Skocz do zawartości

Su-7/20/22


KRYSTEK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...

skoro wkrótce wycofają su-22 z jednostek to pewnie wystrzelają sporo arsenału skoro nie będzie pod co tego podwiesic.

 

Jakoś wątpliwe by niczym irakijczycy (Mirage F1) przerobiono F-16 do przenoszenia choćby H-29 nie wspominając o S-24 oraz S-25. Rakiety S-5 do wyrzutni z serii UB zostawią pewnie do MI-24.

 

Wielki plus,że przynajmniej piloci będą mieli okazję realnie poćwiczyc odpalanie tych pocisków ,a obsługa podwieszanie tego pod samoloty nie tylko do prezentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wątpliwe by niczym irakijczycy (Mirage F1) przerobiono F-16 do przenoszenia (...)

 

Oczywiście, że nie bo nie mamy kodów źródłowych do oprogramowania do naszych szesnastych więc, absolutnie NIC sami w nich nie zmienimy.

 

A jak przyjdzie klucz, w porywach eskadra bezzałogowców klasy MALE to dopiero będzie skok jakościowy Co z tego, że "ruskie badziewie" nadźdwiękowe, 4 tony uzbrojenia + 2x 30mm. Podwiesimy pod skrzydło jak w szybowcu 4 Hellfire i będziemy potęgą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tymi bezzałogowcami będą sterować łepki z podstawówki na przerwach między lekcjami ; )

 

a w zalagające H-29 , H-25 uzbroją Herkulesy i Casy bo jakoś trzeba je sporzytkować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto by nie sterował, to jest dobra broń na szuszwoli i nic więcej. Sami amerykanie przyznają, że to broń na konflikty asymetryczne i nic więcej. I nie bardzo wiadomo, co z nimi zrobić po zakończeniu Afganistanu (jak to co? - nową wojnę wynaleźć, ot co, i się kręci).

 

Tylko nasz MON jakoś nie zauważa dysproporcji i regresu własności lotnych i bojowych, tymczasem każdy kto orientuje się choć nieco w lotnictwie nie będzie w stanie zauważyć żadnych realnych zmian na lepsze w takim posunięciu, no bo i gdzie? Udźwig? Promień działania? Prędkość? Precyzja uzbrojenia? Manewrowość? W każdej tej dziedzinie UAV klasy MALE przegrywa z Su-22 z kretesem.

 

Moim zdaniem suki powinny być modernizowane tak, jak proponuje to WZL-2, już teraz powinno się rozpisać przetarg na kolejne 2 eskadry samolotów wielozadaniowych do ich zastąpienia za jakieś 10-15 lat i dopiero po tym czasie, gdy już do kupienia będą bezzałogowce klasy UCAV będzie można myśleć o zastępowaniu maszyn szturmowych, myśliwskich czy wielozadaniowych bezzałogowcami.

 

A na razie, to takie plany MON można podsumować cytatem z "Samych swoich": zobaczyła żaba, że konia kują i sama łapę podstawiła. Tylko po co? Bo jeżeli ten plan wejdzie w życie to będzie to realne i wyraźne zmniejszenie możliwości obrony terytorium własnego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na razie, to takie plany MON można podsumować cytatem z "Samych swoich": zobaczyła żaba, że konia kują i sama łapę podstawiła. Tylko po co? Bo jeżeli ten plan wejdzie w życie to będzie to realne i wyraźne zmniejszenie możliwości obrony terytorium własnego kraju.
Ale sam powiedz Mikele , czy w tym posunięciu (jak i w wielu innych decyzjach) chodzi naszym decydentom o skuteczniejszą obronę naszego terytorium?

Obstawiam raczej kolejne przymilanie się do naszego "wielkiego sojusznika" by móc uczestniczyć u jego boku w jego kolejnych wojenkach o jego interesy, a także o udowadnianie (tylko komu?) że jesteśmy pełnowartościowym członkiem NATO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każde większe państwo ( gospodarczo czy geoplitycznie) ma kilka typów maszym bojowych . Niemcy F-4 Phantom,Tornado (conajmniej dwie wersje chyba) ,Eurofighter

Francja-Mirage2000 (dwie wersje mysliwska i uderzeniowa) Rafale nawet stare ale zmodernizowane Super Etendard.

UK- Typhoon,Tornado,Harrier.

Nawet borykajace się z problemami Włochy Tornado,Eurofighter.

Przykładow mozna by mnożyć,zwolenników redukcji też,że przecież czechy maja tylko Gripeny i Węgry też.

Z tym,że to my jesteśmy najbardziej pewnym sojusznikiem wysuniętym na wschód.Ale do walki wystawimy kilka F-16 i bezzałogowce.

