Skocz do zawartości

P-51 Mustang


Darthradi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym przedstawić samolot który zbudowałem po dłuższej przerwie w sklejaniu modeli plastikowych, bowiem przedtem bawiłem się w kartonówki:) Oto mój modelik P-51 z firmy Tamiya 1:48. Nie mogę powiedzieć że umiem to robic profesjonalnie ale jestem zadowolony z tego modelu jako że jak na pierwszy raz to chyba nie jest źle?. Model pomalowany częściowo farbą w sprayu Tamiyi, częściowo pędzlem. ponadto dorobiłem trochę śladów zużycia jak zadrapania na farbie i na znakach rozpoznawczych, smugi po dymie z rur wydechowych, niestety zapomniałem o osmaleniu skrzydeł w okolicach działek:). Ogólnie model był bardzo łatwy do sklejania, po prostu zakochałem się w firmie Tamiya, wszystko pasowało do siebie idealnie a części wykonane były perfekcyjnie. Wiem że model nie jest idealny dlatego tez czekam w uwagi i może jakieś pomocne triki. Wkrótce zamierzam też pokazać zdjęcia modelu Star Destroyera klasy Venator (STAR WARS;) ale to w innym dziale oraz F-16 z trochę nietypowym malowaniem. Pozdrawiam Radek, czekam na wszystkie komentarze.

7b6be35d9202da83m.jpg abbf75976ab18512m.jpg bb250a3429096902m.jpg 45f7962307d34444m.jpg

cc8df3ffa38a16e5m.jpg dc585aaec169bd3bm.jpg 6d0bf78086270a64m.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/73bfcca00c7508b7.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fc902e826e824391.html

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darthradi proszę powiedz mi jak wykonałeś malowanie kadłuba? Chodzi mi o srebrną farbę? Jaka to farba? Jaka technika?

 

Czytaj ! A nie ogladaj tylko obrazki wszystko n/t malowania zostało tu napisane.

 

Może byś nie krzyczał na mnie co? Sam sobie wywnioskuj z tego tekstu poniżej jakich podkładów użył autor, jaka to dokładnie farba była? Sam sobie może najpierw poczytaj a potem zwracaj mi uwagę.

 

Model pomalowany częściowo farbą w sprayu Tamiyi, częściowo pędzlem. ponadto dorobiłem trochę śladów zużycia jak zadrapania na farbie i na znakach rozpoznawczych, smugi po dymie z rur wydechowych, niestety zapomniałem o osmaleniu skrzydeł w okolicach działek:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróc do przedszkola może co ?? Ja krzyczę ?? coś się Tobie zdaje... Facet napisał jakiej farby użył i jak ją nakładał więc czego się burzysz ?? a teraz jeszcze wymyślasz, że jakieś podkłady miałeś na myśli... LECZ się !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż farba jak napisałem to farba w sprayu Tamiya oznaczenie TS-17 gloss aluminium, podkład niesty gdzies sie zapodział w kazdym razie tez to była T. Nie wiem czy to cos ci pomoże ale zawsze coś, w sumie jestem zaskoczony tym że komuś się podoba to malowanie:) to najzwyklejsza farba w sprayu ale przeyznać musze ze Tamiya robi je bardzo dobrze:) Pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dacie sobie na wstrzymanie, czy trzeba Was sila rozdzielac? Obaj sie zachowujecie jak w przedszkolu...

 

Wiesz co przeczytaj od początku cały temat,a będziesz widział kto ma rację tak?

Bo w pierwszym poście Darthradi nie napisał wszystkiego o co mi chodziło, a potem mirage3 pisze "Czytaj ! A nie ogladaj tylko obrazki wszystko n/t malowania zostało tu napisane." i to nie jest krzyczenie, potem pisze kolejne słowa, które w moim odczuciu obrażają mnie.

 

Pokaż mi gdzie w tym poście jest coś napisanego o podkładzie?? Gdzie?? Zwracasz mi uwagę nie mając podstaw i argumentów.

