Skocz do zawartości

M-346 Master


kaesz

Rekomendowane odpowiedzi

I to ma być wina Polski, że Włosi dostarczyli wadliwy produkt?

Zastaw się a postaw się. I nie o polskość czy włoskość winy mi się rozchodzi, ale o ogólną niegospodarność w tym przypadku. Tyle dobrze, że da się wyegzekwować kary umowne, tylko po co przelot do odbiorcy, jak samoloty niekompletne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu już szukacie afery ? Przecież może być tak że jakieś bloki, urządzenia są po modyfikacji i nie maja wpływu na loty samolotu.Wtedy umawiasz się z producentem / dodatkowa pisma itp/ ze odbierasz samolot w takim stanie jak na dzień dzisiejszy, a producent ze swej strony deklaruje że doprowadzi samoloty do uzgodnionej postaci do dnia takiego i takiego na swój koszt plus jakies dodatki za zwłoke .Czy to mniejsza ostatnia wpłata, dodatkowe części , brak opłat za biuletyny/modyfikacje .Szkolenia za darmoszke Tego moze być multum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukamy afery, to nie superexpress System symulacji uzbrojenia jest niekompletny (AIM-9X) a samolot dostarczony i wyszło to na próbach odbiorczych. Data dostarczenia znana była od ponad roku i kompletne, czy nie trzeba było na oficjalny rausz przylecieć. W lotnictwie zawsze robota jest w niedoczasie, ale dla ogłoszenia sukcesu dodatkowe koszty na latanie w te i nazad to nie problem. To przecież tylko publiczna kasa

 

Kpina z głupoty, nie sensacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

- Trafiłem!

- Wcale, że nie!

- A wcale, że tak!

 

A tak na serio, jak się słyszy o całej tej elektronice, symulacji pola walki, zachowania samolotu, to szczęka opada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Oj tam, oj tam, nie ma co płakać. Samoloty odebrany, historia z happy endem. I już cztery kolejne z opcji zamówione I procedura egzekucji kar umownych też w toku, więc na moje oko wszystko gra i buczy.

 

http://www.defence24.pl/726978,kolejne-mastery-dla-deblina-jeden-za-kary-umowne

 

Równolegle prowadzona jest procedura związana z egzekucją kar umownych za nieterminową realizację umowy przetargowej dotyczącej systemu AJT, która wynikała z braku pełnej symulacji uzbrojenia polskich M-346. W związku z takim stanem rzeczy samoloty, których dostawy rozpoczęto w listopadzie 2016 roku zostały oficjalnie przyjęte dopiero rok później, w grudniu 2017. Wartość kary szacowana jest na ok. 100 mln zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 years later...
  • 4 weeks later...

No pewnie, w końcu jeszcze mamy ze cztery kolorowe Iskry. Zawsze można je dozbroić 🥴

Sorki, mała poprawka, dzisiaj zrobione na szybko telefonem z balkonu. CAŁE 6 sztuk.

IMG_20201119_122502.jpg

Edytowane przez jmx62
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem niestety czy to już tylko te całe 6sztuk czy może jeszcze jest gdzieś zabunkrowana jakaś srebrna czy łaciata?

No ale odchodzimy od tematu, tutaj dyskutujemy o Bielinach, Iskry jakoś tak przy okazji tutaj się zagnieździły.

Zapraszam do działu 1:1 tam ostatnio wrzuciłem fotki srebrnych/szarych Iskierek pod płotem w Dęblinie 😭

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata jeszcze jedna srebrna Iskra, ale jako że nie ma już na nich szkoleń, to wykorzystują ją tylko piloci z BCI i to niestety jej ostatnie podrygi. Już nawet kilka razy był planowany jej lot pożegnalny i mała "uroczystość", ale jak na razie odraczają to w czasie. Niemniej to kwestia tygodni, a może i dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
3 minuty temu, MIRO napisał:

Będzie można zobaczyć jak lata

Ja widziałem egzemplarz bodajże fabryczny jak się prężył w Dęblinie, gdy mieli nam je sprzedać.

Nic ciekawego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.