Czytalem gdzieś artykuł,że gdyby bodajże Białoruś na nas uderzyła bronilibyśmy się krócej niż w 1939 ,a pod W-wę doszłyby wojska w kilka dni czy jeszcze krócej. Bajkowy scenariusz. Zwrócono też uwagę, że tak krótki czs byłby spowodwany tym,że nasze elitarne jednostki są porozrzucane po całym świecie.Zanim by wróciły to tu by już nie było o co walczyć i szukalibysmy Andersa XXI wieku ( nie mylic z czołgiem Anders ,który notabene też skreślono bo był za dobry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda słów, bo tylko nóż się w kieszeni otwiera. Grunt, że generałów mamy dużo

 

Z innej beczki. Potrzebuję rys z dokładną geometryczną rozpiską profili CAGI SR-3S. Na stronie CAGI oczywiście nie ma ;) Jakiś namiar w necie, albo ktoś posiada u siebie na dysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Poszukuję zdjęć samolotu Su-22UM-3K numer 507 w malowaniu fabrycznym.

Temat pewnie przerobiony przy budowie Panterowskiego Su o tym numerze. Producent zamiesił widok lewej stron samolotu ale i rozmieszczenie plam jest raczej małoprawdopodobne.

Proszę zamieszczać zdjęcia i skany z własnych opracowań rozmieszczenia plam wykonane w oparciu o zdjęcia jeżeli ktoś posiada i chce je udostępnić szerszemu grou miłośników Su-22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując p. Łukasza Pacholskiego z ostatniego numeru "Lotnictwa:"

 

Do 2017 roku myśliwsko-bombowe Su-22 mają zostać zastąpione przez 16 używanych, wielozadaniowych samolotów myśliwskich.

 

I dobrze i źle. Dobrze, bo MON poszedł po rozum do głowy i już nikt nie mówi o kuriozalnym pomyśle zakupu MALE w miejsce suk, źle, ze tylko 16 sztuk, powinno być 1:1. I tak mamy bardzo mało maszyn bojowych, a co tu dopiero mówić o "ograniczeniu" CFE - 460 maszyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli podejrzewam F-15E lub F/A-18 a moze zakupimy AV-8A po duzej modernizacji za którą zaplacimy i zostaniemy zobowiązani do remontow w USA...

Taki skrajny sceptycyzm :-)

 

z drugiej strony jakiego wielozadaniowego zamolotu nam potrzeba skoro F-16 też jest wciskany jako wielozadaniowy?

 

Rozumiem ,że nie można się kierowac przyzwyczajeniem i tym,że lubimy sukę i nikt jej nie zmodernizuje bo niby jak i gdzie? Ale czego nam potrzeba do obrony granic ?

 

czy potrzebujemy samolotów by sie pokazywać na wystawach ?

 

Rozumiem konieczność zgrywnia umiejetnosci z pilotami innych krajow... i słusznie ...

Tylko co w miejsce Su-22 ?

 

Wiadomo z oczywistych względów samoloty rosyjskie odpadają. I odrzucajac z niecheci amerykansky sprzet to zostaja chyba tylko Francja i Rafale.

 

Pięknie to sobie wymyślili bracia zza oceanu,niczym bracia z kręconymi loczkami bo bokach twarzy....chyba wiadomo o kogo chodzi,ale to niepoprawnie politycznie tak mówic.

 

Pytam więc jaki samolot uderzeniowy nam potrzebny bo chyba jesteśmy skazani na maszyny z rodziny F-......

 

 

 

Jesli idzie o ilosci to i tak zostało kilka lotnisk wojskowych nie licząc lotnisk z maszynami transportowymi.

 

Świdwin,Łask,Powidz,Malbork,Mińsk Mazowiecki plus na dobitkę Radom więc w życiu nie zbliżymy się do 460 maszyn bo i tak nie ma tego gdzie postawić a i do schronohangarów typu rosyjskiego nie wstawimy bo wiadomo jakie wymagania miał choćby F-16 czy C-130 przebudowa całej infrastruktury....

 

 

nasza armia wkrótce będzie wyglądać tak

 

http://www.rusdecoy.com/www_eng/foto_pnevmo_makety/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli podejrzewam F-15E lub F/A-18 a moze zakupimy AV-8A po duzej modernizacji za którą zaplacimy i zostaniemy zobowiązani do remontow w USA...

Taki skrajny sceptycyzm :-)

 

z drugiej strony jakiego wielozadaniowego zamolotu nam potrzeba skoro F-16 też jest wciskany jako wielozadaniowy?

 

Nasze szesnaste mogą i bombkę rzucić, i samolot stracić i rozpoznanie zrobić, więc de facto są wielozadaniowe. I jakbym miał pieniądze na ten zakup postawić, to obstawiałbym właśnie F-16C/D, pytanie tylko, który Block będzie do zgarnięcia - Blk52+ będące obecnie w służbie jeszcze długo nie będą dostępne na wtórnym rynku.

 

Rozumiem ,że nie można się kierowac przyzwyczajeniem i tym,że lubimy sukę i nikt jej nie zmodernizuje bo niby jak i gdzie? Ale czego nam potrzeba do obrony granic ?

 

W tym sęk, że jest jak i gdzie -WZL-2 w Bydgoszczy, ale widać nie idzie się dobić z tym pomysłem do decyzyjnych. Nota bene - nasze MiG-29A są modernizowane ostatnio w WZLu, i nie mówię tu o doposażaniu w GPSy i inne transpondery.