 

Witam, chciałbym przedstawić samolot który zbudowałem po dłuższej przerwie w sklejaniu modeli plastikowych, bowiem przedtem bawiłem się w kartonówki:) Oto mój modelik P-51 z firmy Tamiya 1:48. Nie mogę powiedzieć że umiem to robic profesjonalnie ale jestem zadowolony z tego modelu jako że jak na pierwszy raz to chyba nie jest źle?. Model pomalowany częściowo farbą w sprayu Tamiyi, częściowo pędzlem. ponadto dorobiłem trochę śladów zużycia jak zadrapania na farbie i na znakach rozpoznawczych, smugi po dymie z rur wydechowych, niestety zapomniałem o osmaleniu skrzydeł w okolicach działek:). Ogólnie model był bardzo łatwy do sklejania, po prostu zakochałem się w firmie Tamiya, wszystko pasowało do siebie idealnie a części wykonane były perfekcyjnie. Wiem że model nie jest idealny dlatego tez czekam w uwagi i może jakieś pomocne triki. Wkrótce zamierzam też pokazać zdjęcia modelu Star Destroyera klasy Venator (STAR WARS;) ale to w innym dziale oraz F-16 z trochę nietypowym malowaniem. Pozdrawiam Radek, czekam na wszystkie komentarze.

7b6be35d9202da83m.jpg abbf75976ab18512m.jpg bb250a3429096902m.jpg 45f7962307d34444m.jpg

cc8df3ffa38a16e5m.jpg dc585aaec169bd3bm.jpg 6d0bf78086270a64m.jpg

 

Na tym kończę tą dyskusję bo nie przyszedłem tu na forum po to by co chwila komuś coś na siłę udowadniać.

Z mojej strony to koniec dyskusji z panem Mirage3

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż farba jak napisałem to farba w sprayu Tamiya oznaczenie TS-17 gloss aluminium, podkład niesty gdzies sie zapodział w kazdym razie tez to była T. Nie wiem czy to cos ci pomoże ale zawsze coś, w sumie jestem zaskoczony tym że komuś się podoba to malowanie:) to najzwyklejsza farba w sprayu ale przeyznać musze ze Tamiya robi je bardzo dobrze:) Pozdrawiam Radek

 

Chodzi o to, że chciałbym pomalować Hawkera Tempesta w barwach India i jest on cały srebrny, tak więc zależało mi właśnie na info dot. podkładu i jaka konkretnie to była farba. A jeszcze mi powiedz, bo i tak poszukam, ale widziałeś może te Tamiye w jakimś sklepie internetowym?

 

 

Do mirage3 - dopiero teraz moja ciekawość została zaspokojona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co przeczytaj od początku cały temat,a będziesz widział kto ma rację tak?
Sluchaj, po pierwsze, to nie tym tonem. Po drugie, przeczytalem dokladnie watek, sledze go od samego poczatku. Po trzecie, nie istotne w tym momencie jest, kto ma racje, istotne jest natomiast to, ze uskuteczniajac swoje przepychanki slowne, zasmiecacie watek i narazacie pozostalych uzytkownikow forum na watpliwa przyjemnosc uczestniczenia w Waszych utarczkach. Jezeli macie jakis problem, wyajsniajcie go poza forum albo przynajmniej tak, zeby inni nie musieli na to patrzec...

 

Constructor, mirage3, to nie jest pierwsza taka sytuacja, kiedy dajecie poniesc sie dumie, ambicj, nie wiem czemu jeszcze i rozpetujecie burze w szklance wody. Nastepnym razem zastanowcie sie, czy warto i czy Wy byscie chcieli byc postronnymi obserwatorami takich sytuacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majek wybacz, ale nie ja zacząłem tak? nie ja pierwszy krzyknąłem "Czytaj!" tak? nie ja wykazałem się brakiem argumentów na linii obrony tak? Tak więc rozgraniczmy pewne rzeczy.

 

Jeżeli zrobiłem coś źle w mniemaniu moderatorów tego forum to przepraszam. Nie pozwolę sobie jednak żeby ktoś zarzucał mi coś czego nei zrobiłem, bo przeczytałem dokładnie post i nie znalazłem w nim informacji dla mnie istotnych.

 

To tak jakbyś poszedł do ciastkarni i spytał jak zrobione i z czego jest to ciasto, a pani Ci powie, że w piekarniku, a ty pytasz, ale z czego jest zrobione, a gość z kolei zacznie się burzyć, "panie przecież pani ci powiedziała, ze z piekarnika" - widzisz tą sytuację?

 

Mam po prostu nauczkę, nie reagować, na prowokacje i inne uwagi kogoś kto szuka zaczepki. Tak jak powiedziałem, nie przyszedłem na to forum, żeby się kłócić, tak więc przepraszam tych których uraziłem.

 

Jednym słowem przepraszam, ze śmiałem o cokolwiek zapytać... zaraz posprzątam te swoje posty i będzie spokój :/

 

KOPNIAKA jednemu i drugiemu

 

Za podżeganie tez mogą być kary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dzieci

 

Przepraszam za tego nic nie wnoszącego posta.

 

O malowaniu metalizerami w necie jest sporo, radzę poszukać.

