Skocz do zawartości

Mi-24


MarcinL

Rekomendowane odpowiedzi

Super fota z tym Apachem na pierwszym planie. Chyba konstruktorzy od Mikovleva jak tworzyli 24-ke, nie spodziewali sie, ze te dwa smiglowce beda kiedykolwiek operowac razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

no są przemalowane 3sztuki na ciemny jednolity bo to natowskie. Pozostałe z 3eskadry "sępy" nadal mają plamy.A ten na tym zdjęciu akurat jest z Pruszcza.Mam to info z pierwszej ręki bo teściu lata takim i był już w iraku,jak zapytałem czy to z ina powiedział ,że tylko pruszcz posłał maszyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Pruszcz? Ja mam z kolei informacje, tez z pierwszej reki, ze i z Tomaszowa polecialy...

Tylko, że w Tomaszowie nie ma Mi-24, a Sokoły. One owszem poleciały, ale już zdążyły wrócić.

Mi-24D poleciały tylko z 49.PŚB, ale rotacja ludzi jest również z 56.KPŚB. Poleciały najstarsze maszyny i zapewne już tam zostaną na tej obcej pustyni...

Nie zapominajcie, że w Iraku są jeszcze nasze "balony" czyli Mi-8 z 37.dl z Leźnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super fota z tym Apachem na pierwszym planie. Chyba konstruktorzy od Mikovleva jak tworzyli 24-ke, nie spodziewali sie, ze te dwa smiglowce beda kiedykolwiek operowac razem

Z tym "Mikovlevem" to myślę żart??? Bo jeśli nie, to oczywiście powinno być Mila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bueheheheheee... LOL

 

Oczywiscie, ze Mila... Ale dowalilem... Ale moze cos by wyszlo ze wspolpracy np Mikoyana z Yakovlevem... Wtedy mozna by bylo mowic o Mikovlevie... . Swoja droga, do tej pory zylem w nieswiadomosci, ze takiego babola sypnalem... BTW, ja jakos tak czesto mam, ze przekrecam nazwy, a juz rosyjskie w szczegolnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze nie pomylił mila z mikojanem przesyłam pare fotek z ina.

<a href=http://images1.fotosik.pl/166/82853b75ce995712.jpg' alt='82853b75ce995712.jpg'>

http://images4.fotosik.pl/121/46b2e99fcdb11ece.jpg[/img][/url]

f10dec69fe0cef05.jpg

81e4a4b60600c00d.jpg

c61da526337e4d6e.jpg

f6491c0a788944ce.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za che mi się to wyślę jeszcze te przemalowane na brzydki kolor natowski.i mam zapytanie do forum czy ktoś wie jakie to kolory tych plam ale chodzi o farby w pactrze

bb474844699c6ed8.jpg

12690c72b51f68b5.jpg

93a3a6076a3ca448.jpg

b5be0dd789d5f85d.jpg

eaad4cfd3cf54538.jpg

2c7209318653b695.jpg

5168c57c6cf1446d.jpg

bb8480c944fd1e95.jpg

8cfe3212a5bcb996.jpg

c493daf7602afebc.jpg

be80a8bb84d4fd1c.jpg

678fe853c4d86f0a.jpg

a71deb298cc56879.jpg

fa1c29bfff85f9dd.jpg

98c8bab4e24bd265.jpg

627936916310ef54.jpg

626c0ea193af0887.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Wiadomo cos o poremontowym malowaniu pierwszego z 5-ki naszych Mi-24W w Lodzi. Pierwszy od miesiaca juz chyba znowu w sluzbie. Ponoc mialy otrzymac malowanie low visibility jako wariacja trzech odcieni nieznanego koloru ( nie mylic z tym brzydkim oliwkowym )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Takie dwa pytania odnoście Mi-24W z Inowrocławia. Czy wie ktoś z Was czy są na nich używane wyrzutnie npr 8W20 tego typu:

Mi24-Hind.jpg

czy może te ze stożkiem na przodzie wyrzutni?

 

A pytanie drugie to o kolor wnętrza kabin pilota i strzelca, czy kabiny śmigłowców po remontach i zmianie malowania na jednobarwne są pomalowane jednolicie na czarno, czy też został kolor niebieski, taki jak na zdjęciach powyżej przedstawiających kabinę transportową?

 

I tak jeszcze "poza konkursem", są może, oprócz Kagero, dostępne kalki do polskich Mi-24? Poza tym tam chyba były kalki do wersji D, a to mnie nie urządza.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okonek - dzięki za linka, tam właśnie zacząłem zadawać pytania, i tu mnie administrator "wyeksmitował Za to temat mam obadany, literaturą też jestem obładowany, źle nie będzie ;) A tych kalek Intechu poszukam, jeszcze raz dzięki za info.

 

 

ps. czy te kalki Intechu, o których wspomniałeś są do takiego schematu malowania:

 

http://wp.scn.ru/en/ww3/v/41/29/0/3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kabiny po remoncie zostają w "oryginalnym" malowaniu tzn. wnętrze jest czarno-zielone, a dokładniej panele maja tak zwaną rosyjską zieleń bo poza ZSSR nikt tego koloru nie używał we wnętrzu płatowca.

 

b78d4474433b5538.jpg64b793165c615680.jpg

 

Ten kolor jest trochę dziwny bo to jest taka łamana zieleń w niebieski, ale nie ma co kombinować tak na prawdę co śmigłowiec to i inny odcień tego koloru.W jednych jest on bardziej zielony a w innych bardziej niebieski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał75 - czyżby służba w 49PŚB?

 

 

mniej więcej udało mi się odwzorować kolor w ten sposób:

 

1 warstwa: Humbrol 89 Matt (niebieski) i 80 Matt (zielony) w proporcji 1:1, wychodzi to takie hmmm, mocno zielone

2 warstwa te same kolory w stosunku 5:1 na korzyść niebieskiego.

 

Efekt końcowy jest zbliżony to koloru na zdjęciach powyżej, choć spróbowałbym jeszcze proporcji 5:2, no ale już za późno, bo wkleiłem już kabinę w kadłub ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikele
;) zgadłeś. Czekam na zdjęcia. Też nie długo będę kleił "hokeja" w 1:48. Tylko to będzie prosto z pudełka na pamiątkę dla kolegi kończącego służbę. Po prostu ma być ładny i czysty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.