Skocz do zawartości

Bf-109 E-4 1/72 Airfix


Marin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Tom mój drugi model po wieloletniej przerwie w dłubaniu. Ponieważ poprzedni model był dość mocno brudzony co nie wyglądało najlepiej, tym razem postanowiłem zachować umiar. Ponieważ nie odważyłem się jeszcze na pokazanie warsztatu (wszystko jeszcze przede mną) kilka szczegółów: farby akryle Pactra, kokpit niestety nie widoczny ale zwaloryzowałem scratchem. Wash olejny, poza kokpitem model robiony z pudełka. Co do opinii o samym modelu to spasowany dość dobrze natomiast linie podziału zdecydowanie za głębokie, niektóre kalkomanie w złym rozmiarze (np. godło z S).

 

Proszę o uwagi i komentarze od braci modelarskiej bo kolejna maszyna na warsztatcie (P-51D 1/72)

 

P6130406.JPG

 

P6150409.JPG

 

P6150411.JPG

 

P6150416.JPG

 

P6150413.JPG

 

P6150415.JPG

 

P6150417.JPG

 

P6150419.JPG

 

photos?pid=6025194896490631602&oid=114881774964084620938

 

P6130407.JPG

 

P6130409.JPG

 

P6130410.JPG

 

P6130411.JPG

 

P6150410.JPG

 

P6150412.JPG

 

P6150418.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest nowsza seria. Numer zestawu to A50143. Trzy klasyki w jednym. Najlepszy chyba z zestawu jest Mustang. Dostałem go z okazji powrotu do modelarstwa żeby potrenować przed większymi wyzwaniami. Modele są dobrze dopasowane aczkolwiek detalami nie grzeszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko widuję to malowanie Gustava Spricka... To nieco zapomniany pilot, ciekawe że Airfix przywołał go w edycji "asów".

 

Golenie wklejone pod złym kątem (zbyt cofnięte do tyłu patrząc z boku), ale poza tym bardzo fajnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Banny za pozytywną opinię. Od razu sprawdziłem instrukcję i golenie są dokładnie pod kątem wg schematu. Mam też schemat z Eduarda i też ok. Może perspektywa zdjęcia tak znieksztalca? Jutro wrzucę fote z profilu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zdjęcia modelu faktycznie oszukują oko co do kąta podwozia? Porównaj zresztą sam z ujęciami archiwalnymi:

 

Bf-109E4-8.JG26-(Black-13+I)-Gustav-Sprick-France-Sep-28-1940-01.jpg

 

Bf-109E-8.JG26-(Black-13+I)-Gustav-Sprick-Calais-France-1940-01.jpg

 

Tak przy okazji na zdjęciu nr 1 widać płytę pancerną, którą pominąłeś. W E-4 płyta pancerna chroniąca plecy pilota była już standardem.

 

Ale generalnie model jest naprawdę OK i mimo jakichś tam drobnych uwag wyróżnia się na plus jakością wykonania. Pozostaje czekać na kolejne Twoje produkcje, Marin!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banny, poniżej nałożone zdjęcie modelu na zdjęcie archiwalne.

 

Pałny szacun za sprawne oko, moje golenie są lekko cofnięte. porównywanie na oko mówiło co innego. Wielkie dzięki za zwrócenie uwagi. Zielona linia to krawędź osłony goleni ze zdjęcia archiwalnego. Czerwona to moja krawędź goleni modelu. Przy okazji widać jak złe rozmiary są niektórych oznakowań (np. trójkątny znak nad numerem 13)

 

golenie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, jak się obejrzy ileś tam setek zdjęć Bf-109 z różnych ujęć, to oko samoistnie wyłapuję niuanse...

 

Tylko ciekawe, że ta zasada dotyczy modeli innych. W swoich nie takie babole udaje się umieścić heh. niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęć to pełna zgoda ale nie umiem na razie tego dobrze zrobić bo brakuje mi kilku gadżetów no i praktyki. Ale dzięki za dobre słowo o samym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.