Skocz do zawartości

MiG-23MF nb 139


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

Niech spece potwierdzą (bądź zdementują), ale zbiorniki podwieszane pod ruchomą częścią skrzydeł podwieszane były tak, że nie było możliwości utrzymania ich równoległego do osi położenia w przypadku zmiany kąta skosu (mówiąc krótko - w jednym położeniu względem płata) i gdyby zaszła konieczność zwiększenia kąta skosu należało by je odrzucić. Zakładając,że w konfiguracji bojowej z prędkościami małymi się nie lata to podwieszanie do kompletu rakiet p-p nie miało by sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak pisze Miekle. Zbiorniki pod skrzydłami uniemożliwiały zmianę skosu skrzydła. Należało je odrzucić. Ale taż zbiorniki dodatkowe były wypracowane jako pierwsze, więc przy wejściu do walki odrzucane by były jako puste. Tak naprawdę to to trochę bardziej skomplikowane - rodzaj zadania, wysokość dolotu do strefy, czas w strefie, dodatkowe odwieszenia stwarzają dodatkowy opór to zrzut po wypracowaniu, zbiorniki stwarzają też inne ograniczania np zakres przeciążeń itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak w temacie zbiorników w migu-23....W Przeglądzie Konstrukcji Lotniczych stoi ,ze w Mig-23 MLD opracowano węzeł obrotowy do zbiorników skrzydłowych.Ile w tym prawdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Panowie, mam pytanie o napisy eksploatacyjne do MiG-23 po remontach głównych. Czy zawsze były "przetłumaczone" na polski?

Z tego co zdołałem się zorientować to polskie napisy były po remoncie w naszych WZL-3 i być może w NRD (na podstawie oględzin egzemplarza n/b "120" w Krakowie, choć szczątkowe napisy rosyjskie też się zachowały). A co z samolotami remontowanymi w ZSRR i Bułgarii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Podpinam się pod temacik 23-go --> jakiego koloru była antena na składanej brzechwie podkadłubowej po remoncie latadła n/b 458 w Płowdiw? Podobnie jak osłona radaru i antena na stateczniku? Mam na warsztacie Mig-a z KP i tak jakoś mi się wydaje, że producent chce mnie w jajo z malowaniem zrobić proponując ciemnoszary

 

c27377ce787e7504med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 years later...

W kolejce u mnie w szafie czeka MiG-23 Trumpka. Mam też do niego wiadro blach, żywic i kalki Montexu. Wybrałem sobie malowanie 459, bo niewiarygodnie odpustowo wygląda z tym pierdyliardem godeł.

c9fbc7d4186525b8.jpg

Mam chyba wszystko poza jednym. Poza farbami potrzebnymi do jego pomalowania.

Jak dotąd nikt nie robi ( i z tego co wiem nie zamierza) kolorów dedykowanych do tego samolotu. Wg PS nr 10 malowanie 459 i innych remontowanych w ZSRR MiGów składało się z plam w kolorach brązowym FS ~30206, jasnozielonym FS ~34226, ciemnozielonym FS ~34079, piaskowym FS ~33613, i jasnoniebieskiego FS ~35622 na spodzie.

Po numerach FS dobrałem c.zieloną - C309, piaskową - C318 i niebieską - C314, ale co do reszty to nie mam pomysła. Czy ktoś może podpowiedzieć coś w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.