Skocz do zawartości

Hellcat F6F 3 od Eduard'a 1:48 by emaks


emaks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Nareszcie... Ten model kosztował mnie wiele nerwów i cierpliwości... Nie dlatego, że zestaw jest złej jakości (bo tak nie jest), tylko poprostu jestem początkującym modelarzem, a chciałem osiągnąc cuda - co mi się niestety nie udało, czego dowodem są zdjęcia.

Hellcat posłużyć mi miał do nauki malowania earografem. Tak, to mój pierwszy model malowany aerkiem. Może zacny nie jest, ale ja jestem z niego dość zadowolony. Modelarstwo z aerografem to zupełnie inna bajka. Maluje się świetnie! Farby jakich użyłem to Gunze serii H rozcieńczone Thinnerem 100 od Guzne.

Czas na fotki - opinie mile widziane.

 

IMG_9183.jpg

IMG_9185.jpg

IMG_9187.jpg

IMG_9189.jpg

IMG_9191.jpg

IMG_9195.jpg

IMG_9196.jpg

IMG_9203.jpg

IMG_9205.jpg

IMG_9206.jpg

IMG_9208.jpg

IMG_9211.jpg

IMG_9213.jpg

IMG_9216.jpg

IMG_9219.jpg

IMG_9224.jpg

IMG_9228.jpg

IMG_9229.jpg

IMG_9231.jpg

IMG_9233.jpg

IMG_9236.jpg

IMG_9238.jpg

IMG_9241.jpg

IMG_9181.jpg

IMG_9179.jpg

IMG_9177.jpg

IMG_9175.jpg

IMG_9173.jpg

 

To na tyle... Teraz mogę przystąpić do prac nad Foczką!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model czysto zrobiony, może sam w sobie jest za czysty.

Podmien na bardziej doswietlone fotki, na tych naprawde mało co widać.

Może uda sie dojechac na Wasze spotkania na Szerokiej (12.XII), wtedy cos wiecej powiem.

JAk na pierwsze malowanie aero -SUPER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo... Nie wiedziałem, że kolega przychodzi na Nasze spotkania! Sam dawno nie byłem, bo się z czasem nie wyrabiam. A fotki może w sobotę z rana wstawię. Chcę zrobić w świetle dziennym, bo lampa w moim aparacie trochę przekłamuje kolory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo lampa w moim aparacie trochę przekłamuje kolory...

 

 

Nie trochę lecz strasznie , w moim monitorze wszystko jest w odcieniach brązu i żółci , spróbuj może innym aparatem albo w świetle dziennym.

 

Co do modelu to pomimo złej jakości fotek model wygląda bardzo przyzwoicie i nigdy bym nie powiedział że to pierwsze malowanie aerografem , zwłaszcza patrząc na delikatne przejścia kolorów np. pod statecznikiem .

Moim zdaniem powierzchnia jest troszkę zbyt błyszcząca ale to może wina fotek.

 

Napisz coś więcej na temat budowy , jakich farbek użyłeś, czym maskowałeś itp.

 

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spód jest biały... A na fotkach lekko żłotawy... Poprawię to w sobotę. Jak już wcześniej napisałem malowałem farbami Gunze z serii H, a maskowałem masą Blue Tack i taśma Tamci.

Spasowanie elementów w tym modelu Edka jest bardzo dobre. Ogólnie poszło mało szpachli. Głownie wyjście skrzydeł z kadłuba.

Hellcaty ogólnie były dość czyste i miały delikatny połysk.

Dzięki za opinię dotyczącą malowania aerografem.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellcaty miały i nie miały połysku, zależy o jakiej wersji i malowaniu mówisz, ten miał delikatny połysk (półmat w niektórych miejscach), połysk był też widoczny w warunkach pogody sztormowej (zapylenie wodą). Ta wersja malowania nie miała połysku. Wersja malowana ciemnym granatem (F6F-5) owszem, bo tamten kolor był w wersji gloss.

 

Model ładnie i czysto sklejony, typowe malowanie trójkolorowe dla tej wersji.

Bez nadmiaru eksploatacyjnego i to jest fajne Mogłeś trochę zaakcentować efekt wylotu spalin z rur wydechowych nad i pod skrzydłami.

Dałbyś radę zrobić jeszcze kabinę z zegarami i jakiś detal ze środka?

