Skocz do zawartości

Su-7/20/22


KRYSTEK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 10 months later...

Ponieważ MiG-21 "dorobił się" własnego wątku mam propozycję aby podobny właśnie o "Suczkach"

Sam zacznę od pytań, mianowicie szukam informacji odnośnie kontenera Wjuga. Czy był/jest on u nas stosowany? Wiąże się to oczywiście z posiadaniem rakiet H-25MP lub H-58U.

Drugie pytanie dotyczy rozpoznawczych Su-22. Doliczyłem się sześciu maszyn przystosowanych do przenoszenia kontenerów KKR-1 (3305, 3407, 3508, 3509, 3710, 3811). Wiem, że było ich więcej. Bodajże w Skrzydlatej Polsce był artykuł właśnie o rozpoznawczych Suczkach. Zna ktoś numer?

EDIT:

Znalazłem w sieci stronkę z dokładnym opisem zasobnika KKR-1. Niestety po niemiecku ale informacji sporo. LINK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w sieci stronkę z dokładnym opisem zasobnika KKR-1. Niestety po niemiecku ale informacji sporo. LINK.

 

 

A ja znalazłem na tej stronie coś innego

 

sz07-1.jpg

 

Fotka wykonana przez pilotów MFG28, a zatem na Bałtyku.

 

Z tego co znalazłem na necie w tym czasie służyły tutaj "Smiełyj" (1982-1987) i "Sławnyj". Jeśli fotka robiona była w latach 1989-1991 to jest szansa, że to ORP Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zacznę od pytań, mianowicie szukam informacji odnośnie kontenera Wjuga. Czy był/jest on u nas stosowany?

 

Był zakupiony, podwieszany (w Powidzu powinny leżeć 3 sztuki). Nigdy nie użyto Wjugi w połączeniu z rakietami H-25MP. Od jakiegoś czasu są wycofane i czekają na złomowanie lub inny smutny los.

 

Drugie pytanie dotyczy rozpoznawczych Su-22. Doliczyłem się sześciu maszyn przystosowanych do przenoszenia kontenerów KKR-1 (3305, 3407, 3508, 3509, 3710, 3811). Wiem, że było ich więcej.

 

Z tego co mi wiadomo, zrobienie z Su-22 samolotu zdolnego do rozpoznania za pomocą KKR trwa parę chwil. Wiąże się to z wymianą pulpitu sterowania KLON na pulpit sterowania KKR.

Z tych co pamiętam, samoloty które latały z zasobnikiem to: 3203, 3305, 3306, 3407, 3508, 3509, 3710, 7411, 7819, 8205, 8310, 8715, 9204, 9306, 9615.

Zakupiliśmy 4 zasobniki wraz z Su-20, dla Su-22 nie dokupowaliśmy żadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze,Vjuga do zrobienia samodzielnie H-25MP bo tylko takie były/sa u nas ,WES model oraz Prop&Jet . Te pierwsze znacznie lepsze.

KKR ,hm jak znajde w bałaganie to wrzuce fotke .Z Ukrainy z ciekawego modelu Su-22M3.

 

Wszystko 1:72 oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze,Vjuga do zrobienia samodzielnie H-25MP bo tylko takie były/sa u nas ,WES model oraz Prop&Jet . Te pierwsze znacznie lepsze.

KKR ,hm jak znajde w bałaganie to wrzuce fotke .Z Ukrainy z ciekawego modelu Su-22M3.

Wszystko 1:72 oczywiscie

Podwieszenia WESa mam albo coś bardzo podobnego (małe wtryskowe ramki), nawet w całkiem pokaźnym asortymencie.

Vjuga to rzeczywiście tylko wanna z owiewką kabli z przodu.

Co do ukraińskiego Su-22 czytałem o nim, podobno niektóre elementy są całkiem całkiem.

Wracając do rozpoznawczych Suczek to zauważyłem, że u nas do lotów na ogół są wystawiane w wariancie 1 x KKR-1 + 2 x PTB-1150 lub PTB-800.

Nasi sąsiedzi (DDR, Czechsłowacja i Węgrzy na M3) zawsze podwieszali dodatkowo SPS-141 z wyrzutnią dla przeciwwagi. Wygląda raczej na wariant wystawowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane u nas "lotne" warianty z KKR to: 1x KKR; 1x KKR + 2x baniaki 800l; 1x KKR + 2x baniaki 1150.

Misje z wykorzystaniem zasobnika dzielą się na szkolne i bojowe.

 

I proszę, tylko nie "VJUGA" :P WJUGA tak piszmy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.