Skocz do zawartości

Polski F-16 uzbrojenie


ministersan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam F-16D w 1:32 AFV CLUB (Block 52+). Staram się go przerobić na naszego.

W zestawie są zbiorniki podkadłubowy 300 gal. i 2x pod skrzydła 370 gal. Jeszcze nie trafiłem na zdjęcia

wersji D z podwieszonymi trzema zbiornikami - czy musi być tylko podkadłubowy albo dwa pod skrzydła, czy wszystkie trzy

na raz będą ok?

Z podwieszeń jest AIM-9S, AIM-120C, ACMI, AMA, GBU-12 Paveway II (500Ib) i chyba JDAM.

Jaką kombinację i których mogę użyć? O ile się nie mylę to nasze mają AIM-9X a nie S, AIM-120 AMRAAM - to nie to samo co AIM-120C, GBU-12 chyba ok, JDAM chyba też ok. No i chyba można też użyć ACMI.

Dodatkowo pod kadłub jest na lewą stronę AN/AAQ 13 , a na prawą AN/AAQ 28 - czy to jest OK?

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zbiornikami żaden problem.

 

0612160003.jpg

 

Co do uzbrojenia, tak jak piszesz AIM-9X, AIM-120C, GBU-12, JDAM i ACMI możesz śmiało podwieszać.

 

Zasobniki, które masz to nie pod polonika -u nas tylko Sniper XR pod kadłub z prawej strony..

 

Sniper-pod-DBx-IMG_0005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zbiornikami żaden problem.

 

[...]

Co do uzbrojenia, tak jak piszesz AIM-9X, AIM-120C, GBU-12, JDAM i ACMI możesz śmiało podwieszać.

 

Zasobniki, które masz to nie pod polonika -u nas tylko Sniper XR pod kadłub z prawej strony..

 

[...]

 

1. Czyli np. na końcówkach skrzydeł AIM-120C, zewnętrzne pylony: lewy AIM-9X prawy ACMI, środkowe GBU-12 lub JDAM,

a wewnętrzne pylonu zbiorniki nie będzie zbytnim science fiction? Nie chciałbym zbyt gdybać, ale z kolei nie podobaj

mi się samoloty bez podwieszeń.

 

2. Czy bez żadnego zasobnika będzie ok, bo Snipera XR nie ma w zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ACMI jest używany w zestawie z uzbrojeniem P-Z to nie wiem, na zdjęciach zazwyczaj bywa albo sam, albo z Sidewinderem pod drugim skrzydłem dla równowagi czy w innym wariancie P-P.

 

A zasobnik w przyrodzie występuje. https://www.hlj.com/product/WLFWP32016/Air Pytanie tylko, jak z jego dostępnością/ściąglanością do Polski. Przy uzbrojeniu P-Z punkt obowiązkowy, a i w wariancie P-P występuje to wzrokowej identyfikacji celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zasobnik w przyrodzie występuje. https://www.hlj.com/product/WLFWP32016/Air Pytanie tylko, jak z jego dostępnością/ściąglanością do Polski. Przy uzbrojeniu P-Z punkt obowiązkowy, a i w wariancie P-P występuje to wzrokowej identyfikacji celu.

 

Gdyby był na magazynie to nie byłoby problemu - już zamawiałem w tym sklepie kalki do polski. Nie było problemów.

Niestety przy backordered różnie bywa.

 

Bez zasobnika co można na pewno podwiesić z trzema zbiornikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet P-P. Mieszane warianty AIM-9X i AIM-120C. Tylko upilnuj też belek podwieszeń.

 

[...]

LAU-129. Innych u nas nie ma.

 

OK, dzięki. Tak zrobię - trzy zbiorniki, AIM-9X i AIM-120C jak na fotce. Rozumiem, że środkowy muszę zostawić pusty

lub ewentualnie zrobić bez środkowego pylonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trzech zewnętrznych możesz podwiesić oba typy pocisków, więc ilość i konfiguracja dowolna. Pamiętaj tylko, że zawsze na belce LAU-129, nie na pylonie jak do P-Z. Puste miejsce też możesz zostawić, ale im więcej tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będzie odpowiednie?

95575e6d6fb0ada8.jpg

Instrukcja pokazuje ten dolny i raz opisuje AIM-9S a raz AIM-9M.

 

Na górze 9X - nada się, na dole 9M - nie nada się.

 

Co to jest?

3230701d312c3a1f.jpg

AGM-88 HARM. Pocisk przeciw radiolokacyjny. U nas nie stosowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniki i AIM-9 się szykują :-) .

To będzie na pewno.

Teraz myślę, co przy takiej konfiguracji mogę powiesić na pozostałe pylony - zewnętrzny i środkowy nie mając

zasobnika Sniper.

 

Niestety mam tylko jeden AIM-120 - drugi gdzieś zaginął i jak go nie znajdę to 120 nie będe mógł podwiesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.