Skocz do zawartości

Mig-29


marcinw49

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...

Mam pytanie dotyczące malowania MiGa-29 nr 65 z okazji 65-cio lecia Skrzydlatej Polski. Samolot posiadał standardowy kamuflarz rosyjski ale także podmalówki w ciemno szarym kolorze. Czy ktoś może pomóc mi rozszyfrowac ten kolor? Będę bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Taka ciekawostka

MiG-29 i XA41 czyli Jacek Stolarek i Artur Kielak we wspólnym pokazie

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i chwała pamięci pilota. Wyrazy współczucia dla rodziny. Ze smutkiem czekam na kolejne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem nie jestem ale dziwnie wygląda ten wypadek.

Niby gasili a ognia nie widać za dużo. W polu? I wygląda jakby płatowiec walnął plackiem pionowo

 

Widziałem na TVP Info film z drona latającego nad wrakiem.

To bardzo dziwnie wygląda: samolot leży w zbożu, nie rozpadł się, wokół niego zboże jest nieruszone, więc nie zarył w ziemi, tylko spadł płasko z góry, spalił się tylko kadłub, skrzydła i powierzchnie sterowe nie odpadły.

Dziwne to bardzo i ciekawe.

Ponoć pilotowi niestety nie otworzył się spadochron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to tylko zdaje się potwierdzać krążące coraz głośniej "plotki" o braku przeglądów/serwisów/remontów foteli katapultowych. W poprzednim wypadku prawdopodobnie fotel w ogóle nie zadziałał i dlatego pilot został w kabinie podczas lądowania w lesie. Faktem jest, że po tamtym zdarzeniu w trybie pilnym kupowano ładunki pirotechniczne.

 

Obawiam się, że takich wypadków może być coraz więcej... Mamy zamiar przedłużać resursy i "remontować" chociażby Mi-14, Mi-2, Mi-24 czy Su-22...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, wytrzymajcie z opiniami do raportu.
Czyli ile? Do dzisiaj nie ma oficjalnego raportu z wypadku pod Kałuszynem, a tam mieli praktycznie niezniszczony kadłub i żywego pilota. W dodatku zaraz po katastrofie największą dezinformację siał sam MON ustami wiceministrów (po prostu kłamano), a różni wojskowi też co chwilę przedstawiali inne wersje.

Dziwisz się ludziom, że dyskutują (czasami po prostu plotkują) czy dziennikarzom, że próbują to sami wyjaśnić (czasami niestety konfabulując), skoro czynniki oficjalne traktują wszystkich jak stado baranów? Gdyby zaczęli traktować poważnie swoje obowiązki i nie robili z ludzi idiotów, to by tylu teorii spiskowych nie było.

 

A ciągłe obietnice zakupu nowego sprzętu czy modernizacji też nie pomagają i nie wzmacniają wiarygodności...

 

 

PS.

O wiadomej podkomisji, jej "wyjaśnianiu" sprawy i "raportach" już wspominał nie będę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mają powiedzieć? Że zaczynają się mścić błędy w szkoleniu i oszczędzanie na czym się da.Lata zaniedbań i nie dofinansowania.I obym nie był złym prorokiem ale tych wypadków będzie coraz więcej.Niestety samolot to nie samochód że bez przeglądu może jeździć.Potrzebne są konkretne pieniądze i działania a nie bełkot polityków w świetle kamer.i zapowiedzi nie wiadomo czego.A jak jest wszyscy wiedzą.Szkoda pilota.Niech spoczywa w pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym sobie skleić naszego dwudziestegodziewiątego i wymyśliłem, że mógłby być akurat "ten" coby uczcić poległego pilota. I tu zonk, jeszcze nigdzie nie dokopałem się numeru burtowego tej maszyny. Może ktoś cuś wie w tej materii???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę zdjęć "4103" gdybyś chciał, choć to już sprzed paru lat (2012 i 2013 rok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to mam na serwerze. W sumie ponad 100 zdjęć i jakieś 100 mega.

 

http://walkaround.jacko.org.pl/lotnictwo/zip/mig-29-4103-2012-09-08.zip

http://walkaround.jacko.org.pl/lotnictwo/zip/mig-29-4103-2013-09-07.zip

 

 

 

027.jpg

 

028.jpg

 

009.jpg

 

010.jpg

 

011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieść też niesie, że w połowie 2016 roku zapalił się w Malborku "4101" i został ostatecznie skreślony ze stanu, ale ten incydent ukryto i nigdy go oficjalnie nie potwierdzono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.