Skocz do zawartości

D-558-1 Skystreak 1/48 Special Hobby


Nużek

Rekomendowane odpowiedzi

W galerii prezentuję rzadko spotykany model. Wykonywałem go na podstawie instrukcji, bez zagłębiania się w szczegóły samej konstrukcji. Główne założenie to przedstawić model w wersji "prosto z fabryki" gdyż konkretnych zdjęć zużytych w jakikolwiek sposób Skystreak'ów w sieci brak.

 

Zestaw oprócz wyprasek zawierał kilka blaszek, żywiczny kokpit, którego i tak nie widać, żywiczne koła których postanowiłem nie montować. W trakcie budowy zdecydowałem aby model przedstawiał maszynę w locie. Nie mam niestety jeszcze podstawki i prętów z plexi.

 

Sama budowa nie była skomplikowana jednak połączenie połówek kadłuba wymagało szpachlowania. Późniejsze odtworzenie linii dostarczyło kolejnych emocji. Plastik dziwny w obróbce, często kruszył się i trzeba było linie nie raz zalewać i poprawiać. Kalki bardzo cieniutkie, nie rwały się i dobrze się je kładło choć trzeba było dosyć szybko ustawić je na swoim miejsc gdyż w miarę upływu czasu stawały się coraz bardziej miękkie i podatne na uszkodzenia. Nie używałem zmiękczacza, sama woda. Całość pokryłem lakierem semi gloss. Generalnie zestaw do polecenia.

 

Zapraszam do oglądania

2XzwtGVh.jpg?2

bXJ8Eoih.jpg?1

TMAP7TUh.jpg?1

fDJCPZhh.jpg?1

zvb68jNh.jpg?1

4SaO1PSh.jpg?1

IF4IlQQh.jpg?1

VXZXxReh.jpg?1

N9YAHz5h.jpg?1

 

Kilka zdjęć czarno białych na czarnym tle

fZdkn3th.jpg?2

3BrEycoh.jpg?1

FDfkqqhh.jpg?2

3eHRmqZh.jpg?2

 

Mam nadzieję, że się spodoba a jak nie to piszcie wszelkie uwagi bo przede mną kolejny wynalazek czyli X-1 Mach Buster w ciekawym pomarańczowym malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach bedę robił podstawkę aby zaprezentować model "w locie". Mam już pręty z plexi. Bezbarwny ostatni raz kładłem prosto z puszki. Albo nie potrafię albo z puszki tak po prostu jest że lakier kładzie się w mało kontrolowany sposób. Na szczęście na żywo nie jest to tak widoczne. Lakier mam już zlany z puszki do słoiczka i teraz będę już nakładał aerografem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dawno temu wspominałem o prostej podstawce imitującej piaszczysto-kamienisty teren. Skystreak w lowpas'ie. Pierwsza tego typu podstawka więc może nie być to rewelacja. Jest to jednak miła dla oka (wg mnie) odskocznia od betonowych płyt lotniska w mojej małej kolekcji.

 

3mGcMGf.jpg

ZJmtYek.jpg

BkHPI6V.jpg

ASrCFan.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo masz racje. Tylko na wydruku nie zrobisz tekstury. Kamieni itd. Myślałem o wydrukowaniu czegoś takiego ale chciałem poćwiczyć na takiej uproszczonej dioramce. Zresztą tak jak mapisałem nie jest to.zadna rewelacja w moim wykonaniu.

 

Zawsze to lepiej niż jak model leżał bez kół na półce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nużek, tak się wtrącę troszkę, że podczas takiego ruchu, czytaj rozmycia - tekstura, faktura, jakiekolwiek bryły, też nie istnieją, są rozmyte Więc zasadniczo, takie zdjęcie wygląda lepiej niż dioramka z kamieniami. To fajna dioramka, ale do czegoś innego, jakiegoś wiatraka, albo harriera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem inne wyobrażenie. Może kiedyś wiatraka zrobię albo jakiś pojazd to przyda się taka baza. Zresztą pisałem że chciałem poćwiczyć z dioramką. Jak znajdę czas to może zrobię inną podstawkę, dynamiczną. Dzięki za wszystkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.