Skocz do zawartości

Gorący staruszek czyli Hurricane Mk.IIc - Hasegawa 1:48


barszczo

Rekomendowane odpowiedzi

Ukończony zupełnie na luzie Hurricane Mk.IIc LF363 Hasegawy w barwach 309 Dywizjonu Myśliwskiego Ziemi Czerwieńskiej. Cały czas chodziło mi po głowie że gdzieś w stosach publikacji zalegających moje półki mam jakieś czasopismo z artykułem o Hurricane'ach z 309 Dywizjonu. No i znalazłem dziś rano 25 numer Model Hobby z rzeczonym artykułem pióra specjalisty od Hurricane'ów Roberta Gretzyngiera. Przejrzałem zamieszczone tam zdjęcia i zasiadłem do poprawek: linki antenowej nie rozpiąłem i bardzo dobrze bo jej nie było, dorobiłem antenę IFF, przerobiłem maszt antenowy i usunąłem częściowo mały maszcik na sterze kierunku. Nie zrobiłem: mała literka F pod śmigłem i znaczki wytwórni na łopatach śmigła. Jak dobiorę to dokleję. Całość malowana farbami Tamiya i Gunze serii H, miłego odbioru :

 

DXrrba3.jpg

 

5AUDXMU.jpg

 

9k1fKxK.jpg

 

ioDI0CZ.jpg

 

123fR0R.jpg

 

OzPFUoN.jpg

 

ObJMQfF.jpg

 

eMgZbu5.jpg

 

zPGM3M6.jpg

 

GbLxMZN.jpg

 

B5TjPT6.jpg

 

xcXoiBU.jpg

 

No i lustereczko do pomalowania jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny modelik, daje radę. Gratulacje!

Plus za półmatowe wykończenie, to dużo lepsze niż trupi mat dość często nadużywany.

Na pierwszy rzut oka za nowy.

I dobrze, bo Polacy dostali nówki nieśmigane, bez przebiegu. Da się taką czystą koncepcję bez problemu obronić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lotnictwie się nie specjalnie znam, więc w kwestiach merytorycznych się nie wypowiem... Napiszę tylko, że to zawsze ogromna przyjemność, obejrzeć galerię świetnie wykonanego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
H&S Ultra. Ciągle skąpię na coś lepszego, ale tak go już obcykałem że w sumie w zupełności mi wystarcza.

 

oj to tak jak ze mną i H&S Evo wyczucie aerografu to jedno a możliwości techniczne to drugie po dobrych kilku latach uważam że najważniejsze jest to pierwsze:)

 

Bardzo ładny. Mam tylko jedno pytanie - czy wnęki podwozia były w takim samym kolorze jak spód skrzydeł?

 

I jedna uwaga - wydaje mi sie że lusterko jest niepomalowane.

 

nie wiem czy MKII mogła się czymkolwiek różnić w tej kwestii ale w MKI były srebrne

 

I pasuje. Tylko lusterko wsteczne w zielonym macie trochę niefunkcjonalne

 

Generalnie model mi się bardzo podoba - jedyne uwagi to lusterko jak z resztą koledzy zauważyli ale ja bym się szarpną na antenę - spójrz na zdjęcie boczne ile by uroku mu dodała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H&S Ultra. Ciągle skąpię na coś lepszego, ale tak go już obcykałem że w sumie w zupełności mi wystarcza.

To jak będziesz H&S chciał sprzedać to daj znac . Ja maluje bestai za 50pln i ciągle zbieram na właśnie na cos lepszego.

A model fajny , mnie najbardziej cieszą jak jeszcze polska szachownica jest, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygląda całkiem spoko. Na pewno jego odbiór byłby lepszy jeżeli wstawiłbyś model na tło innej barwy niż jeden z kolorów kamuflażu np białe tło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.