Skocz do zawartości

Spitfire MkVb z 317 Dywizjonu w 1:72


czsochaj

Rekomendowane odpowiedzi

Model to zestaw Revella, plus kalki Techmodu, blaszki Eduarda. Farbki to Model Mastery i Humbrole. Ślady eksploatacji wykonałem sproszkowaną pastelą oraz pastelą rozpuszczoną w Sidoluxie, przecierka suchym pędzlem H11. Linie zapuściłem czarną pastelą mieszaną w sidoluxie. Na to wszystko lakier matowy Humbrola, a po wyschnięciu delikatna polerka płatowca . Dało to efekt półmatu. Ktoś zapyta, a dlaczego nie ,,Kaczor Donald''? bo jeden już jest, na dodatek z tego samego zestawu i waloru. Malowanie aerografem z tzw. wolnej ręki. Przepraszam za jakość niektórych zdjęć.

 

efdc3d3840b364fam.jpg b23c754a3af94b3am.jpgafbce79445e0dca4m.jpg56bb54904b036dc4m.jpgc71a8c93a752f251m.jpg956292e9457ad934m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Bardzo ładny Spit. Ja ostatnio zachorowałem na ten samolot muszę kilka zrobić . Ma już jednego w pudle również revell. A czy Techmod produkuje też inne kalki ja myślałem że tylko te z " Donaldem" ???

Podoba mi się wykonane przez ciebie ślady eksploatacji . A co to jest na drugiej fotce zaraz pod kołpakiem śmigła ?? Element brudzenia czy to od kleju ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to zacieki oleju, z którego ten samolot był słynny. Podpatrzyłem na fotografiach i latających obecnie Spitach w filmach fabularnych.

 

Moja wina zinterpretowałem to inaczej . Odpowiedz mi na pytanie odnośnie tych kalek które napisałem powyżej . Bo jestem ciekawy czy są bo bym zakupił . Bo " Donaldy " mam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik czy przejrzenie oferty Techmodu, w którymkolwiek sklepie internetowym tak bardzo boli z tego co pamiętam to są i w 1:72 i w 1:48.

 

Bardzo ładny spit tak na marginesie

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik czy przejrzenie oferty Techmodu, w którymkolwiek sklepie internetowym tak bardzo boli z tego co pamiętam to są i w 1:72 i w 1:48.

 

Bardzo ładny spit tak na marginesie

 

Pozdrawiam.

 

Oczywiste że nie boli ! Po prostu liczyłem na szybką odpowiedź a o sprawdzeniu nie pomyślałem . Mój błąd . Na przyszłość postaram się najpierw sprawdzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie bardzo ładny juchas :-))))

Super,że otworzyłeś klapy. Szkoda ,że revell zle robi przejści skrzydło kadłub od spodu. Klapy były dzielone,bow tym miejscu skrzydło miało charakterystyczny kształt. A revell robiąc całkiem dobry i tani model to olał!!

I jeszcze jedno pytanko, czemu obudowa działek nie jest okopcona, a skrzyło jest?? Pytam bo nie wiem, ale wydaje mi sie, że to niekonsekwencja.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.