

- Duża giełda – abyśmy pomacali rzeczy, które widzimy na obrazkach.

- Sprawna organizacja przyjęć i rozdań – aby nie zabierało to nam czasu, którego jest tak mało na dyskusje.

- Czytelny, rzetelny system oceny – bo przyjemnie jest jak ktoś doceni naszą pracę (i tu nie wierzę w deklaracje, że komuś na tym nie zależy, bo w naturze człowieka jest aby konkurować na jakimś polu. Osobną kwestią jest czy potrafimy być obiektywni w ocenie własnej pracy, czy jednak zwycięża w nas mojszość)

I to wszystko to udało wam się spełnić, aby się o tym przekonać wystarczyło porozmawiać na miejscu z obecnymi oraz w relacjach po imprezie. (no może to rozdanie można jeszcze poprawić)

 

No może jeden był nie zadowolony, ale tu wychodzi ta właśnie mojszość.

Ale skoro mu się nie udała zeszłoroczna dywersja, to jeszcze można ponarzekać.

Co do owych niby minusów, to akurat dystansowe taśmy nie załatwiły sprawy ale bardzo dużo dały, jest to znacznie lepsze niż karteczki co pewien czas na stole. Natomiast regulamin jest całkowicie inny od fiestowego jedynie nazwy klas są według tego samego i bardzo dobrego schematu.

Jako współorganizator Inowrocławskiego Konkursu nie mam najmniejszych oporów aby wykorzystywać dobre rozwiązania stosowane u innych i nie mam żadnych zastrzeżeń, jeśli ktoś wykorzystuje nasze rozwiązania, w końcu nie robimy tego dla siebie, ale dla innych.

 

Na co chciałbym zwrócić uwagę to system pieczątkowy, który wymyślony na Wrocław Model Show jest wprowadzany od dwóch lat zarówno w Inowrocławiu jak i w Warszawie. Jest to bardzo dobry pomysł aby pokazać, że model mimo, że nie otrzymał wyróżnienia ma elementy godne wyróżnienia. Z jednej strony pokazuje autorowi, że co prawda nie załapał się na wyróżnienie ale doceniona została jego praca w pewnych dziedzinach, a z drugiej strony wymusza na sędziach aby przyjrzeli się dokładnie każdemu modelowi mimo, że na pierwszy rzut oka nie przykuwa uwagi. Jest to jednak nowy system, którego musimy się jeszcze nauczyć i z nim oswoić.

 

Brawa dla Flachy, brawa dla zakąski i brawa dla całego IPMS Warszawa, który z całą pewnością nie można nazwać przystawką, bo widać było ich wszędzie i wielkie ich zaangażowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.