Skocz do zawartości

Lim-2/MiG-15


imt

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie pokrywy luku mnie zaciekawiło. Pokrywa ta wszędzie występuje jako zdejmowana a nie podnoszona i dlatego brak zdjęcia strony wewnętrznej (może to MiG-15 a na pozosrtałych zdjęciach MiG-15 bis lub Lim'y-2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Linki się przydadzą. Kto wie może i laweta będzie opuszczona. Publikacji "Pod lupą" niestety nie mam. Wielkie dzięki.

 

A masz publikację In Action nr 116? Na stronie 22 jest trochę widać luk w MiG15 bis, na stronie 37 słabo widoczny z zewnątrz w naszym Lim2, na 45 pokazano ładowanie baterii w MiG 15 UTI (polskim). Jeśli nie masz tego, to mogę fotki podrzucić. Jestem też w posiadaniu kilusetstronicowej publikacji w języku rosyjskim o MiG 15 i jego rodzinie, ale by sie do tego dostać, musiałbym troche poprzewracać drobiazgów w pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...

Koledzy

 

Poszukuję wszelkich możliwych kolorowych zdjęć kamuflowanych SBLimów 2A z okresu ich służby w jednostkach (np. Siemirowice). Szczególnie zależy mi na ujęciach następujących egzemplarzy: 3303, 6247, 0732, 7039.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Pozdrawiam życząc spełnienia modelarskich marzeń w 2008 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Do tych zdjęć też udało mi się dotrzeć. Mam ten numer Lotnictwa. I stronę, którą podąłeś również wielokrotnie odwiedzałem.

 

Mam wszelako nadzieję, że to nie jedyne fotki moich "poszukiwanych" i zanim przystąpię do przeróbki Trumpka na któregoś z nich będę dysponował sensownym materiałem zdjęciowym.

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

th_a0d4af7007466d39.jpg th_mig15uti-12.jpg

th_33151e7a471a1cac1.jpg th_732aed41732aa7e0.jpg

Takie zdjęcia znalazłem u siebie na dysku. Nie pamiętam skąd je pobrałem, więc nie mogę podać źródła. Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi za zamieszczanie

Myślę,że się przydadzą, bo mieszkałem w Siemirowicach i Limki pamiętam z dzieciństwa

edit: dopiero teraz skapnąłem się, że 0732 ma fotki z dwóch stron więc już możesz co nieco wyciągnąć z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zdjęcie szparki 0732 pochodzi z okładki czeskiego wydawnictwa 4+ o Mig-15.Wewnątrz jest malowanie w trzech rzutach SBLim-2A z Siemirowic numer boczny 8020.

Ale moim zdaniem na temat 8020 najlepsze są artykuły w Mini Replice nr.37 i 38

Pozdrawiam.

Krystek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że chętnie dzielicie się posiadanymi informacjami. Niezmiernie interesujące jest zdjęcie 6247 w locie. Widać nawet fragment rozkładu plam na płacie.

 

Mini Replikę 37 z modelem SBLima mam. Numer wcześniejszy, 36 zawierał opis malowania na podstawie dokumentacji. Niestety tej MR nie mam i do tej pory nie udało mi się zdobyć.

 

8020 raczej nie będzie tematem mojego modelu, bo chciałbym zrobić inny egzemplarz, nieco mniej "sławny"

 

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie pojawiające się w tym wątku informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

WITAM.

 

Mam pytanie do znawców tematu. Ponieważ mam w planach model MIGa-15 UTI i chciałbym go skleić w polskich barwach (prawdopodobnie zielono-oliwkowa "613") - czy będą się nadawać numery od MIGa-21 (wysokość , grubość) , a może lepsze będą od Iskry? Jeżeli nie da się nic dopasować powstanie pudełkowy iracki. Drugie pytanie dotyczy foteli - czy są to te same co do Iskry czyli KK-1 ?

Dziękuję za odpowiedzi.

 

POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja.

Jeszcze jedno pytanie - znalazłem w Mini Replice nr.37 zdjęcie SBLim-2a "1012" z informacją o przebudowie - czy jest to samolot z 1.PLM"Warszawa" tylko przebudowany i zostawiony numer ,czy inny z nadanym takim samym numerem (na zdjęciu widać tylko kawałek numeru) , a może błąd w interpretacji numeru ?

 

POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Witam.

Zabrałem się za wykonanie modelu MiG15 UTI z Trumpetera i mam problem z wykonaniem wyposażenia kabin. Nie mogę nigdzie dostać zdjęć kokpitów z samolotu MiG15 UTI (ewentualnie SBLim).

Być może nie potrafię "surfować" po sieci ale na cały dzień poszukiwań to wyniki marne.

Może ktoś z kolegów pomoże mi w rozwiązaniu problemu?

Dodam , że model składam z dwóch modeli : MiG15 i MiG 17 (wrsja szkolna FT-5)./ Skala 1.32.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.