Skocz do zawartości

TS-11 Iskra


raptorf22

Rekomendowane odpowiedzi

Spis treści

 

strona 1 - 200 BR

strona 2 - plany, Iskra z Westmidlands Air Muzeum w Coventry

strona 3 - Iskra ze szkoły lotniczej w Zielonej Górze, kamuflaż, SP-DOF

strona 4 - TS-11 z Indii, kokpit BCI, kamuflaż 200 BR

strona 5 - kamuflaż 200BR, fotele, detale BCI, kokpit BCI, encyklopedyczny opis konstrukcji

strona 6 - kamuflaż 1716, kabina 3D

strona 7 - kamuflaż 1706, kamuflaż 1716, zasobnik ZEUS

strona 8 - zasobnik ZEUS, Iskry z Trójmiasta, walkaround TS-11 bis n/b 414, n/b 1919 50-lat

strona 9 - TS-11 bis n/b 414, n/b 2005, n/b 1222, n/b 1223, n/b 2001

strona 10 - nose-art n/b 2001

strona 11 - SP-YIR, SP-YLL, pierwszy prototyp, oświetlenie kabiny

strona 12 - pierwszy prototyp, oświetlenie kabiny, zdjęcia archiwalne, walkaround części nosowej i kabiny, nose art 2001, kamuflaż 1409, kamuflaż 1716

strona 13 - kamuflaż 1716, 2013, malowanie srebrnych srebrzanką

strona 14 - malowanie srebrnych srebrzanką

 

by karambolis8

 

Witajcie,

 

jako że Mikołajka wyczuła moje ostatnie zafascynowanie szachownicami po wizycie na Kszesinach pod Poznaniem obdarowała mnie Iskrą 200 BR z Plastyku. Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada jakieś foty tego egzemplarza?lub jakaś publikacja? w gogle jest tyle coo nic.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksponaty znajdujące się w LMW, okresowo są odświeżane, i konserwowane...

Akurat w okresie jesiennym, natura dostarcza najwięcej czynników szkodzącym samolotom (gwarantuje ci ze każdy egzemplarz rokrocznie jest doprowadzany do stanu „przyjemnego” dla oczu...). Bolączką muzeum jest brak środków finansowych na budowę zadaszeń, i dlatego po takiej porze roku często widoczne są nacieki, zabrudzenia, i obłażenie farby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam.

Wybór padł na Iskre. I potrzbuję jakiś schematów malowania. Googlałem w internecie ale nic nie wyGooglałem i nie znalazłem.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskra? ZTS? O matko...

Nie przesadzaj... trochę cierpliwości i pracy i można stworzyć cos całkiem przyzwoitego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten modelik aby poćwiczyć na nim maskowanie, malowanie i takie tam różne rzeczy.

Aha zapomniałem jeszcze dodać że wypraski nie są wcale złej jakości i niekiedy cos tam nie pasuję np. silnik (to co tam z tego "odbytu" wychodzi) ale szybki to juz totalny KOSZMAR całe porysowane. Plusem jest to że szkło od kabiny może być otwierane tym się pocieszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Kupiłem ten modelik aby poćwiczyć na nim maskowanie, malowanie i takie tam różne rzeczy.

Aha zapomniałem jeszcze dodać że wypraski nie są wcale złej jakości i niekiedy cos tam nie pasuję np. silnik (to co tam z tego "odbytu" wychodzi) ale szybki to juz totalny KOSZMAR całe porysowane. Plusem jest to że szkło od kabiny może być otwierane tym się pocieszam

Do wypolerowania szybek polecam pilniczek kosmetyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dobra Iskra nie jest zła Trzeba tylko w ten modelik ZTS wpakować z 5kg szpachli i bedzie miodzio

Po tych słowach widzę, że tego modelu nie robiłeś......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Witam szanownych forumowiczów

 

Chciałbym uzyskać informacje na temat Iskry która przebyła dość długą drogę by stać sie obiektem muzealnym w samym centrum Anglii a dokładnie w Westmidlands Air Muzeum w Coventry...

 

Poniżej jak wnioskuje godło rodzimej lub ostatniej jednostki z której być może pochodzi wspomniany samolot...oraz trzy fotki samolotu który jak się dowiedziałem od dyrektora muzeum nie doczekał się jeszcze decyzji podjętej co do koncepcji wyeksponowania samego samolotu który przybył kompletny wraz z silnikiem...może ktokolwiek wie..ktokolwiek widział

 

d0b56b34f985c124m.jpg

 

37877e582ee11947m.jpg63cdd92c6bfd2776m.jpgd869255e541523a6m.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.