Skocz do zawartości

PZL W-3 Sokół


mavi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów modelarzy. Jestem pierwszy raz na forum, ale nowicjuszem w modelarstwie - niekoniecznie. Próbuję stworzyć "Głuszca". Pomóżcie w zebraniu dokumentacji! Przetrzepałem net, trochę znalazłem, lecz brakuje mi zdjęć wnętrz - kabiny pilotów i , bardziej, przedziału transportowego. Może (a na pewno!) ktoś był w Kielcach i "nafocił" Głuszca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie wiem czy kojarzysz taką gazetke Raport WTO. W numerze wrześniowym 2007 był bardzo obszerny artukuł o Głuszcu. Jeśli jestes zainteresowany to moge Ci podesłac skany może będzie coś ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także w Nowej technice Wojskowej nr 07/2007 Jest obszerny artykuł na temat Głuszcza z ciekawymi zdjęciami wnętrze kabiny pilotów oraz stanowiska WKM i głowicy obserwacyjnej. Mój skaner niestety czas jakiś temu odmówił posłuszeństwa... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Czy na śmigłowcu po przemalowaniu na jednolity kolor godło 2 ELTŁ było naniesione tylko na lewej burcie, czy na obu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na śmigłowcu po przemalowaniu na jednolity kolor godło 2 ELTŁ było naniesione tylko na lewej burcie, czy na obu?

 

na prawej napewno nie było

http://adampekala.boo.pl/502_4.html

na lewej tez nie moge sie dopatrzyc

http://adampekala.boo.pl/502_5.html

 

wiesz JW z tego co ja wiem to malowania naszych sokołów wcale nie sa tak jednolite jak by się wydawało. Chodzi mi o to że rózne egzemplarze tego samego malowania mają np. inną czcionkę używaną do napisów eksploatacyjnych . Dlatego trzeba poczekać na wypowiedź naszych innych forumowych "sokolników" - Pepsi Adama i Grzesia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę, bo w kończeniu modeli to zbyt dobry nie jestem, więc wolałbym apetytu nie robić zbytnio Aktualnie kończę rozpoczete kiedyś projekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Mam pytanie.

Czy ktoś z Was drodzy koledzy/koleżanki dysponuje może zdjęciami śmigłowca W-3 Sokół w wersji cywilnej (chodzi o zdjęcia zarówno wewnątrz jak i z zewnątrz)? Jeśli tak, to proszę bardzo o umieszczenie ich na forum lub wysłanie na maila: lotnik_94@o2.pl

 

Z góry dzięki

 

Pozdrawiam- Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Adam , wreszcie właściwy człowiek .

Poproszę o parę słów wyjaśnienia do każdego typu.

Ja czasami się gubię a ty masz super usystematyzowaną tą działkę.

Z poważaniem

Tomasz Bilkiewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- W-3SP GROM

Hmmm brzmi ciekawie Mozna by prosić sokolmistrza o jakieś lepsze info? no i czy dużo przeróbek do tej wersji wymagałby model Aj?

 

Z anakondy możesz zrobić. Kalkomanie swego czasu robił Intech w formie książeczki "Polskie Śmigłowce Wojskowe" i tam były też szachownice low-vis i numery do tej anakondy. Problem trochę z dokumentacją, bo niewielu szczęśliwców było, którym się udało zdjęcia zrobić zanim się rozbił.

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.