 

Akurat mam hellcatomanię i sam zabieram się za sklejanie pierwszego Eduardowskiego z zestawu Dual Combo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do farbek to chodziło mi o konkretne numerki farb gunze których użyłeś do malowania granatowej Dark Sea Blue FS 35042 i jasno błękitnej Intermediate Blue FS35164 .

No ale cóż prawidłowości ich barwy i tak na razie nie można ocenić , czekam na lepsze zdjęcia , zrób je koniecznie w świetle dziennym ewentualnie doświetl lampą dającą białe światło.

 

Czy pokrywałeś model jakimś werniksem ? Myślę że nie zaszkodził by

mu lekki półmacik .

 

Tak czy inaczej czekam na lepsze zdjęcia

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model całkiem fajny, podoba mi się ! Ale mam kilka uwag..

 

Kalki ! Sam wiem, że kolorystycznie są do bani ale mogłeś się trochę zagłębić w temat i przeanalizować temat krok po kroku, lub chociaż poszperać po innych forach

( http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=39036&start=0 ).

 

Robiłem ten model dobre parę miesięcy temu i z wspólnej analizy z MikeP wynika, że nie było powodu malować na lewym skrzydle w tamtym okresie gwiazdy bez obwódki, tak jak na dolnej powierzchni skrzydeł insygnie malować na szaro. Poza tym oznaczenia ( 9 ) nie były malowane jako całość, a jako dzielone.

 

Czy zaszpachlowałeś wziernik instalacji za kabiną pilota ?

Mogłeś się trochę pobawić z waloryzacją silnika i podwozia. Trochę razi brak przewodów hamulcowych.

Szkoda, że nie odwzorowałeś na swoim modelu odbarwień wywołanych czynnikami atmosferycznymi. Dodało by to modelowi realizmu.

 

i na koniec ( ale to takie moje marudzenie), mogłeś pobawić się trochę nitownicą, wychylić klapy i nawiercić otworki w mocowaniu kółka ogonowego też by to pozytywnie wpłynęło na wygląd końcowy.

 

K.

 

 

 

 

edit. Pozwolę sobie wkleić, no chyba że siły wyższe usuną

Wracając do tematu obwódek. Strasznie zainteresowała mnie ta sprawa i postanowiłem to sprawdzić.

 

Moim zdaniem na kadłubie faktycznie była obwódka innego - ciemniejszego koloru. Nawet moja ciotka, która zajmuje się na co dzień grafiką komputerową nie wyklucza takiej możliwości, natomiast potwierdza możliwość istnienia obwódki na lewym skrzydle. W sumie dziwna sprawa bo tak jak napisałeś " nie ma żadnych powodów żeby na prawie nowym samolocie w czerwcu 44' stosować nieregulaminowe znaki "

a tu proszę:

 

beztytuu1joa.jpg

 

beztytuu2ycn.jpg

 

beztytuu3q.jpg

 

beztytuu4d.jpg

 

beztytuu5pog.jpg

 

beztytuu6d.jpg

 

beztytuu7m.jpg

 

beztytuu8x.jpg

 

beztytuu9.jpg

 

beztytuu10x.jpg

 

To może jeszcze raz w trochę lepszej jakości (to akurat gada do mnie wyraźnie)

Clipboard01-6.jpg Clipboard02-4.jpg Clipboard03-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wyszedł ci naprawdę fajnie. Gratuluje.

No i na zdjęciach widać, że dopełniłeś najpoważniejszych arkanów trudnej sztuki tworzenia miniatur lotniczych.

Po prostu wspaniałe uwiecznienie prac nad miniaturowym Hellcatem

Super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś trochę zaakcentować efekt wylotu spalin z rur wydechowych nad i pod skrzydłami.

Dałbyś radę zrobić jeszcze kabinę z zegarami i jakiś detal ze środka?

Bałem się, że coś skopię podczas robiebia okopceń, dlatego dałem sobie z tym spokój. Przyjmijmy, że ten egzemplarz był bardzo zadbany.

W sobotę wstawię fotki wnętrza kokpitu.

 

Sam bym lepszego nie zrobił.

Widziałem Twoje modele - nie przesadzaj!

 

Popraw położenie lotek. Powinny być ułożone naprzemiennie, a w Twoim kociaku obie są skierowane w dół.

NO WŁAŚNIE! Ale dałem plamę... Kiedyś, jak się zbiorę na odwagę to poprawię to, ale narazie mam dość tego kociaka. Jeszcze mi coś nie wyjdzie i się załamię...

