Skocz do zawartości

Mi 24D 461 - 1:72 Zvezda


jrminiatures

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po miesięcznych zmaganiach powstał mniejszy brat śmigłowca Mi 24 którego niedawno pokazywałem. Model wzbogaciłem o duży zestaw blaszek Eduarda, działko i Pitot od Mastera + Rakiety żywiczne tez Eduard + kalki od Techmodu + kilka drobnych własnych dodatków. Cały model został przeryty od nowa + dostał imitacje nitowania. Mogłem go jeszcze bardziej pootwierać ale tak chciał nowy właściciel . Malowany tamiyą prost z ręki. Na pewno są jakieś niezgodności merytoryczne i zaraz zostanę opierdzielony - ale taki już jestem Ogólnie jestem zadowolony z efektu. Pozdrawiam.

 

Mi_24_01.jpg

Mi_24_02.jpg

Mi_24_03.jpg

Mi_24_04.jpg

Mi_24_05.jpg

Mi_24_06.jpg

Mi_24_07.jpg

Mi_24_08.jpg

Mi_24_09.jpg

Mi_24_10.jpg

Mi_24_11.jpg

Mi_24_12.jpg

Mi_24_13.jpg

Mi_24_14.jpg

Mi_24_01.jpg

Mi_24_15.jpg

Mi_24_16.jpg

Mi_24_17.jpg

 

I kilka ujęć z podstawką:

Mi_24_18.jpg

Mi_24_19.jpg

Mi_24_20.jpg

Mi_24_21.jpg

Mi_24_22.jpg

Mi_24_23.jpg

Mi_24_24.jpg

 

 

i brzydka fotka z większym bratem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pisze, że z premedytacją zrobił merytorycznie niedokłądnie to nie ma sensu mu tego uświadamiać - bo wie ;P Zresztą z tym mieszaniem żeby być precyzyjnym - to jest wczesna wersja W (bez bieriozki), tyle, że pomalowana na D ;P

BTW jak już się wyprzeda 2-gi nakład edkowego Mi-24 in Czech & Czechoslovak to zapewne Edki wypuszczą samą konwersję do D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne zdjęcia, widać, że potrafisz lepić i malować., tylko po co ta kratka?? Żeby było ładnie ?? nie jest ładnie. Ładnie jest wtedy, kiedy uda ci się oszukać oko widza.A żeby ten efekt uzyskać, należy obserwować zdjęcia prawdziwych obiektów, a nie z zapałem malować kratkę po liniach podziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie o to regularne cieniowanie jak od linijki. Fakt, rzuca się w oczy. Całość wyszła taka 'pastelowa', jak z obrazka. To i wada i zaleta. Bo ładnie, czysto, starannie, ale aż do przesady. Nienaturalnie. Trochę zmusza do mieszanych uczuć w odbiorze I nie tam, że wybrzydzam, bo wykonanie technicznie dobre, ale 'sztuczne' aż za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz nawet na tych porównaniach masz na 35ce delikatniejsze cienie niż na 72ce

Następny będzie jeszcze ładniejszy

 

Co zaś się tyczy wirnika, to mi 24 ma dość sztywne łopaty i (z tego co pamiętam) dźwigar pneumatyczny.

Skutkuje to tym, że sama łopata ma minimalne ugięcie, zaś cała na przegubie w głowicy

zwisa lekko w dół (taki efekt parasolki) jak zwisa za mocno to przychodzi Pan Janek...

... podkręca pompkę i dobija do prawidłowego ciśnienia

Ale efekt jest taki, że większość modelarzy robiąc mi 24 (i pochodne, ale nie mi-8/17) robi ugięcie na łopacie...

zamiast zrobić na połączeniu z głowicą

 

Zobacz jakiekolwiek zdjęcie mi-24 z dalszej perspektywy, a zobaczysz co miałem na myśli ...

 

cd66854e56da9c4091492d31bd0e01a9.jpg

 

z9012285IE,Wypadek-Mi-24-to-nie-ostrzal-tylko-awaria.jpg

 

tu jest to dość dobrze widoczne...

 

z18021749V,Smiglowiec-Mi-24.jpg

 

...kosmetyka, taka mała pierdółka ale rzucająca się w oczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cieniowaniem może i przesadziłem - trochę tez satynowy bezbarwny to wyciągnął bo jak patrze na foto z warsztatu to jest jakby delikatniejsze. Odnośnie łopat to już rozumiem. Zvezda takie ugięcie daje w wypraskach - i dźwigary też są na płasko więc nie idzie tego zrobić w taki sposób jak pokazałeś bez ingerencji w to... Dzięki za info. Może kolejny będzie lepszy, a może znów zaszeleje Się zobaczy. Na razie heli ma do pokonania 14,5 tyś km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się to się wypowiem: bardzo ładny helikoper, bardzo ładnie pomalowany.

Ja bardzo lubię takie krateczki i mocny preshading po liniach podziału, choć wiem że ta technika ma ostatnio bardzo złą prasę i nie ma wiele wspólnego z realizmem.

Ale podoba mi się, ładnie jest, czysto jest, fajny jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.