Skocz do zawartości

MiG-17 PF (PLASTYK 1/72)


adil

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na początek nie jest źle. Z czasem nauczysz się, że warto jeszcze zaznaczyć i przetrzeć linie podziału kadłuba itp.

I jeszcze jedna rada, następnym razem spróbuj skleić model samolotu ale w skali 1:48, a zobaczysz, że efekt będzie o wiele lepszy, a i możliwości są dużo większe.

Powodzenia i oby tak dalej.

Pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na model plastyku jest całkiem ok. Model jest sklejony prosto,a powierzchnia dosyć gładka.Mimo,że widać pędzlowanie,to i tak metalizer położony jest nienajgorzej. Kalkomanie się nie świecą.

Ogólnie wrażenie robi nader pozytywe. Powinieneś zaopatrzyć się w jakieś lepsze modele. Jeśli chciałbyś nadal kontynuowac przygodę z 72-ką to może Revell lub niektóre modele Italeri lub Academy.

Jeśli 1:48 to tutaj wybór będzie już większy.

 

Powodzenia w dalszej modelarskiej karierze

 

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ne zapomniałem tylko zamało upakowalem w nim śmieci .

 

może nie tyle za mało co za lekkie, nie wiem jak inni ale ja bazowałem zawsze na ołowianych ciężarkach ze sklepów wędkarskich

Jeśli masz zamiar bawić się we współczesne lotnictwo to zrób zapas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest to jeden z Twoich pierwszych modeli, to naprawde nie masz sie czego powstydzic. Prawde mowiac, rzuciles sie od razu na gleboka wode. Raz - model z ZTSu, dwa - malowany metalizerem - to jest naprawde sztuka, zeby polozyc dobrze metalizer pedzlem i Tobie sie niemalze udalo. Pisze niemalze, gdyz mozna to zrobic lepiej, ale na pewno nie na poczatku kariery modelarskiej.

Udalo Ci sie uniknac wielu bledow, ktore popelniaja poczatkujacy modelarze, jak juz kolega Kornik wspomnial, chociazby poprawenie polozyles kalkomanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sympatyczny MiG-17.

Jestem zaskoczony jakoscia modelu, bo po tych wszystkich utyskiwaniach na temat modeli ZTS, na roznych forach spodziewalem sie czegos znacznie gorszego. Model skleiles chyba "prosto z pudla", jako poczatkujacy?

 

Jeśli chciałbyś nadal kontynuowac przygodę z 72-ką to może Revell lub niektóre modele Italeri lub Academy.

Jeśli 1:48 to tutaj wybór będzie już większy.

 

Nie bardzo rozumiem kornika_69. Wydaje mi sie, ze modeli w 1:72 jest nie mniej niz tych w 1:48. Tematyka i jakosc tez porownywalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sympatyczny MiG-17.

Jestem zaskoczony jakoscia modelu, bo po tych wszystkich utyskiwaniach na temat modeli ZTS, na roznych forach spodziewalem sie czegos znacznie gorszego. Model skleiles chyba "prosto z pudla", jako poczatkujacy? Smile

 

 

Tak model kleiłem prosto z pudła i było sporo zabawy ze szpachlą i szlifowaniem ale jakoś przesto przebrnołem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem kornika_69. Wydaje mi sie, ze modeli w 1:72 jest nie mniej niz tych w 1:48. Tematyka i jakosc tez porownywalna.

 

Racja,ale mnie chodziło o modele, które są dobre na początek przygody z modelarstwem. Z jakością w obu skalach bywa różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja,ale mnie chodziło o modele, które są dobre na początek przygody z modelarstwem.

O.K. Zle przeczytalem miedzy wierszami.

Mysle jednak, ze nasze dywagacje na ten temat zalatwi kwestia finansowa tzn. na co bedzie stac naszego nowego kolege. Generalnie mozna bowiem przyjac, ze im wiekszy model tym wieksze koszty. Jesli nie jest to przeszkoda, to zgadzam sie z moimi przedmowcami, ze 48-ki wydobyc mozna wiecej niz z 72-ki. Stwierdzenie to jest natury ogolnej i nie dotyczy profesjonalistow.

Ciekawe jakich porad oczekuje adil?

 

Ja tylko zapytam, czy te linie podzialowe w modelu MiG-17 byly wglebne, czy musiales je ryc? Przepraszam, ale o modelach ZTS wiem, ze jest ich duzo,ale o jakosci wiem niewiele. Czy to przepaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zapytam, czy te linie podzialowe w modelu MiG-17 byly wglebne, czy musiales je ryc? Przepraszam, ale o modelach ZTS wiem, ze jest ich duzo,ale o jakosci wiem niewiele. Czy to przepaki?

 

Linie były wgłębione ale troszeczke je poprawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.