Skocz do zawartości

SPITFIRE MkXIV ACADEMY 1/48


czsochaj

Rekomendowane odpowiedzi

Na tym modelu przekonałem się, że nie ma co ufać impregnatom do drewna. Większość kalek została zniszczona. Pozostało malowanie kokard oraz pasów inwazyjnych. Udało się jakoś uratować model. Nie powala finezją, ale pasuje do mojej kolekcji Spitów i Mustangów.

 

ac45de9f54c2530fm.jpg 96c3addaf0d22fb8m.jpg c4d5820e274e1c9dm.jpg ae97b21997ef3eedm.jpg 973bcab4961a8f7cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda. Jest kilka elementów, które psują ogólne wrażenie jaki powinien robić Griffon Powered Spitfire. Przede wszystkim matowa powierzchnia, która nie powinna się znaleźć na mysliwcu. W czasie gdy V1 grasowały nad Anglią, a XIV były użytkowane, zdarzało się, że jeszcze mocniej polerowano ich powierzchnię dla uzyskania tych kilku MPH. Nie było to standardem, ale chodzi mi o to, że napewno nie były matowe.

Drugą sprawą są ślady eksploatacji, a w szczególności okopcenia nad którymi musisz jeszcze popracować. Przydałoby się również zapuścić linie podziału.

Poza tym model wygląda naprawdę schludnie i przyzwoicie.Rzeczywiście na półce z Mosquito będzie mu dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Defiantem rónież, może być też Beaufighter itd. itp. Robiąc ten model 3 lata temu miałem pewne braki w ogólnych wiadomościach o modelarstwie plastykowym. Moją prawdziwą pasją są kartony. Wystarczy na googlach kliknąć MM GALERIA czsochaj. Lubię czytać twoje posty na temat moich modeli, bo są zawsze obiektywne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mi troche głupio, że czasem muszę jeździć po czyichś pracach, ale nie robię tego dla przyjemności, ale by zmobilizować kogoś do dalszej pracy...

Moje modele również nie są idealne i pewnie jeszcze długo nie będą. Tym bardziej nie były takie trzy lata temu. Robiłem wtedy konwersję Spitfire'a Mk.Vb Tamiya na Spitfire'a Mk. IIb. Również nie bawiłem sie wtedy w zapuszczanie linii podziału, ale z samego modelu jestem zadowolony. Ważne żebyś to Ty był zadowolony ze swoich prac, a my możemy tylko doradzić Ci co możesz jeszcze udoskonalić

 

Życzę powodzenia przy dalszych projektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mówiłem, że uczciwa krytyka, jest lepsza niż fałszywy cukier. Po to są te strony, żeby doradzić lub rozwiać czyjeś wątpliwości. Czasami dobrze jest, jeśli ktoś poprowadzi za rękę i bez złośliwości wytknie czasem błędy. Dobre rady mile widziane! Dzięki KORNIK! Życzę Tobie miłego i owocnego,,modelowania''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.