 

Kuba Galicki Tak się składa, że w momencie dłubania przy kociaku często zaglądałem do Twojej relacji! Niestety nie byłem aż tak ambitny jak Ty. Pokusiłem się jedynie o NAWIERCENIE DZIUREK W KÓŁKU OGONOWYM, czego akurat na fotkach nie widać... Wszelkie Twoje uwagi są dla mnie bardzo cenne i dziękuję za słowa krytyki, bo takie włąśnie motywują mnie do dalszych postępów.

 

mac eyka Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo... Nie wiedziałem, że kolega przychodzi na Nasze spotkania! Sam dawno nie byłem, bo się z czasem nie wyrabiam. A fotki może w sobotę z rana wstawię. Chcę zrobić w świetle dziennym, bo lampa w moim aparacie trochę przekłamuje kolory...

Jeszcze ne byłem, mam zamiar dojechac na grudniowe spotkanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dwór z nim i fotografie nowe. Koniecznie. Mnie też nie udaje się zrobić dobrych przy sztucznym świetle, więc "kamieniem nie rzucam", ale szkoda, żeby tak udany model pozostał w półmroku.

Połysk, półmat czy mat to sprawa kontrowersyjna. Zasady malowanie według rozkazu były bardziej skomplikowane i dokładnie opisane. Trudno jednak powiedzieć czy były stosowane w praktyce. Hellcaty w trój(cztero)kolorowym malowaniu wyglądają na całkiem matowe (półmatowe). Na pewno intermediate blue i biały występowały w wersji Non specular - czyli bez połysku. Kontrowrsje budzi Sea Blue. Trudno powiedzieć, czy widoczna na zdjęciach jednorodność powierzchni to wynik eksploatacji w trudnych dla lakieru warukach, czy olewania dyrektyw przez producentów.

Koniecznie daj fotki w dziennym świetle. To co widać wygląda bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie widzę to cudo na forum

Widziałem ten model dziś na żywo i faktycznie fotki przekłamują kolory.

Jak na 3 model zrobiony przez Ciebie [ Antka w renowacji nie liczę :P ]

to jest klasa Czysto, bez szpar, malowanie wyszło super i bez paprochów, które potrafią nieźle dac się we znaki. Brudu mogło by byc więcej, choc ręczę, że komory podwozia wyglądają kapitalnie.

W skali od 1-10 daje pełne 8+

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w konkursie i kolejnego świetnego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm!

Czas na mały update. Miałbyć w sobotę, ale nie miałem chwili na zrobienie w miarę dobrych zdjęć.

Chciałbym jeszcze dodać, że karabinki są wykonane z igieł lekarskich - ot takie moje zwaloryzowanie modelu.

IMG_9305.jpg

IMG_9308.jpg

IMG_9312.jpg

IMG_9315.jpg

IMG_9319.jpg

Te wszystkie małe, białe drobinki to kurz! W Realu nie widać tego w ogóle, za to na zdjęciach wygląda to strasznie… 

IMG_9323.jpg

IMG_9326.jpg

IMG_9328.jpg

IMG_9339.jpg

IMG_9340.jpg

IMG_9341.jpg

IMG_9343.jpg

IMG_9347.jpg

IMG_9348.jpg

IMG_9349.jpg

IMG_9350.jpg

IMG_9352.jpg

Dowód na to, że nawierciłem dziurki w kólku! 

IMG_9355.jpg

A to farby, jakimi pomalowałem Kociaka!

IMG_9358.jpg

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuje zdanie, że Twój model jest fajny, ale koniecznie popraw lotki, i zlikwiduj połysk - to bardzo odbiera mu autentyzm.

Parę spokojnych ruchów (może kiedy indziej) i będzie świetnie. Na razie wygląda na niedokończony. Może warto pokusić się o jakieś ślady eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O lotkach już było, więc nie będę się powtarzał. Jeszcze jedną rzeczą, do której mogłeś się trochę bardziej przyłożyć, a której w przeciwieństwie do lotek już raczej nie będzie się dało poprawić są zegary na tablicy przyrządów. Z tego co widzę na zdjęciach są one całe czarne, a w tej skali nawet nie korzystając z filmów i fototrawionek czy choćby kalkomanii spokojnie można namalować parę białych kresek, które znacznie urealniłyby całą tablicę.

 

Ale, ogólnie, jako całość Twój Hellcat bardzo mi się podoba. Ładnie pomalowany, nie za mocno przybrudzony, czyli taki jak lubię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.