Skocz do zawartości

Su-7/20/22


KRYSTEK

Rekomendowane odpowiedzi

Ale przyznajcie, jak się patrzy na to zdjęcie - jest moc!

 

Do tego ten biało-czerwony stożek, chyba że to osłona.
To zagłuszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

O widzisz. To mnie powyższy schemat zwiódł. Tak prawdę mówiąc planowałem wcześniej, ale powyższy rysunek mnie zdziwił mocno. Z resztą, na kolejnej stronie znalazłem informację o tym, że H-25MP mają iść pod skrzydła i to, że tylko pod zewnętrzne belki.

 

APU-68 pod kadłubem na standardowych belkach BD3, czy na tych "łamanych" używanych przy H-29 na AKU-58?

 

Myślę o dwóch wariantach podwieszeń:

 

1. H-25MP x2 pod kadłubem, na zewnętrznych podskrzydłowych B-13L x2, R-60 x2 na środkowych i SPS-141+UB-32 na wewnętrznych podskrzydłowych.

2. H-25MP na zewnętrznych podskrzydłowych, R-60 na środkowych, B-8M1 na wewnętrznych i PTB-800 pod kadłubem.

 

Przy czym możliwość wykonania pierwszego wariantu cieszyła by mnie bardziej.

 

Edit.

 

Są dowody:

post-20260-0-83497000-1312720104.jpg

 

Pewnie sprawa się rozbija o okablowanie płatowca między Wjugą a belkami podkadłubowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Zezwala sie na stosowanie przedstawionych wariantow uzbrojenia przy podwieszeniu SPS na stalych punktach podwieszen:

a) przy podwieszeniu SPS na punkcie podwieszenia nr 3, na punkcie podwieszenia nr 6 zezwala sie podwieszac wyrzutnie UB-32. Na pozostalych punktach w tym wariancie

podwiesza sie tylko UB-32 lub bomby lotnicze (symetrycznie).

Przy wykorzystaniu pustej wyrzutni UB-32 jako przeciwwagi, podwieszenia na pozostalych punktach zgodnie z wariantami uzbrojenia;

b) przy podwieszeniu SPS na punkcie podwieszenia nr 5, na punkcie podwieszenia nr 6 zezwala sie podwieszac wyrzutnie UB-32 tub S-24. Na pozostalych punktach podwiesza

sie (symetrycznie) takze UB-32, S-24 lub BL. Dopuszczalne jest podwieszenie jednej BL na punkcie podwieszenia nr 6 z podwieszeniem na pozostalych punktach innych

rodzaj6w uzbrojenia zgodnie z wariantami uzbrojenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
H25mp moga wisiec tyko pod kadlubem

Niestety ale tam nie mogą właśnie wisieć ze względu na konieczność podwieszenia Wjugi do sterowania tychże rakiet.

Rakieta H-25MP bez podwieszonej Wjugi jest bezużyteczna.

2. Zezwala sie na stosowanie przedstawionych wariantow uzbrojenia przy podwieszeniu SPS na stalych punktach podwieszen:

a) przy podwieszeniu SPS na punkcie podwieszenia nr 3, na punkcie podwieszenia nr 6 zezwala sie podwieszac wyrzutnie UB-32. Na pozostalych punktach w tym wariancie

podwiesza sie tylko UB-32 lub bomby lotnicze (symetrycznie).

Przy wykorzystaniu pustej wyrzutni UB-32 jako przeciwwagi, podwieszenia na pozostalych punktach zgodnie z wariantami uzbrojenia;

b) przy podwieszeniu SPS na punkcie podwieszenia nr 5, na punkcie podwieszenia nr 6 zezwala sie podwieszac wyrzutnie UB-32 tub S-24. Na pozostalych punktach podwiesza

sie (symetrycznie) takze UB-32, S-24 lub BL. Dopuszczalne jest podwieszenie jednej BL na punkcie podwieszenia nr 6 z podwieszeniem na pozostalych punktach innych

rodzaj6w uzbrojenia zgodnie z wariantami uzbrojenia

Nie wiem kolego skąd masz ten tekst, ale jest to bzdura. SPS-141MWGKE można podwiesić tylko na podwieszeniu nr. 5. Na podwieszenie nr. 3 nie można go podwiesić ponieważ w tej belce nie ma do niego instalacji. Przy podwieszeniu SPS na belce nr. 5 instrukcja mówi że na belce nr. 6 dla równowagi można podwiesić B-8 lub UB-32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz racje z SPS ,punkt podwieszeń 5, cyfrówka z tą trójką . Odnosnie gdzie wisiały H-25MP, spójrz na post Michała na 30 stronie , wiszą pod kadłubem i tylko tam moga wisieć z wielu względów. Wjuga podczepiona była za nimi . Latał Świdwin z rakietami i Wjugą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po rozmowie z 2 "aktywnymi" uzbrojeńcami 29 i 30 lat na Su-22mogę napisać tylko tyle że w żadnej dostępnej dokumentacji obsługi Su nie znaleźli wariantu że H-25MP pod kadłub. W instrukcji pilotażu też nic o tym nie ma. Jeżeli ktoś uważa inaczej to niech pokaże fotę polskiego samolotu w takiej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.