Skocz do zawartości

Su-7/20/22


KRYSTEK

Rekomendowane odpowiedzi

Mikele bez obrazy, ale może lepiej sklej sobie Millennium Falcon z "Gwiezdnych Wojen". wydaje mi się że ten statek będzie miał więcej realizmu niż Wariant Su który masz zamiar wykonać. Tak na marginesie nie można mieszać wariantów rakiet kierowanych i niekierowanych, tzn. nie można naraz podwieszać np. UB-32 i B-8 jak i H-25 i H-29..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z 2 "aktywnymi" uzbrojeńcami 29 i 30 lat na Su-22mogę napisać tylko tyle że w żadnej dostępnej dokumentacji obsługi Su nie znaleźli wariantu że H-25MP pod kadłub. W instrukcji pilotażu też nic o tym nie ma. Jeżeli ktoś uważa inaczej to niech pokaże fotę polskiego samolotu w takiej konfiguracji.

 

Jednak jest...metodyki%20Su-22M4H-25MP_zpsc3gaemqb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Zdjęcia teraz Ci nie podrzucę, ale pamiętam, że było w którymś z pierwszych numerów LAI z 1990 r. w artykule o 7 plbr i wizycie w nim delegacji lotnictwa wojskowego Szwecji.

A jak się dokonało? Po prostu podwieszono dwa pociski pod kadłubem i cztery pod skrzydłami (nie pamiętam już na jakich wyrzutniach/belkach). Na statykę jak znalazł.

Fakt ten utkwił mi dlatego, że kończyłem wtedy szkołę średnią, chciałem pójść na studia związane z lotnictwem, więc czytałem wszystko o lotnictwie. co mi wpadło w ręce, a starszy kolega był instruktorem uzbrojenia w COSSWL w Oleśnicy i to on właśnie zaczął mi tłumaczyć, że to, fakt fizycznego podwieszenia na danym węźle bomby/pocisku/zbiornika nie oznacza jeszcze, że można rzeczoną bombę/pocisk/zbiornik zrzucić/odpalić czy pobrać paliwo. Pojawił się magiczny zwrot "warianty podwieszeń".

 

Wtedy nie było internetu, tajemnica wojskowa była większa, więc człowiek podniecał się każdą fotką.

Ale jak widzę po tych 25 latach wyczyny niektórych modelarzy, którzy nie zadali sobie trudu, żeby pooglądać w internecie fotki MiGa-29 czy innego samolotu i podwieszają pod MiGiem zestaw 2xR27 + 2xR73 + 2xR60, albo pod Sukę wyrzutnie npr 57 mm i 80 mm czy równie fantastyczny zestaw, to mi trochę opadają ręce. Na zwróconą uwagę jest albo agresja, albo wyświechtana formułka o "włąsnej wizji modelarskiej".

 

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia teraz Ci nie podrzucę, ale pamiętam, że było w którymś z pierwszych numerów LAI z 1990 r. w artykule o 7 plbr i wizycie w nim delegacji lotnictwa wojskowego Szwecji.

 

Pamiętam to. 3811 miał podwieszone wtedy 4x H-25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie Su-22 3811 o którym mówicie jest w albumie Jeremego Flacka Współczesne Lotnictwo Bojowe. Wg opisu pod tą maszyną podwieszono 4 pociski przeciwradarowe pociski H-25 MP i dwa R-60. Jak mi się uda zeskanować to zdjęcie to spróbuje wrzucić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne zdjęcie jest w albumie W.Hołysia i jest to 3710 pod którym wiszą 4x Ch-25 (pod kadłubem i na belkach zewnętrznych), 2x R-60, 2x B-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cholera, Panowie, czy to tylko ja jestem niedoinformowany...

Dziś kumpel mnie uświadomił, ze Suczka 707 ma nową mordę. Wreszcie tygrysią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee, to nie jest tak źle.

 

Ale za to powiem - obserwujcie szare Suczki, bo szykują się niespodziewanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.