Skocz do zawartości

ki-43I Oscar, Hasegawa 1:48


SG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako że swego czasu byłem zmuszony zalogować się na tym forum w pewnej sprawie, to też od tej pory zaglądam tu czasami a że jest to ostatnio jedyne forum które chodzi jak trzeba to stwierdziłem że trzeba pokazać też coś swojego.

Przedstawiam więc mojego ostatniego japońskiego ptaszka, jest to ki-43 I Oscar.

Model to Hasegawa w skali 1:48, kabina to żywica FM [oryginalnie dla II przerobiona na I] silnik to żywica VECTORA , blaszka Parta i dodatkowa blaszka własnej produkcji, oraz trochę własnych wytworów. Malowanie z szablonów MONTEXU, a metalizer to Alclad.

 

fo1007.jpg

fot2028.jpg

fot2017.jpg

fot2033.jpg

fot2031.jpg

zd006-1.jpg

ft25001-1.jpg

 

pozdrawiam

Szymon Grzywocz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastycznie wykonany, dopracowany i wyeksponowany model. Mam nadzieję, że będę miał kiedyś okazję zobaczyć go na żywo. W kwestiach merytorycznych się nie wypowiadam, ale warsztat i efekt końcowy na najwyższym poziomie. Gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa uznania, cieszę się że się podoba,a w założeniu miał to być szybki modelik z pudła, bo to mały ptaszek i większe waloryzowanie i tak nie daje zbytnich efektów wystawowych. No ale jak zdobyłem dobre materiały i jeszcze VECTOR zaczął robić piękne silniczki gwiazdowe no to grzechem byłby nie rozgrzebać go trochę, tym bardziej że od kilku ładnych lat robię tylko rozgrzebane ptaszki.

A co do Imperium Słońca to 59 sentai- bo w takim właśnie jest malowaniu, operował w Chinach, była to pierwsza jednostka która dostała ki-43. A co do tego gdzie go będzie można zobaczyć to mam nadzieję pojawić się w Będzinie no i na pewno w Żywcu.

pozdrawiam

Szymon Grzywocz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Szymon ...

 

Kolejny fantastyczny model GRATULUJĘ ...

Już od bardzo dawna obserwuję Twoje prace, praktycznie od momentu kiedy istniało PWM ... jeszcze bez forum. Często zaglądałem do galerii aby podziwiać Twoje prace.

Twój wspaniały i nieśmiertelny P-40 N, P-51D

czy , B-25 i Avenger

... nie chcę lukrować, ale chylę czoło przed Twoją twórczością ...

 

Pozdrawiam

S. - Krystian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę posłodziłeś, aż taki bat to ze mnie nie jest, te modele które wymieniłeś może są fajne ale do nieśmiertelnych to dużo im brakuje, a P-40 trochę się już zdewaluował , teraz jak pojawił się model Hasegawy i żywice CMK to można zrobić dopiero piękny model, tak właśnie myślałem żeby zrobić jeszcze raz „40” tym razem w wersji E. Oglądałem właśnie dwa tygodnie temu w Moson piękny model „40” Zdenka Sebesty, a oto jego fotka:

fo1004-1.jpg

 

No ale na razie muszę skończyć P-39 którego mam rozgrzebanego od kilku lat, będzie to mała odskocznia od japońców, których dłubię od paru sezonów. A dla tych co chcieliby obejrzeć relację z budowy Oscara to zapraszam na tą stronę:

[/img]http://free4web.pl/3/2,85710,228301,5517475,,Thread.html;jsessionid=1B754552F89714A8DB2C1796A04AB884

 

pozdrawiam

Szymon Grzywocz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo się znam na samolotach i Flocie Wojennej, ale jak zobaczyłem te fotki to powaliły mnie na kolana ukłony dla ciebie. Tak doprowadzony model do końca i taka dokładność w modelu super to wygląda 1 klasa super poprostu odjeło mi mowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.