Skocz do zawartości

Pytanie o Mi-24D i V w 1/72


kornik_69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Kolegów

 

Jako, że moja wiedza odnośnie radzieckich śmigłowców okresu zimnej wojny jest praktycznie żadna zwracam się o pomoc do kolegów, którzy z tym tematem są za pan brat. Chciałbym zbudować model czeskiego Mi-24D w białym malowaniu tigermeet z 1994 roku w skali 1:72 i poszukuję najodpowiedniejszego modelu do tego celu. Kiedyś dziecięciem będąc miałem ten model z Revella jednakże teraz o niego ciężko. Udało mi się zdobyć kalkomanie ale nadal nie wiem jaki zestaw będzie najlepszy. Czy model Zvezda Mi-24V lub jego przepak w Revellu będzie się nadawał? Jakie modyfikacje należałoby wprowadzić by nie popełnić wielkiej gafy ? Pragnę nadmienić, że model ma być raczej relaksacyjny bez liczenia każdej śrubki.

 

Z góry dziękuję za odzew i pomoc !

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam model Zvezdy, jak narazie najlepiej zrobiony Mi-24 w skali 1:72. Generalnie Eduard wypuscil dwupak Mi-24 w tej skali z bogatymi dodatkami ale to nadal jest Zvezda z ich dodatkami. Dodatki zawsze mozna kupic osobno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chcesz zrobić śmiglak 4011

Zatem jest to wersja Mi-24D

 

Do wyboru masz Zvezdę lub HobbyBossa, ale oba to wersja W, więc kilka drobnych przeróbek musisz zrobić.

Byle tylko kalkomanie pasowały.

 

W modelu HB masz trochę podwieszeń, które mogą się przydać do wersji D, np charakterystyczne prowadnice do kierowanych pocisków ppanc.

 

A model o którym pisałeś z Revella w środku zawierał wypraski Italeri, czyli do wersji W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście przybliżyć mi jakie są to przeróbki poza wymienionymi prowadnicami ? Jak bardzo trzeba dłubać przy Zvezdzie i HobbyBossie i czy będą zmiany w kształcie kadłuba?

 

Tak chodzi o egzemplarz 4011. Taki sentyment z dzieciństwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz prowadnic ppk różnice widoczne okiem nieuzbrojonym:

- kształt osłon stacji naprowadzania kierowanych pocisków rakietowych (kroplisty bąbel z przodu pod spodem z lewej strony);

- Mi-24D nie posiada dodatkowego reflektora z przodu z lewej strony oraz anten Bieriozka (w HB wystarczy tego nie przyklejać);

- jest kilka różnic w panelach w kabinie;

- no i trzeba by przepatrzeć anteny zewnętrzne. 4011 jest z 1994 roku więc miał zapewne wszystko oryginalne i niemodernizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.