Skocz do zawartości

Gulfstreamy G 550 i Boeingi 737-800NG dla polskich VIPów


Grzes

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby zamienić Paderewskiego (który nijak nie dorastał do obu wcześniej wymienionych przez Ciebie polityków) na Wincentego Witosa, ewentualnie (aby uspokoić opozycję) Ignacego Daszyńskiego to mógłbym się pod tą propozycją podpisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Paderewskiemu się należy. Zrobił pod Wilsonem kawał solidnej, kreciej roboty której długo nikt nie doceniał. To oczywiście moje zdanie.

 

A czy coś wiadomo o jakichś aferach z tymi Boeingami? Czy przyjdą normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbym się pod tą propozycją podpisać
To nie jest moja propozycja tylko nazwy przyjęte i zaakceptowane przez MON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Pierwszy jest

http://www.tvn24.pl/polska-i-swiat,33,m/polska-i-swiat-pierwszy-samolot-dla-vip-ow-juz-w-polsce,750516.html

 

Do końca miałem nadzieję, że ładnie go pomalują... niestety

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
A czy coś wiadomo o jakichś aferach z tymi Boeingami? Czy przyjdą normalnie?

- Krajowa Izba Odwoławcza miała rację, stwierdzając, że zawarcie umowy na średniej wielkości samoloty dla VIP odbyło się z naruszeniem prawa - orzekł we wtorek Sąd Okręgowy w Warszawie, oddalając częściowo skargę MON. Wyrok nie ma wpływu na wykonanie umowy, na co zgodziła się wcześniej także KIO.
Czyli tak jak pisałem wcześniej, sąd uznał tak samo jak KIO, że złamano prawo kupując z wolnej ręki i powinien być przeprowadzony kolejny przetarg, ale żeby nie wywracać znowu wszystkiego do góry nogami, zostawiono już jak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Z 5 nazw tylko jedna mi nie leży, ale nie można mieć wszystkiego...więc jest dobrze!

 

Co do tych, którzy pragną usunąć Paderewskiego bez komentarza (chyba że mają na myśli to że jak wielu facetów za bardzo słuchał się żony)... ale wymiana na Daszyńskiego?

Bez wątpienia jego zasługą było to, że uratował kraj przed wymordowaniem połowy polityków przez nieprzystąpienie do spisku po zamordowaniu Narutowicza, poza tym to kolejny czerwony choć propolski ( i proradziecki), fakt faktem ze wszystkich czerwonych polityków IIRP miał najwięcej klasy...ale to w moich oczach za mało.

Nawiasem Haller,wspomniany Witos, Korfanty czy Rozwadowski to postaci znacznie większej miary i przede wszystkim klasy, przed tow.Daszyńskim.

Ciekawe jak te nazwy własne będą wyglądały, może jakieś podobizny będą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak te nazwy własne będą wyglądały, może jakieś podobizny będą...
W tekście napisali:
Samolot będzie miał klasyczne biało-czerwone malowanie i wizerunek marszałka na ogonie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że szachownica będzie w bardziej przemyślanym miejscu, bo na tej grafice wygląda fatalnie.

 

Co do malowania, niestety, na fotkach widać dość niedbałe namalowanie biało-czerwonej wstęgi na dziobie.

Ale może to po prostu taki byle jaki projekt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mawia siostra Basen z serialu "Daleko od noszy": Trudno, mówi się cóż...

 

Kolejna lypa z malowaniem wingletów - na Gulfstreamach flaga namalowana poziomo, na Boeingach pionowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz, nawet z tej perspektywy , winglet wydaje się duzy , a zdjęcie robione z poziomu skrzydła. Gdy patrzysz na NGiete z dołu , z poziomu płyty, pierwsze co zwraca uwage ,to właśnie wielki winglet ,nieraz przytłaczający statecznik pionowy. Ewidentnie dali ciała, marszałek, do przodu i niżej ,w okolice rurki pitota, pas poza krawedz natarcia stabilizatora, i pionowo do góry, a szachownica niżej , tak koło wezła mocowania steru.

 

eef2ce9381b388bfmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eef2ce9381b388bfmed.jpg
To zdjęcie potwierdza według mnie, że malowanie jest niedopracowane i zupełnie nie przemyślane.

Postać na ogonie trudno rozpoznawalna, biało-czerwona wstęga dziwnie nisko, o szachownicy już pisałem.

 

Kolejne dziadostwo - godło. Zamiast przy dziobie, zostało namalowane przed nazwą, gdzieś w połowie kadłuba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowe pytanie. Czy to ten model czy jakiś inny?

https://www.mojehobby.pl/products/Boeing-737-800.html

Zvezda pod względem szeroko pojętej dokładności bije Revella na głowę. Niestety jest też zdRadziecki cios w plecy polskiego modelarza-husarza-patrioty . Nie zgadzają się okienka kabiny pasażerskiej po prawej stronie. Skrajne przednie trzeba zalepić a nawiercić dodatkowe skrajne tylne. Ale poza tym wygląda OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.