Skocz do zawartości

[G] Spitfire Mk XVI Airfix 1:48 z silniczkiem


Gość artoorkap

Rekomendowane odpowiedzi

Tego Spitfire'a skończyłem dzisiaj. Jest przeznaczony dla mojej dziewczyny stąd mała rozbieżność w oznaczeniach i w nazwie samolotu. Ma zamocowany silniczek elektryczny zasilany z baterii w podstawce. Przewody poprowadzone są przez golenie podwozia.Od razu piszę że brudzony jest minimalnie z racji przeznaczenia modelu, pomalowany jest błyszczacym lakierem bezbarwnym. Malowany jest pędzlem gdyż przez nieuwagę pozbyłem się części z mojego areografu:( na szcżęscie mam już nowy Tylko dwie fotki gdyż nie mam statywu i wszystkie inne wyszły rozmazane

 

a7ece74a54c02390m.jpg862ff787a18589d8m.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach... Amore

 

Czegóż to człowiek dla miłości nie zrobi. Pomimo tego, że nie jest historycznie poprawny (co jest niekiedy moją obsesją), to mi się bardzo podoba:

 

-Plus za pomysł

-Plus za fantazję

-Plus za starania (silniczek)

-Plus za plakat Mustanga GT na ścianie

 

-Minus za zbyt ciemne fotki (chciałbym obejrzeć tego wynalazka w całości i dobrze oświetlonego)

 

Życzę dalszej, owocnej pracy i fantazyjnych pomysłów.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto dalsze fotki Spita.Okopcenia wyszły biednie. Czarna pastela,niby proste a nie umiem dać sobie z tym rady

 

ac7cec3636c5c02bm.jpg

65d6e8e7d5c1be03m.jpg

da218450d6c305cam.jpg

107216a86bb90a2cm.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły, niezły... Pomysł genialny;] Jak moja była się dowiedziała że lubie posklejać modele to powiedziała ze to jest dobre dla dzieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety teraz dopiero widać niedociągnięcia:

 

- Najbardziej rażące są miejsca w których wyjechało Ci się pędzelkiem podczas malowania (kamuflaż, krawędzie skrzydeł, zółte pasy i felgi)

 

- Pas w kolorze Sky którego łączenie w dolnej części nie powinno być widoczne (przy ogólnym wyglądzie dość dobrze położonych kalek, ten element troche bruździ)

 

-Wyrzutniki łusek powinieneś zamalować wewntrz na czarno, by wygładały bardziej realistycznie

 

-Brak lusterka przy owiewce i rurki pitota

 

-Klapy

 

Okopcenia (zwłaszcza te na spodzie) nie wyglądają najgorzej. Trening czyni mistrza. Musisz je robić równomiernie i konsekwentnie.

 

Jeśli będziesz chciał zbudować mniej kłopotliwego i przyjemniejszego Spita, to raczej polecam Ci Tamiyę. Warto wydać te 70-80 pln, bo skleja się fantastycznie.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zauważyłem...te żółte elementy poprawiłem po zrobieniu zdjęć...z wyrzutnikami łusek zrobię porządek,a lusterko i rurkę przykleiłem....teraz zauważyłem że zapomniałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.