Skocz do zawartości

Jak-38 1:48 Hobby Boss


marek2g

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie po dłuuuugiej Przerwie

 

Przez cały ten czas często zaglądałem na forum i podziwiałem ile świetnych modeli tu powstaje. Wreszcie udało mi się dociągnąć jeden z moich projektów do końca i chciałbym go wam zaprezentować.

 

Odnośnie modelu to problematyczne było spasowanie wlotów powietrza , przednie podwozie ma tendencję do notorycznego łamania się oraz miałem problem z doklejeniem zasobników UB-16 - opierały się o podwozie.

 

Sporo miałem problemów warsztatowych . Przy kładzeniu kalek użyłem Mr. Mark Settra który rozpuścił mi farbę pod kalkami. Przy kładzeniu washa za bardzo kombinowałem i niestety starłem sido w jednym miejscu na stateczniku poziomym. Największe straty model poniósł gdy przyklejałem drobne elementy Super Glue - gdy zbliżałem narzędzie z kroplą kleju model go przyciągał i zostały mi w kilku miejscach paskudne włosy z kleju. Nie wiem czy spotkaliście się z czymś takim?

 

Przy budowie modelu użyłem masek montexu , kokpitu Ariesa i pilota z Areobonus ( 480069 ). Podstawkę narysowałem w Corelu i dałem do wydrukowania na drukarce laserowej.

 

Model malowany farbami Mr. Hobby:

Góra :H 15 Bright Blue

Dół : H 26 Bright Green

 

Ciekaw jestem waszych opinii i już nie mogę się doczekać żeby działać z kolejnym modelem

 

2XyAAER.jpg

cjpqPA1.jpg

mUht46C.jpg

ZBzO3WO.jpg

cJAWbBG.jpg

Cbvv9bF.jpg

f7DlX0Y.jpg

s0SKXcq.jpg

VYdKbxl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pozytywne komentarze

 

Calkiem przyjemny w odbiorze model. Przyczepil bym sie jedynie do jasnego washa na niebieskim, jakos mi nie lezy. No i figurant, az prosi sie o washa.

 

Co do washa to fakt że biały na niebieskim jest mocno przerysowany. Genezą tego washa były zdjęcia na których widać niektóre nity jasne. Zapewne były to otwarte luki lub jakieś naprawy dokonywane w tych miejscach i z początku chciałem to odtworzyć jednak efekt był dziwny i w rezultacie zwashowałem wszystkie line na biało bo ciemny wash jakoś mi nie pasował.

 

Odnośnie pilota to zastanawiałem się nad washem ale obawiałem się że wash go mocno zaleje i ściemni. Jak najlepiej go zwashować? Czarnym czy brązowym washem i czy całego czy tylko pasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No podoba mi się bardzo ten twój Jak-38 i ten wash choć za jasny trochę też nie wygląda źle na tym niebieskim kolorze dla mnie model na plus jedynie ten pilot trochę mało realistyczny, wash jakiś dasz suchy pędzel i powinno być git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.