Skocz do zawartości

PZL P-11c


Ipkinss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jako nowy na forum chciałbym przedstawić swój ostatni model czyli P-11c w skali 1/72 ze starego zestawu PZW

 

Model wymagał dużo pracy... Od "zera" powstał silnik wraz z osłoną. Odtworzyłem także imitację blachy falistej na płacie i linie podziału blach kadłuba (które wg mnie są największą porażką tego modelu). A tutaj link do relacji z warsztatu gdzie znajdziecie więcej szczegółów o przeróbkach http://model-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=331

 

Model był malowany Pactrami, a kalki pochodzą z zestawu Techmodu.

 

Co do efektu końcowego mam mieszane uczucia... wiem, że mogłoby być lepiej ale z drugiej strony model wiele mnie nauczył i myślę, że warto było spędzić nad nim wiele czasu.

 

 

A oto kilka fotek:

 

1ecde1167114b909m.jpga0c0a487056017a0m.jpg

510a66612ab97f88m.jpgbfe459fb9821f359m.jpg

a4cb5290c336baaem.jpgf8381cbc0212621cm.jpg

aa51485bd60cfd67m.jpg5dccfc8189e3aef0m.jpg

 

c17bbb42f8fbba89m.jpgf11a2ffb56d06c31m.jpg

38801b3b4d39d7d0m.jpg296829d5986f44a0m.jpg

c36bd49041f6a495m.jpg

 

Model przedstawia P-11c nr 8.110 ze 152 Eskadry Myśliwskiej. We wrześniu 1939 roku latał na nim przyszły as PSP - Stanisałw Brzeski.

 

Pozdrawiam Ipkinss

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model robi jak najbardziej pozytywne wrażenie , szczególnie że powstał z niczego .

 

Samolotów z biało-czerwonymi szachownicami nigdy za dużo

 

Nie podobają mi się tylko cięgna amortyzacji podwozia , no ale to chyba łatwy do poprawienia detal .

 

PS. Na zdjęciach dokładnie nie widać , ale czy ster pionowy nie powinien posiadać klapki wyważającej

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

 

Masz rację! Przegapiłem klapkę na sterze kierunku, zupełnie wyleciała mi z głowy

 

A w sprawie cięgien to wykonałem je z drutu miedzianego i gdy model leży na plecach są nieco "zwichrowane" (podejrzewam, że to budzi Twoje zastrzeżenia) lecz gdy stoi na kołach wtedy lekko "siada" i oba cięgna są napięte

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło oglądać kolejną P.11-tkę.

Włożyłeś sporo pracy i efekt jest niezły. Szczególnie podobają mi się ładnie położone kalki i część śladów eksploatacji. Chwali się również to, że dosyć dokładnie i uczciwie obfotografowałeś swój model pokazując nawet jego główną niedoskonałość, a mianowicie grudowatą fakturę powierzchni. Szczególnie widać to na spodzie kadłuba. Nie jest to jakaś masakra, ale twoje malowanie wymaga jeszcze treningu. Niektóre części sprawiają wrażenie jakby były malowane zbyt gęstą, albo nie dobrze rozmieszaną farbą.

Jak już mówiłem część śladów eksploatacji wygląda realistycznie (czarne smugi i okopcenia), lecz nie wszystkie. Otracia lakieru wyglądaja jak plamy stalowej farby. Muszą być trochę bardziej wyraziste. Potrenuj też trochę brudzenie opon, bo tutaj jest ono trochę nierównomierne. Myślę, że w następnym modelu, będzie to już wyglądało jak należy.

 

Powodzenia przy dalszych modelach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jak dla mnie cud świata, też kiedyś chciałbym coś takiego zrobić. I nie chodzi mi o malowanie i ślady eksploatacji, bo tutaj musisz troszkę popracować, ale o samo wykonanie tak świetnie zwaloryzowanej maszyny z takiego pisofszit jakim jest PZW Siedlce.

Mam jedno pytanko - chodzi mi o technike, jaką wykonałeś fakturę na skrzydle. Nic o tym nie napisałeś, no chyba, że przegapiłem, a starałem się czytać cały wątek warsztatowy dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie

 

Mam jedno pytanko - chodzi mi o technike, jaką wykonałeś fakturę na skrzydle. Nic o tym nie napisałeś, no chyba, że przegapiłem, a starałem się czytać cały wątek warsztatowy dokładnie.

 

Blachę falistą zrobiłem specjalnie zeszlifowanym "narzędziem" dentystycznym (nie wiem jak się nazywa ).

 

b23118244abf9631m.jpgd2c58e8a8011ff2am.jpg

 

Przykładałem do skrzydła kawałek metalowej taśmy i robiłem delikatne wgłębienia wzdłuż płata. Na koniec ze zrobionego z żyletki "grzebienia" poprawiłem całą fakturę tak by przerwy pomiędzy liniami nie były zbyt wyraźne. No i to chyba wszystko, jakby coś to chętnie odpowiem na dalsze pytania

 

ed55491a9f7d2d63m.jpg

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.