 

i a propos tego, co piszesz o "niepoprawności politycznej" ruskich maszyn - z ubolewqaniem, ale widać to uprzedzenie "rasowe" gołym okiem. A mi by się marzyły takie MiG-29N, jak w malezji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym nie kochał rosyjskich maszyn to niestety ja dostałem cios w serce gdy przeczytałem o potyczkach indyjskich Su-30 MKI z amerykańskimi maszynami w ramach Red Flag bodajże w 2012r. 90% na korzyść USA dzięki rakietom klasy AMRAAM i radarom o większym zasięgu wykrywania. Niestety Su-30 10% tylko w walkach manewrowych wygrywał. Podobno hindusi byli mocno rozczarowani swoimi maszynami,choć w regionie chyba są na najlepszej pozycji. to tak o rosyjskich maszynach...i marzeniach

 

 

a tak wrzucając jakieś nowe fotki do tematu....

 

postępująca degradacja muzealnych...

 

DSCF2043_zps81130779.jpg

DSCF2034_zps8f381d10.jpg

DSCF2002_zpsc9014c87.jpg

DSCF1996_zps45ba8b25.jpg

DSCF1995_zps35f087e2.jpg

 

UPK-250 pod Su-7 to chyba mało poprawne podwieszenie

 

 

oho! dopiero zauwazyłem...Su-22UM-3K chyba upadła na dupkę bo lekko dysza wgnieciona od spodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Su-20 na drugim od dołu zdjęciu też ma styraną dyszę wylotową. I z tym UPK pod Su-7 to rzeczywiście ułańska fantazja

 

Jakbym nie kochał rosyjskich maszyn to niestety ja dostałem cios w serce gdy przeczytałem o potyczkach indyjskich Su-30 MKI z amerykańskimi maszynami w ramach Red Flag bodajże w 2012r. 90% na korzyść USA dzięki rakietom klasy AMRAAM i radarom o większym zasięgu wykrywania. Niestety Su-30 10% tylko w walkach manewrowych wygrywał. Podobno hindusi byli mocno rozczarowani swoimi maszynami,choć w regionie chyba są na najlepszej pozycji. to tak o rosyjskich maszynach...i marzeniach

 

Pytanie tylko, czy "almighty USA" miało AWACSy w powietrzu czy nie, to zmienia nieco świadomość sytuacyjną. No bo jeśli tylko na pokładowych stacjach wszyscy bazowali to zdziwiony jestem, że R-77 się nie spisały (pytanie, czy hindusi z nich korzystali podczas manewrów). Podobno takie kozackie miały być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu część jest chyba ale ja czytałem gdzieś po polsku,obawiam się ,że nie znajdę...

 

http://www.wykop.pl/ramka/1108885/cwiczenia-red-flag-porownanie-su-30mki-vs-f-15-f-16-f-22/

 

ale to jest w 2008 roku a ja chyba miałem coś z 2012 albo się mylę. Byłem zrozpaczony i zrzuciłem to na dno pamięci

 

 

PS jednak 2008 rok.

 

http://lotnictwo.net.pl/10-lotnictwo_wojskowe/121-lotnictwo_wojskowe_po_zimnej_wojnie/13587-red_flag_08_reportaz.html

 

sorry za spam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...
https://rs689l33.rapidshare.com/files/3432138291/zdjęcia_muzeum_lotnictwa_807.zip

taki jest pełen i sprawdzałem na obcym kompie, otwiera się. Tylko trezba przekopiować cały tekst z .zip na końcu. Nie wiem dlaczego ale sam podkreslony kawałek nie jest całym linkiem...

 

czy ktoś ma może coś takiego bo chyba już nieakualne

 

Oraz coś takiego

 

Panowie,

wrzucam komplet dokumentacji Su-20 w tym zdjęcia 4242 i 6250 oraz zdjęcia kabiny 4244. Prośba serdeczna o niewykorzystywanie do druku bez mojej zgody.

technika ściagania:

wszystkie cztery części na dysk do jednego foldera zapisać i potem połączyć programem HJspilt http://www.hjsplit.org/

plik po połaczeniu jest zwykłym zipem. Rozmiar pliku ok 1,2Gb

wszystkie zdjęcia nie mniej niż 3000*2000px.

http://hotfile.com/dl/163330174/306ea04/Su-20.zip.001.html

http://hotfile.com/dl/163333113/7ca0ff4/Su-20.zip.002.html

http://hotfile.com/dl/163337261/64eb68e/Su-20.zip.003.html

http://hotfile.com/dl/163340490/167b882/Su-20.zip.004.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Znalazłem takie zdjęcie gdzieś w internecie jeśli naruszam jakieś prawa autorskie to przepraszam.

02171_7307_122_997lo.jpg

 

Chciałbym wykonać Su-22 w podobnej konfiguracji, do modelu chcę wykorzystać belki z zestawu MiG-21 Eduarda( te które umożliwiają podczepienie 4 bomb FAB 100 oczywiście wraz z bombami) czy będą one odpowiednie? Na węzłach najbliżej kadłuba UB-32? I na środkowych węzłach R-60?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.