Skocz do zawartości

F-18 Hornet 1/48 Kangnam


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Witam.

Zamontowałem ostatnie elementy do modelu oraz pokryłem go matowym lakierem bezbarwnym.

90700eb32ac2cd91m.jpg 2aaa72c4d402bdf9m.jpg bc4da9988a725405m.jpg 741fdd2e003a6b5cm.jpg ffd137b151056c97m.jpg 055ad9c7d0fed555m.jpg 05c26e77518c0735m.jpg 4c3d95b38c790386m.jpg 892fcc0d1b92c24cm.jpg b64e01524ac864ebm.jpg dd6ece05b19b5badm.jpg 5810b7bb5f9aec60m.jpg

 

Podczas pracy przy modely nie było większych problemów.

Poza lekkimi błędami znajdującymi się w instrukcji.

Wiele się nauczyłem z waszych wypowiedzi i podczas samego klejenia co zamierzam wykorzystać w trakcie następnej relacji.

Chciałem też spróbować coś nowego jak "Preshading i wash" no ale z preshading-iem mi nie wyszło.

 

Oto końcowe zdjęcia.

b8ffc32af18dbf8e.jpg

16ca072f31e06e58.jpg

812e418bf68bc65c.jpg

509d0d6b42880dbf.jpg

4e6881b7a491b6ba.jpg

7ecc244f7348748f.jpg

96d3a4badaa2fd02.jpg

967a0454fd233bc1.jpg

Podczas lotu

02fb556bdbd2ef49.jpg

 

Na koniec chciałem wszystkim podziękować za dobre rady oraz za śledzenie postępów mojej pracy.

Budowę F/A-18 Hornet uważażam za skończoną.

Koniec

 

PS. Zapraszam na kolejną relację którą za niedługo zacznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Bardzo lubię F-18 dlatego cieszę się, że jakaś pojawiła się na forum.

Moje uwagi potraktuj nie jako uszczypliwości,ale jako konstruktywną krytykę tak abyś przy następnym modelu ustrzegł się błędów:

 

1. Faktura powierzchni wygląda na grudowatą. Musisz więcej uwagi poświęcić mieszaniu i rozcieńczaniu farb.

2. Malowanie również wymaga treningu, uwagi i cierpliwości (szczególnie gdy trzeba cały proces powtarzać. Biały kolor na modelu wygląda bardzo nierównomiernie, w niekrórych miejscach Ci się wyjechało. Widać nieco zacieków,a na zdjęciu prezentującym przednie podwozie widać odcisk palca w pobliżu wnęki. Przygotowując Washa na zbiorniku widać było, że nie doszlifowałeś szpachli przed malowaniem co nie powinno mieć miejsca. Nastepnym razem poleruj wszystko dokładnie.

3. Podczas budowy modelu nie zbyt dobrze postępowałeś z owiewką przez co były z nią problemy.Z częściami przezroczystymi należy się obchodzić jak z jajem i pilnować ich czystości do samego końca.

4. Samo brudzenie nie wygłąda najgorzej (nieźle zapuściłeś linie podziału), jednakże na tak chropowatej powierzchni to nie Ty decydujesz jak będzie rozchodzić się wash, ale to fakrura powierzchni o tym decyduje. Nawet błyszczący lakier niewiele pomógł. Jeśli czujesz że model nie jest idealnie gładki i błyszczący to bądź ostrożny z brudzeniem.

 

Mam nadzieję, że moje rady przydadzą Ci się w następnych projektach.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jawkers,

1. Za temat nalezy Ci sie 5.

2 O wykonaniu wystarczajaco napisal kornik_69

3. Za fotki i rzetelnosc relacji duze brawa.

Mala uwaga:

Moim zdaniem, do Galerii wybieraj to co najlepsze. Nie musisz pokazywac wszystkich zakamarkow jeszcze raz. I tak byles wyjatkowo dokladny w obnazaniu niedoskonalosci Twojego F-18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.