Skocz do zawartości

Lim-2/MiG-15


imt

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dostaniesz od nich tych informacji bo już nie posiadają takich dokumentów.

Ja mam sporo dokumentacji zdjęciowej oryginału, powiedz mi czy takie foty ci pasują ?? :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostaniesz od nich tych informacji bo już nie posiadają takich dokumentów.

Ja mam sporo dokumentacji zdjęciowej oryginału, powiedz mi czy takie foty ci pasują ?? :

A mógłbyś wrzucić takie fotki na Forum ? Bardzo rzadko teraz można dorwać coś tak dokładnego .Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będę miał chwile to wrzucę więcej fotek... chyba że to pilne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Temat był sygnalizowany na początku wątku, przejrzałem, poszukałem i mam pytanie:

Czy w otchłani archiwów, internetów, gazet lub czasopism ujawniły się zdjęcia siemirowickiego SBLima 0732 w zakresie lewego skrzydła i stateczników poziomych?

Inne rzuty są do odtworzenia, ale to lewe skrzydło do na razie tajne zagadnienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...
  • 7 months later...

Panowie - księgi i roczniki różnie piszą o aparatach fotograficznych na SBLimach-2Artach.

Wiadomo jednak, iż na znacznej części egzemplarzy montowano je w lawecie uzbrojenia pomiędzy skrzynkami amunicyjnymi. Czy ktoś posiada i chciałby się podzielić fotką takiej lawety cyknietą od spodu (czyli gdy jest zamknięta). Interesuje mnie sposób wykonania okienka/zasłonki na obiektyw.

Na własną rękę przy pomocy życzliwych ludzi sprawdzałem to przy 8020 w Drzonowie. Wiele wskazuje na to, że ów samolot miał prawdopodobnie aparat tylko w gondolce pod kadłubem z tyłu.

Mam przeczucie, iż mój problem może zostać rozwiązany przez kogoś kto akurat wybierze się do MLP - tam mamy samolot 2004, względnie w Warszawie - tam jest 6010, względnie Dęblin - tam powinien być 6008 po ewakuacji z Łodzi, a także Grajewo - na pomnik wrócił odrestaurowany 3303.

Pomożecie..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, widzisz że klapka ma nawet szarniere . Mechanizm .Na zdjęciu 82 masz nie tylko sympatycnych kolegów ale równiez pulpit sterownia od aparatu.Na zdjeciu 35 można troche podejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Wszedłem ostatnio w posiadanie modelu MiGa-15bis Eduarda. Chciałbym dać mu numery z bazy w Modlinie z okresu, w którym w wojsku był tam mój dziadek (1961-1962).

 

Bardzo chętnie przyjmę wszelkie informacje odnośnie numerów samolotów, które tam w tym okresie stacjonowały. Zdjęcia to dodatkowy plus, za nie też byłbym bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jako ciekawostka, na poniższym zdjęciu samolot wyprodukowany w Czechosłowacji jako Avia CS-102, przebudowany w Polsce do wariantu SBLim-2Art (latał podobno w Siemirowicach i Mierzęcicach), sprzedany w latach 90-tych do USA, przebudowany na dwuster, doprowadzony do stanu lotnego i niestety przemalowany:

 

52b735b82352e58f2bb79220ee603794.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 9 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.