Skocz do zawartości

Kolor polskich rur


Marcinej

Rekomendowane odpowiedzi

Alclad - jest specjalny kolor do malowania rosyjskich samolotów- WHITE ALUMINIUM. Ten też zastosujęjak dojde do malowania mojej suki a w "międzyczasie" zagości na Migu21M...

Hmm white aluminum- ok ! Jak dam na to matt, to mam nadzieję nie będzie się błyszczało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne, teraz mam chyba wszystko co potrzeba.

 

Dobrałem też farby (Gunze):

 

kokpit - C013 Neutral Grey

wnęki podwozia - C073 Aircraft Gray

stożek - C302 Green

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na instrukcje KP i Edka kolory zgadzają się.

C013 i C302 mam i w porównaniu z tym co widziałem w muzeum powinno się zgadzać.

Nie mam C302, więc tu nie pomogę choć w przypadku każdego egzemplarza zawsze jest spora dyskusja na temat tych osłon, więc będę raczej improwizował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey Wciąż jednak nie mogę zdecydować, czy aluminium Alclada nie będzie zbyt błyszczące... może jednak wybrać coś z palety ModelMastera/Vallejo/Gunze ? Coś bardziej matowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta cena Gunze Zostanę jednak przy Alcladzie + lakier matowy.

 

Jeszcze raz dzięki za całą pomoc

 

Marcin ale Arek po raz kolejny napisał ,ze do White aluminium alclada nie jest potrzebny mat i jest to kolor do rosyjskich samolotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin ale Arek po raz kolejny napisał ,ze do White aluminium alclada nie jest potrzebny mat i jest to kolor do rosyjskich samolotów

Rosyjskich samolotów, ale nówek. Będę próbował uzyskać nieco podstarzałą powierzchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin ale Arek po raz kolejny napisał ,ze do White aluminium alclada nie jest potrzebny mat i jest to kolor do rosyjskich samolotów

Rosyjskich samolotów, ale nówek. Będę próbował uzyskać nieco podstarzałą powierzchnie.

 

Marcin, w takim razie na "nieco podstarzałą" osłonę dialektyczną ten C302 będzie zdecydowanie za ciemny.

W Vallejo odpowiednik z instrukcji Su-7 to 88 (za ciemny), ale w realu wyglądało to jak 76 (FS34272).

Patrząc na swoje "zbiory" wybiorę V76 albo C312, co do kadłuba w planach miałem aluminium od gunze,

a jak Robert tryśnie swój ołówek alcladem, to może faktycznie zmienię (choć ze względu na różnicę w skali 1/72 do 1/48

efekt może być zgoła inny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak rozmyślałem i doszedłem do podobnego wniosku, zmieniając/postarzając jeden kolor to samo trzeba by robić z resztą. Czyli, że będzie nówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babcia131 w wątku MiG-21 dał linka do świetnego filmiku

https://hotfile.com/dl/159073687/0b0b482/Podwieszanie_A_SU-7_.zip.html

Myślę, że wystarczy dobrze zaplanować podkład (białe i czarne klapy luków)

a efekt będzie świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wystarczy dobrze zaplanować podkład (białe i czarne klapy luków)

a efekt będzie świetny.

 

Dokładnie ,ja jeszcze na Bisie z Fujimi zrobiłem ,czarny podkład i jasny preszajding

 

a jak Robert tryśnie swój ołówek alcladem,

 

 

Tak tylko ,że ja będę używał jeszcze metalica z Gunze bo pfm ma być muzealny ze zdartą warstwą farby

taki:

 

69859761.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gulus, ja bym dyskusji nie ucinał. Lepiej raz przerobić temat, niż mieć w każdym wątku warsztatowym te same pytania. W temacie o MiG-21 też były takie dyskusje ;)

Marcin, w takim razie na "nieco podstarzałą" osłonę dialektyczną ten C302 będzie zdecydowanie za ciemny.

W Vallejo odpowiednik z instrukcji Su-7 to 88 (za ciemny), ale w realu wyglądało to jak 76 (FS34272).

Patrząc na swoje "zbiory" wybiorę V76 albo C312

Kolor osłon nie płowiał? Ścierał się, to tak, ale ten C312 jest za jasny. Cóż, każdy robi jak uważa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę jeszcze od koloru głównego, tak wiem że White Aluminum jest stworzony dla rosjan ale znalazłem ciekawe zdjęcie. Jak widać ALC-116 i ALC-117 nie świecą się tak, jak inne. Czy jednak nie są zbyt ciemne ? Dull Aluminum zdaję mi się być idealny, jak na wyblakniętą powłokę niegdyś aluminiową Co o tym myślicie ?

 

ALC00000116_2_l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... White aluminium daje matowy neutralnnie szary jasny odcień srebrzanki. ...

 

IMG_0634.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Z całym uszanowaniem ale model pokryłem w całości white Aluminium i jakos nie widze aby tu był szary jasny odcień srebrzanki. Chociaż wydaje mi się że zdjęcie od Marcineja jest troche "przekłamane" ponieważ przebarwienia blach robiłem DuralAluminium i na mustangu wyszedł o wiele ciemniejszy nic na zdjęciu ktróre pokazal Marcinej

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arek, a mógłbyś udostępnić nam próbkę tego, co daję w rzeczywistości to WhiteAluminuim np. jakiś Twój model. Poszperałem na forach i z tego co widziałem, to ten kolor nie daję matowej powierzchni.

Jedynym wyjściem będzie chyba sprawdzenie tego na 'własnej skórze', w przyszłym tygodniu zamówię - w moim przekonaniu odpowiedni kolor - Dull Aluminium i wstawię jakieś próbne fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.