Skocz do zawartości

Kolor polskich rur


Marcinej

Rekomendowane odpowiedzi

W dyskusji o doborze odcieni Alcladów trzeba pamiętać, że nie wszystkie nasze rury samoloty w okresie ich użytkowania z gołą blachą zabezpieczoną tylko lakierem. "21" w większości swojego okresu latały malowane srebrzanką.

Jak się w Alcladach ma kolor blachy duralowej do klasycznej srebrzanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, ale czy to tyczy się wyłącznie naszych '21' czy ogólnie 'rur ? Dokładniej chodzi mi o Su-7. Próbując dociec odpowiedniej barwy, wzorowałem się na tym zdjęciu i zdaję się, że tutaj widzimy nie srebrzankę, a blachę. Patrząc na odcień na stateczniku, to 'ALC-117' (dull aluminium) zdaję się idealne.

 

su7_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na te dwa zdjęcia.

 

7ff8d5fad82502e1.jpg

 

P8170101.jpg

 

Pierwsze stare a drugie współczesne z Krakowa. Końcówka zasobnika spadochronu wyglądała jak z chromowanej blachy. Krakowska Su-7 jest malowana srebrzanką. W porównaniu do blachy srebrzanka wyglądała bardziej matowo (nie miała takiego połysku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm więc mógłbyś mi coś 'zarekomendować' z asortymentu Alclada dla Su-7 ? Zaznaczę, że nie chcę świecącego modelu i byłbym skłonny wykonać coś na wzór tej muzealnej '806'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę rozmowa zeszła na srebrzankę. Jeśli na s-cie nie ma zróżnicowanych odcieni blach tak jak na pierwszym zdjęciu powyżej, to jest on pokryty srebrzanką (nakładaną po remoncie średnim). I już. Babcia i Jarekk dobrze piszą.

Czyli tak Humbrol 11 byłby idealny Inna sprawa, że większość aby uatrakcyjnić model znając tę zasadę wybierają coś ładniejszego dla oczu.

EDIT: Marcinej mnie wyprzedził. To chcesz eksponat muzealny czy maszynę w służbie pokrytą srebrzanką? Na to drugie, oglądając zdjęcie 1910 i odcieni, wybrałby White Aluminium, tak jak od początku pisze arek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba tyle w temacie ode mnie.

Więcej nie trzeba ! Rzeczywiście, to co pokazałeś zupełnie różnie się od zdjęcia, które znalazłem. Wybiorę White Aluminum, prezentuję się świetnie.

 

No i powodzenia z tym MiGiem

 

PS

Jeżeli masz możliwość pokazania na zdjęciach Dull Aluminum, byłbym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla samolotu prosto z remontu , użył bym white aluminium, dla muzealnego mieszanki z Dull aluminium albo samego dull aluminium.

Amen.

Humrol 11 jest do kitu, bo ma złą fakturę, jesli juz chcesz jakąs farbę olejną to te kolory akuratnie sa o niebo lepsze z Revella, który ma o wiele delikatniejsze ziarno pigmentu.

Wymieniłem ta farbę myśląc o odcieniu, nie wyobrażam sobie malowania całego modelu nią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla jasności :mata na której robiłeś zdjęcia jest zielona czy niebieska?

 

kolory w fotografii skalibrowane:

.

 

 

a we właściwościach zdjęcia jet ,że nie są skalibrowane ,nie znam za bardzo się na PS ale coś mi kolor maty trochę nie pasuje

 

przechwytywaniekij.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

A ja mam pytanie o kolory MiGow-21MF z lasku czyli laciatych... Kolory ktore proponuje Eduard w instrukcji podaje kolory jakim i sa pomalowane MiGi-29 wiec jak na moj gust to sa troche za ciemnie zwlaszcza FS36118...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.