Skocz do zawartości

PZL P.8/I Arma Hobby// 1:48


krosto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako zagorzały zwolennik lotnictwa pierwszowojennego dokonałem rozłamu i sięgnąłem po puławszczaka, do którego mam ogromną słabość (szczególnie do wersji z krótkim nosem). Zrobiłem co mogłem, gdyż nigdy wcześniej nie bawiłem się sreberkami.

 

P.8_39.jpg

P.8_38.jpg

P.8_37.jpg

P.8_40.jpg

P.8_43.jpg

P.8_42.jpg

 

pzdr

K

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniałe wykonanie! Jak na pierwszy raz ze sreberkami to tylko pozazdrościć, ja próbowałem kilka razy i jak na razie nie uzyskałem choćby w połowie takiego efektu jak Ty. Co do zróżnicowania poszycia kilkoma odcieniami metalizerów to wygląda to efektownie choć nie mam pojęcia czy naturalnie, ja się po wojnie (tej drugiej światowej) urodziłem więc nie jestem kompetentny w ocenie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że ta szachownica z różnych metalizerów, szczególnie na skrzydłach wygląda dziwacznie i nienaturalnie.

Niezbyt Ci się to malowanie udało obawiam się.

 

Solo, proponuję jedną uniwersalną zasadę: nie wypowiadaj się o czymś, o czym nie masz pojęcia. Model "od strony lakierniczej" wykonany jest realistycznie.

 

Tutaj masz fotkę po kilkunastosekundowym szukaniu w sieci: http://www.airwar.ru/image/idop/fww1/p8/p8-3.jpg

 

 

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta fotka nie zmienia faktu że malowanie tego modelu wygląda dla mnie nienaturalnie i dziwacznie.

Być może to wina zdjęć, albo tego metalizera który wygląda trochę jak srebrzanka, szczególnie na bokach kadłuba.

Mocna szachownica na skrzydłach odwraca uwagę od reszty malowania, wygląda po prostu dziwnie.

Model wygląda jak zabawka, a nie jak miniatura prawdziwej maszyny.

Inna sprawa że brakuje tu jakiegokolwiek weatheringu, co mogłoby sporo dać i poprawić efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie wygląda nienaturalnie i dziwacznie, bo nie widziałeś samolotów (rzeczywistych) duralowych pozostawionych w naturalnej barwie duralu.

Z weatheringiem też bym uważał, bo to on zastosowany bez umiaru daje sztuczność i nienaturalność.

 

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacny model przepięknej maszyny ! Mam taką do zrobienia w 1/72 i zastanawiałem się jak oddać zróżnicowanie odcieni blach. Myślę że nie najgorzej sobie z tym poradziłeś!

p8-3.jpg

Kolego Solo zapewne nigdy wcześniej nie widział fotek tej maszyny stąd Jego uwagi.

Samolot wygląda tak realistycznie jak jego fotografie Rozumiem że kolega Solo zrobiłby to lepiej

Jak Kolega Solo zada sobie trochę więcej trudu to się dowie że maszyna była nowa i zadbana ,brała udział w pokazach i szybko została utracona, dlatego ślady eksploatacji również byłyby nie na miejscu.

Widziałem już na zawodach modele P-8 i zapewniam że wathering pasował do nich jak pięść do nosa !

Ja też nie mam zamiaru psuć nim modelu.

Dla mnie PZL P-8 to nasza najpiękniejsza Pezetelka

Twoje wykonanie jest bardzo OK taka ozdoba kolekcji

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.