Skocz do zawartości

Mi-8/Mi-17


qalimar

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłeś już go robić?.........znając skalę w której działasz,to napewno Trumpeter,więc chcąc zrobić przeróbkę na MI-8,toooo cię czeka roboty .....ale malowanie w moim guście .......z chęcią ja i wielu innych zerknęłoby na warsztat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że muszę się wytłumaczyć.

 

Panowie w wielkim skrócie na warsztat już za późno model jest już na dziale Lakiernia.

W kwestii merytorycznej nie będzie zgodny z oryginałem ma jedynie na pierwszy rzut oka przypominać Mi-8.

Model wykonuję dla niepełnosprawnego kolegi który po wypadku na lotni jest częściowo sparaliżowany więc nie jest w stanie sam wykonać modelu.

 

Andrzej jest WIELKIM fanem wszelkiej maści statków powietrznych i chodzącą encyklopedią lotnictwa.

Jakiś czas wstecz podarowałem mu na urodziny F-15 i zaczęło się padło krótkie pytanie czy nie skleiłbym P.11c odpowiedz moja była prosta jeżeli będzie w skali 1:32 to nie ma problemu. Pózniej było F-16, MiG-21 i F-4

 

Aktualnie sklejam na dwie półki i pojawiło się zapotrzebowanie na Mi-8 z którym Endriu ma jakieś prywatne wspomnienia kupił model Mi-8 przekazał mi z prośbą o złożenie koniecznie w tym kamuflażu z nr 656.

Od razu wiedziałem że nie będzie to proste ponieważ różnice są spore ale Endriu jasno powiedział że merytorycznie mam się ograniczyć do kamuflażu i dobrze by było gdyby śmigło ogonowe było po właściwej stronie. A i zapomniałbym ważne że ma być PIĘKNY i ŻYWY!!!

 

Tak więc rozczaruję was ale model będę starał się wykonać tak by był PIĘKNY może nawet da się wprowadzić weń odrobinę życia a merytorycznie pozostanie "kundlem" ważne by Endriu miał frajdę gdy będzie stawiał na półkę.

Ja mam frajdę że mogę skleić kolejny model a jak widzę uśmiech na twarzy kumpla to i mnie się japa cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padło krótkie pytanie czy nie skleiłbym P.11c odpowiedz moja była prosta jeżeli będzie w skali 1:32 to nie ma problemu.

Sorry za zaśmiecanie, ale ciekawość mnie zżera: czy przebrnąłeś już przez PZL-11c z Silver Wings? Taki model Twoim tempie to byłoby coś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleję po zakończeniu jakąś fote nie przypuszczałem że w połysku ten model może wyglądać tak fajnie a jest tak dobrze ze postanowiłem za jakiś czas wykonać taki na swoją półkę jednak tym razem już ze wszystkimi zmianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

http://www.defence24.pl/375204,rosjanie-remontuja-czeskie-smiglowce

 

Czyli można odpalić myto, relatywnie niewielkie, i mieć sprawny sprzęt i części zamienne do niego. Trochę to mądrzejsze i lepsze w dłuższej perspektywie, niż się pożreć na arenie międzynarodowej i później przepłacać kilkukrotnie za używane silniki czy mieć zatrzymane przez "sojuszniczą" służbę celną części na granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, wciąż nieśmiertelne słowa Kochanowskiego:

"Cie­szy mię ten rym: "Po­lak mądr po szkodzie":

lecz jes­li praw­da i z te­go nas zbodzie

nową przy­powieść Po­lak so­bie kupi,

że i przed szkodą, i po szkodzie głupi."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 9 months later...
  • 8 months later...
  • 1 year later...

Cześć,

Podepnę się ze swoim tematem tutaj:

Odnawiam właśnie prawdziwą łopatę wirnika ogonowego z Mi-8. Czy możecie mnie naprowadzić na konkretne kolory farb, które były używane w tym śmigle?

Czy istnieją gdzieś w internecie grafiki rodzajów malowań dla tych łopat?

 

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Czy ktoś z tutaj obecnych ma dobrze rozpracowany temat polskich Mi-17 i jest w stanie określić przynależność śmigła do danej jednostki po numerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zderzak napisał:

temat polskich Mi-17 i jest w stanie określić przynależność śmigła do danej jednostki po numerze?

Dawaj, to można spróbować.

Najlepiej z fotką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie był gdzieś przerzucany, to obstawiam 1.dywizjon lotniczy z Leźnicy wielkiej.

Opancerzenie sugeruje, że latał w Afganistanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzes napisał:

Jeśli nie był gdzieś przerzucany, to obstawiam 1.dywizjon lotniczy z Leźnicy wielkiej.

Opancerzenie sugeruje, że latał w Afganistanie.

 

Tak by też sugerował stary spis. Jedynie mógłby zostać przerzucony do 7. eds, cos tam poza najnowszymi wersjami chyba jeszcze mają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 8 months later...
  • 1 year later...

Dopiero teraz zwróciłem uwagę, że na paradzie nasze wodne Mi-8 były w całości szare. To nowe malowanie, czy coś mi umknęło? 

 

Jaki to kolor i czy jest dostępny model morskiego Mi-8?

 

image.thumb.png.e7744d4ce03fa84af4cb11a32d5b8e86.png

 

 

Defilada z innych ujęć:

 

 

Edytowane przez Kolekcjoner WP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Kolekcjoner WP napisał:

nasze wodne Mi-8

Mi-14

32 minuty temu, Kolekcjoner WP napisał:

To nowe malowanie, czy coś mi umknęło? 

Nie takie nowe. Parę lat już ma.

Wersja ZOP (Mi-14PŁ)

image.png.e2be5ef65e051abfcb86ba7805fab5e9.png

Wersja ratownicza (Mi-14PŁ/R)

image.png.4bcdcf47d95309d78feeef24d421ebee.png

Edytowane przez Grzes
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Kolekcjoner WP napisał:

zawsze wydawało mi się, że były bardziej niebieskie

Początkowo było tak:

image.png.d19fbd798ecd9634217e2c42624a4742.png

Potem różne rodzaje łat, a teraz marynarze noszą się na szaro.

Tu masz dwie wersje malowanka:

image.png.410b744d303d02ca5378685b865447f8.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.