Skocz do zawartości

Su-7/20/22


KRYSTEK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 months later...

Pytanie o możliwy zestaw podwieszeń.

Czy jest możliwe i spotykane by w Polskich Su był zamontowany następujący zestaw:

2X Zbiorniki dodatkowe

2x R60

2x FAB 500

KKR-1T

I nie wiem co może być poza zbiornikami podwieszone pod belki kadłubowe czy może to być KH-29T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do KKR-1 na wewnętrzne węzły podskrzydłowe to SPS-141 i UB-32 najbardziej. H-29 pod kadłub jak najbardziej, ale na zupełnie innych belkach (także inaczej umiejscowionych) niż PTB-800. W tym temacie gdzieś powinny być jeszcze do pobrania foty podwieszeń pod Su-22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Jakiś przypadek lotów naszych Su-22 w tej konfiguracji? ;)

Sawicz Mikele tak ma, najpierw pisze, później sprawdza (choćby jego określenie kamo remontowego suki jako fabryczne).

Z festynu to prędzej

Na festynie widziałem sukę z Marsami, tylko co z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Mam pytanie dotyczące malowanie belek w Su-22. Chodzi o te zaznaczone na zdjęciu

 

xIb7Nlw.jpg?3

 

To aluminium, czy co? Na zdjęciu nie ma belki wielozamkowej do przenoszenia bomb, ale za info o jej malowaniu będę również wdzięczny. Więcej fotek tutaj http://www.primeportal.net/hangar/luc_colin3/su-22m4_fitter/index.php?Page=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące malowanie belek w Su-22. Chodzi o te zaznaczone na zdjęciu

 

xIb7Nlw.jpg?3

 

To aluminium, czy co? Na zdjęciu nie ma belki wielozamkowej do przenoszenia bomb, ale za info o jej malowaniu będę również wdzięczny. Więcej fotek tutaj http://www.primeportal.net/hangar/luc_colin3/su-22m4_fitter/index.php?Page=6

 

 

Srebrny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hamowanie spadochronem przed przyziemieniem. Przestrzelił i się ratował czy specjalnie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamowanie spadochronem przed przyziemieniem. Przestrzelił i się ratował czy specjalnie?
lądowanie takie było celowe - dla publiczności. Pilot nie "przestrzelił" i nie wypuścił spadochronu przedwcześnie lub awaryjnie tylko wtedy kiedy planował - by było efektownie dla publiczności i bezpiecznie dla maszyny.

Źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]
Tak widziałem to już, ale cytujesz tak, jakby to autorytatywnie wypowiedział się sam pilot czy "dyrektor" pokazów, a to tylko jeden z internetowych "ekspertów". Zapewne ma rację w tym, że manewr był zamierzony, ale też raczej do końca udany nie był, bo spadł z dość wysoka.

Stałem tuż obok "stojanki" skąd ruszali do pokazów i oprócz samego lądowania, mam masę nagrań obsługi zarówno przed, jaki po lotach. W tym przypadku technicy dość długo oglądali samolot i widać było, że to wszystko jednak trochę odbiegało od normy. No i faktem też było to, że do następnych lotów poleciała już maszyna rezerwowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę uważasz Bartka Berę za "internetowego eksperta"? :wow:
Akurat za kogo go uważam, nijak ma się do meritum sprawy. Wyszydzany przez niego Jacek Siminski chyba również nie jest postacią anonimową, a nie przeszkadza to w nazywaniu go w temacie który podlinkowałeś właśnie takim "ekspertem". Tak jak napisałem, nie mam zamiaru wnikać w ich spory, bo to i tak do niczego nie prowadzi. W każdym bądź razie ani jeden, ani drugi, nie mogą mieć 100% pewności jak było w tej sytuacji i to nadal tylko domysły.

Ja, jak już napisałem wyżej, zgadzam się z pierwszą częścią wypowiedzi BB, ale nie zgadzam się z tezą którą tam cały czas lansuje, że wszystko przebiegło idealnie i "tak miało być". No jednak przywalił trochę za mocno...

 

Pomijając już całkowicie to, że takie lądowanie jest wbrew instrukcjom i nawet jeśli podobne stosowano/ćwiczono za zgodą dowództwa, to tylko półoficjalnie. Gdyby coś się stało, to zapewne zarzucono by im złamanie procedur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom eksperckiej dyskusji z sąsiedniego forum żenujący.

 

A takie lądowanie prezentowane jest na piknikach w EPMM tylko ze zdecydowanie mniejszym klapnięciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.