Skocz do zawartości

F-14, kilka pytań dot. oznaczeń


luckyLUKE

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach odpoczynku od tematu nowego F-14A Tamki ;), chciałbym zapytać o kilka spraw związanych z oznaczeniami kocurów.

 

1. Czy w ramach jednego squadronu dana maszyna mogła mieć zmieniany numer modex np. z AG200 na AA100 (lub odwrotnie)?

2. Czy część maszyn squadronu po danej misji mogła już nie uczestniczyć w kolejnej np. zmieniany był CAG?

2. Czy w ramach odejścia na emeryturę kocury były odmalowywane lub/i zmieniano im modex?

 

Pytania może dziwne, ale okazało się że na pudle mam inne oznaczenia niż na kalkach (modex + nazwa lotniskowca), a szukanie m.ni. po numerze seryjnym nie dało jednoznacznej odpowiedzi. Mówiąc krótko: mam mętlik w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - VF-11. Problem jest taki, że mam kalki do AA 100 i napisy USS John F. Kennedy. Podpisali na rysunkach, że to niby stan z lutego 2006 - to już chyba z "cmentarza"? Zacząłem się zastanawiać skąd ten Kennedy, skoro ostatnia służba była na Washingtonie... Ale znalazłem też takie fotki:

http://www.seaforces.org/usnair/VF/Fighter-Squadron-11.htm

 

Słabo widać, ale chyba jednak jest tam "USS John F. Kennedy" Patrząc na tego 162912 (AA 101), to wygląda dziwnie czysto. Chyba, że to kwestia zdjęć w mocnym słońcu?

 

No i tutaj z bliska, ale 162912 (AA 101):

http://www.primeportal.net/hangar/david_brown/f-14b_162912_vf-11/

 

To może jednak przemalowali na koniec? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok, na JFK też miał AA100:

1160233.jpg?v=v40

 

Potwierdzają to też kalki Hasegawa 09687

Tutaj więcej fotek:

http://www.carrierbuilders.net/articles/20050622_VF-11_VFA-11_WA/20050622_VF-11_VFA-11_WA.htm

 

Ciekawostka jest z tym pożegnaniem - mieli oznaczenia JFK mimo że ostatni rejs był na Washingtonie...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu, choć w innej sprawie.

Panowie, poszukuję jakiegoś w miarę porządnego zdjęcia pokazującego osłonę antyodblaskową i wszystko co tam na niej jest, ze szczególnym uwzględnieniem projektora HUD, w F-14A.

W publikacji DACO niestety zabrakło takich zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.