Skocz do zawartości

Malowanie LOT-u na 100-lecie Polski


Grzes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardziej się popisał Wedel z samolotami reklamującymi Ptasie Mleczko...

Jakość i pomysłowość tego egzemplarza przywodzi na myśl Polską Fundację Narodową

 

dla kontrastu, przykład jak zrobić "narodowy" samolot z pomysłem:

best

 

Bardzo fajne są też samoloty Norwegiana z wybitnymi Norwegami na ogonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś wymyślili.

Jak Wam się podoba?

...

 

Bardzo się podoba , na tle innych samolotów na lotnisku wpada od razu w oko ( będzie wpadał od razu w oko ) . Na lewym boku ma napis po angielsku co również pozwoli anglojęzycznym bywalcom lotnisk dowiedzieć się coś o Polsce . Kolorystyka w sam raz .

 

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tym kierunku to wolałbym żebyśmy jednak nie szli.

 

Dlaczego? Nie chciałbyś zobaczyć naszego Boeinga z Thorgalem albo Geraltem na kadłubie? Byłaby z tego lepsza promocja naszego kraju i kultury, niż z czerwonej smugi farby.

 

na tle innych samolotów na lotnisku wpada od razu w oko ( będzie wpadał od razu w oko ) . Na lewym boku ma napis po angielsku co również pozwoli anglojęzycznym bywalcom lotnisk dowiedzieć się coś o Polsce

Otóż nie będzie wpadał w oko, już ciekawsze dla oka są jaskrawe samoloty czarterowe albo żółte DHLu. I czego można się dowiedzieć z takiego malowania?

 

W ogóle jestem ciekaw jaka jest oficjalna interpretacja tego dzieła, bo mi to ewidentnie wygląda na rurę wysysającą "polskość" z Polski w jakimś nieznanym kierunku. Skądinąd pasujące do samolotu, podstawowy środek transportu Polaków na emigracji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Nie chciałbyś zobaczyć naszego Boeinga z Thorgalem albo Geraltem na kadłubie? Byłaby z tego lepsza promocja naszego kraju i kultury, niż z czerwonej smugi farby.

 

Mamy naprawdę znacznie ciekawsze postacie do pochwalenia się, niż bohaterowie komiksów czy gier komputerowych albo literatury popularnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja dobrze o tym wiem, tylko że w dobie popkultury niestety najprościej uwagę zdobywa się postaciami...popkultury. Wspomniane przeze mnie Norwegiany latają z postaciami na ogonach przez cały czas, i uważam że to jest świetne, ale na jakieś okazje można by sięgnąć po jakiś bardziej "popowy" motyw.

 

A może by tak samolot z HUSARIĄ na burcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbyś zobaczyć naszego Boeinga z Thorgalem albo Geraltem na kadłubie?
Obawiam się, że 99% Polaków nie wie kto to Thorgal, a jakiejś połowie tych co wiedzą, wcale nie kojarzy się z Polską ;) Stawiam na Bolka i Lolka, Reksia czy Misia Uszatka :P

 

Mamy naprawdę znacznie ciekawsze postacie do pochwalenia się, niż bohaterowie komiksów czy gier komputerowych albo literatury popularnej.
Jan Paweł II, Wałęsa (Kaczyński?), Boniek? Który z Polaków jest na tyle rozpoznawalny na świecie i jednoznacznie kojarzony z Polską? LEWANDOWSKI? :P

Nawet jak umieścisz Kopernika czy Szopena, to niestety tylko jakaś garstka kojarzy ich z naszym krajem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Jan Paweł II, Wałęsa (Kaczyński?), Boniek? Który z Polaków jest na tyle rozpoznawalny na świecie i jednoznacznie kojarzony z Polską? LEWANDOWSKI? :P

Nawet jak umieścisz Kopernika czy Szopena, to niestety tylko jakaś garstka kojarzy ich z naszym krajem...

 

Akurat nasz papież jest nie do przebicia jeśli chodzi o rozpoznawalność.

Tylko że ja nie jest zwolennikiem promowania się przy pomocy konkretnych nazwisk, a raczej idei, czy jak to tam nazwać.

Dlatego pomysł z husarią tak mi się podoba, bo symbolizuje siłę i odwagę, czyli coś uniwersalnego i pięknego, a czym my akurat możemy się pochwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak jest na świecie całym, ale w UK największą fundacją do walki z rakiem, która swoje oddziały ma w każdym większym centrum miasta, jest: https://www.mariecurie.org.uk/ . Nawet nie pytajcie, ile ludzi tu kojarzy tę osobę z Polską....

 

Głowny port lotniczy Bukaresztu nosi imie Henriego Coandy (kto kojarzy to nazwisko bez googlania, szczerze?)

Głowny port Belgradu - Nikola Tesla, to juz pewnie wiecej,

 

ale wy dalej w kółko o husarii i papieżu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowny port lotniczy Bukaresztu nosi imie Henriego Coandy (kto kojarzy to nazwisko bez googlania, szczerze?)

Głowny port Belgradu - Nikola Tesla, to juz pewnie wiecej,

Nasz "główny port" nosi imię Szopena (o przepraszam, Chopina). No ale co z tego wynika, bo nie rozumiem?

 

PS.

Bez googlania, Coanda kojarzy mi się z wynalazcą lotniczym i jakimś "efektem Coandy", ale czego on dotyczy, to zabijcie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż właśnie to wynika, że nie musi to być osoba, którą musi już cały świat znać, dopiero może poznać. Co do Coandy, to co bardziej ogarnięci Rumuni są z niego bardzo dumni i twierdzą, że to on był wynalazcą silnika odrzutowego. Mniejsza o to...

Chopinowi też się należało, ale to, że Marie Curie mało kto na świecie kojarzy z Polską, to wg mnie straszny wstyd i obciach dla naszego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Co do Coandy, to co bardziej ogarnięci Rumuni są z niego bardzo dumni i twierdzą, że to on był wynalazcą silnika odrzutowego...

Sukces zawsze ma wielu ojców.

 

A co do dyskusji o malowaniu, zrobią - źle, nie zrobią - źle. Wszystkim nie dogodzisz. Nawet Enter Air ma samolot w okazjonalnym malowaniu z okazji 100-lecia niepodległości, też bez wodotrysków. To tylko symbolika, nie wiem, czy jest o co drzeć szaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.