Skocz do zawartości

Hasegawa P-47D "Whooo" 1:32


shadowmare

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem "dzban latający ameliniowy" czyli P-47 . Jest z nim kilka problemików ale nic tragicznego. Rozgrzebałem go jeszcze przed ukazaniem się zestawu Edka. Miał być początkowo srebrny ale poległem z metalikami Xtreme Metal i wybrałem alternatywne malowanie z wilkiem. Dołożyłem:

- blaszkę do wnętrza

- koła Edka

- lufy RB

- maski Montexu/kalki

PS. 1 - wilk na kalkach Montexu jest lepszy od tego z wydania Eduarda bo nie jest pomarańczowy.

PS. 2 - mam Razorbacka Trumpetera i ma ostrzejsze detale, poza tym jest ich dużo więcej. Ten jest za to prosty i łatwiej się skleja.

 

zMtvgon.jpg?1

 

apzVNcR.jpg?1

 

xCLoTDs.jpg

 

cuk7j0x.jpg

 

06Sxntb.jpg

 

WiTWa3V.jpg

 

0tPiXeY.jpg

 

y5okdO9.jpg

 

Miuc1VY.jpg

 

OC8Pvfm.jpg

 

9TJZ3zK.jpg

 

hcF63GV.jpg

 

m2EUmAl.jpg

 

hJoaxe0.jpg

 

3aVt1gX.jpg

 

py0XcI2.jpg

 

lARMUd8.jpg

 

4UOIQxH.jpg

 

KiD33xG.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym że pewne efekty są nieco jakby przesadzone...
Dzbanki bywały mocno brudne. Chciałem maksymalnie rozjaśnić powierzchnię bo Olive Drab zlewa się w jedną ciemną plamę przy gorszym świetle.
Adiego na bombsztalu malowałeś czy kalki?
Malowany od pędzla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozjaśnienia ok, ale ten czarny postshading trochę naciągany. Zasadniczo to wyszło intrygująco
Dzięki. Czy aby na pewno taki naciągany? ;) Tutaj też olive drab:

 

J6o6NlF.jpg

 

Mi się efekt bardzo podoba, zapewne przez to że jest inny. Fajna robota
Dziękuję. O to właśnie chodziło, żeby odróżniał się od innych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno taki naciągany? ;)

Nie tyle o "podłoże ideologiczne" mi chodziło co o wykonanie. Bardziej rozmyty i zrobiony Smoke a nie czarnym moim zdaniem wyglądał by znacznie lepiej. Rozjaśnienia mi się podobają, przyciemnianie jakby mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i moim zdaniem (wiadomo, "moja racja jest mojsza niż twojsza" ) wyszło aż nadto wyraziście. Też mi się raz czy dwa zdarzyło zrobić postshading czarnym i jednak w Smoku mieszanym z bezbarwnym matem widzę więcej korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje podejście do tematu jest mało popularne na forum więc i moja opinia będzie obarczona tym podejście. Ja podchodzę do tematu podoba się lub nie.

Ten model ogólnie mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT podmieniłem foty na bardziej stonowane.

marek d W porządku, chciałem na nim mocno się pobawić, spodziewałem się, że będzie kontrowersyjnie.

Marek K Inspirowałem się fotkami samolotów z bardzo wypłowiałą/ubrudzoną powierzchnią. Czy przesadziłem? Jak patrzę na te zdjęcia to tak nie uważam:

 

images?q=tbn:ANd9GcRupgFOQMTRmiqFHY2hLpJaNJ6Dhs5ydUVWk8GRdkmmb7jL_yWg

p47-t.jpg

P-47D-11_42-75460_Princess_Pat_73rd_FS_318th_FG_flown_by_Cpt_Babcock.jpg

uknZhQN.jpg

 

Moje podejście do tematu jest mało popularne na forum więc i moja opinia będzie obarczona tym podejście. Ja podchodzę do tematu podoba się lub nie. Ten model ogólnie mi się podoba.
Dzięki, ja też mam takie podejście - bez spiny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT podmieniłem foty na bardziej stonowane.

marek d W porządku, chciałem na nim mocno się pobawić, spodziewałem się, że będzie kontrowersyjnie.

Marek K Inspirowałem się fotkami samolotów z bardzo wypłowiałą/ubrudzoną powierzchnią. Czy przesadziłem? Jak patrzę na te zdjęcia to tak nie uważam:

 

Tak przesadziłeś, linie podziału nie płowieją a brudzą się . Dół też potraktowałeś węglem , a można było szarościami i brązami. Trochę Cię za bardzo fantazja poniosła. Po fajnym koniku liczyłem na coś innego. Powodzenia z następnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek d W porządku, chciałem na nim mocno się pobawić, spodziewałem się, że będzie kontrowersyjnie.

Spokojnie, mówiłem że fajnie się ogląda. Mam nadzieję że nie poczułeś się urażony.

Podglądam lepszych i zawsze coś tam adoptuję do swojego warsztatu. Tu też pewnie

coś zostanie w głowie i kiedyś będzie użyte.

Do następnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linie podziału jeżeli się brudzą to mogą też na jasno. Być może trochę za daleko pociągnąłem rozjaśnienia ale faktem jest, że podobne rzeczy występowały a modulacja obejmowała duże połacie samolotów.

416th_Night_Fighter_Squadron_-_P-61_Black_Widow.jpg

 

Co do spodu to co powiesz na to? Czystego czarnego nie stosowałem do brudzenia, więc nie wiem skąd węgiel.

 

d5b128291c5f01f26ae1d08dc3f86c3d--vintage-airplanes-supermarine-spitfire.jpg

 

KiD33xG.jpg

 

Spokojnie, mówiłem że fajnie się ogląda. Mam nadzieję że nie poczułeś się urażony.

Podglądam lepszych i zawsze coś tam adoptuję do swojego warsztatu. Tu też pewnie

coś zostanie w głowie i kiedyś będzie użyte.

Do następnego.

Może to źle zabrzmiało ale nie ma sprawy. Można śmiało krytykować . Różne spojrzenia na tą samą rzecz to podstawa, bez tego ludzie nadal robiliby zabawki malowane humbrolami z pędzla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dodałeś inne fotki ( też na innym forum) . Zdecydowanie poprawiło to odbior modelu , ale tych linii to Ci nie odpuszczę. P-61 ktorego pokazałeś nie wypłowiał na liniach tylko farba odlazła.

One były czarne i jest pełno zdjęć obdartych wdowek. ( jak widać nie tylko japońce były w złym stanie).

Wniosek jest taki że nie wystarczy dobrze zrobić model ,ale bobrze go pokazać to też jest sztuka. Tyle mego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci będzie.

jak widać nie tylko japońce były w złym stanie.
Samoloty w wojnę musiały być przede wszystkim sprawne technicznie nie zawsze był czas, żeby je pucować i przemalowywać świeżą farbą jak wypłowiały/utraciły kolor. Zdarzały się nawet takie kwiatki:

 

images?q=tbn:ANd9GcRJS9ljTT8XVpoVB7SN5xRG566RDpNSpyNn4xyzAxQuvPVZRW7IrQ

 

Stan powłoki lakierniczej czy brud na zewnątrz samolotu nie powodował od razu, że spadał po wystartowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co chciałeś osiągnąć, miałeś pomysł i kwity więc wszystko OK.

to czy się komuś podoba albo nie to ......... rybka.

Eksperymenty...... mój ostatni, czeka na mikstury olejne.

Jeżeli uznasz to za śmiecenie w temacie to poproszę o usunięcie.

 

H9aPyq3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.