 

Pozdrawiam Was serdecznie

 

A Mustang śliczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dzieci

Z przykrością zauważam, że tak sie kończy większość postów, w których głos zabiera Kolega mirage3

I nie jest to złośliwość ani odkrycie Ameryki.

Przyłączam się do pozdrowień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dzieci

Z przykrością zauważam, że tak sie kończy większość postów, w których głos zabiera Kolega mirage3

I nie jest to złośliwość ani odkrycie Ameryki.

Przyłączam się do pozdrowień

 

Czyli następnym razem zignorować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż farba jak napisałem to farba w sprayu Tamiya oznaczenie TS-17 gloss aluminium, podkład niesty gdzies sie zapodział w kazdym razie tez to była T. Nie wiem czy to cos ci pomoże ale zawsze coś, w sumie jestem zaskoczony tym że komuś się podoba to malowanie:) to najzwyklejsza farba w sprayu ale przeyznać musze ze Tamiya robi je bardzo dobrze:) Pozdrawiam Radek

 

Chodzi o to, że chciałbym pomalować Hawkera Tempesta w barwach India i jest on cały srebrny, tak więc zależało mi właśnie na info dot. podkładu i jaka konkretnie to była farba. A jeszcze mi powiedz, bo i tak poszukam, ale widziałeś może te Tamiye w jakimś sklepie internetowym?

 

 

Do mirage3 - dopiero teraz moja ciekawość została zaspokojona.

 

Hmm nie wiem czt ta farba jest w jakimś sklepie internetowym ponieważ ja akurat mieszkam w Anglii i niedaleko mam taki fajny sklepik modelarski gdzie moge dostać prawie wszystko:) Ogólnie modelarstwo w anglii w porównaniu do zarobków jest naprawdę tanie. Przepraszam że nie mogę bardziej pomóc, ale myślę że możesz próbować szukać w sklepach internetowych. Pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No to ja może powrócę do tematu Mustanga.

 

Wielki plus za malowanie metalizerem. Model wygląda na bardzo gładki. Nie ustrzegłeś się jednakże błędów.

1. Niektóre kalkomanie wyglądają na przytarte. Próbowałeś robić na nich odbicia lakieru lub przebicia aluminiowej farby???

2. Korki od wlewów paliwa powinny byc koloru czerwonego.

3. Listwa łącząca owiewkę z wiatrochronem wygląda nieco nierówno.

4. Cały model wygląda niezwykle czysto z czym kontrastują okopcenia. Jeśli nie chciałeś go za nadto "ufrontowić" to nie były one potrzebne. Jeśli już je dałeś mogłeś dac przynajmniej niewielkie okopcenia przy broni pokładowej, a palnele przy wydechach pomalować nieco ciemniejszym metalizerem. To dodałoby modelowi większej trójwymiarowości (podobnie jak zapuszczenie linii podziału, chociaż w przypadku tak położonego metalizera nie jest ono aż tak potrzebne ).

 

Ogólnie twój Mustang prezentuje się nieźle, a metalizer jest położony pięknie. Powinieneś zaopatrzyć się w Alclady.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No to ja może powrócę do tematu Mustanga.

 

Wielki plus za malowanie metalizerem. Model wygląda na bardzo gładki. Nie ustrzegłeś się jednakże błędów.

1. Niektóre kalkomanie wyglądają na przytarte. Próbowałeś robić na nich odbicia lakieru lub przebicia aluminiowej farby???

2. Korki od wlewów paliwa powinny byc koloru czerwonego.

3. Listwa łącząca owiewkę z wiatrochronem wygląda nieco nierówno.

4. Cały model wygląda niezwykle czysto z czym kontrastują okopcenia. Jeśli nie chciałeś go za nadto "ufrontowić" to nie były one potrzebne. Jeśli już je dałeś mogłeś dac przynajmniej niewielkie okopcenia przy broni pokładowej, a palnele przy wydechach pomalować nieco ciemniejszym metalizerem. To dodałoby modelowi większej trójwymiarowości (podobnie jak zapuszczenie linii podziału, chociaż w przypadku tak położonego metalizera nie jest ono aż tak potrzebne ).

 

Ogólnie twój Mustang prezentuje się nieźle, a metalizer jest położony pięknie. Powinieneś zaopatrzyć się w Alclady.

 

Pozdrawiam

Kornik

 

Dzieki za wskazanie wad, to mi się bardzo przyda w przyszłości. To mój pierwszy poważny model więc starałem się chociaż wiem że nie ustrzegłem się błedów. Następnym razem zrobię wszystko lepiej:) Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do dalszej krytyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.