Skocz do zawartości

UH-1D Iroquois ,116th AHC, 2nd Wasps Platoon Itallieri 1:72


eldiabllo

Rekomendowane odpowiedzi

Era Wojny w Wietnamie to wspaniały czas dla śmiglowców , jednym z nich były śmigłowce typu Bell UH-1 gdzie odgrywały głowne role jako śmigłowiec transportowy, wsparcia powietrznego i medycznego. Zyskał w tym czasie różne przydomki: Slick – wersja transportowa, Hog – wersja uzbrojona, Iroquois – wersja wielozadaniowa, Dustoff – wersja MEDEVAC.

Różnica w modelu 205 zmieniła się także sylwetka śmigłowca podczas postoju na ziemi, nos śmigłowcajest podniesiony do góry – w modelu 204 nos śmigłowca był pochylony w dół.

 

Mój "Huey" z Itallieri 1:72 w oznaczeniach USA ze 116th Kompani Śmigłowców Szurmowch (AHC) drugi pluton znany jako " WASPS" w wersji wielozadaniowej czli Iroquois z zesawem uzbrojenia XM 21 zasobniki niekierowanych pocisków 70mm i karabiny M134 Minigun.

 

warsztat viewtopic.php?f=86&t=56169&p=826360#p826360

 

zalecane właczenie muzyki pod tym linkiem z yt

 

03befe061ea223e8.jpg

 

5a8cfc17fb19c7e0.jpg

 

8e37a71388b2a0ae.jpg

 

22f9301557125fc6.jpg

 

22f9301557125fc6.jpg

 

3a579bdcafc9c44a.jpg

 

9d6f5ebd6329e1f3.jpg

 

297c501acd885125.jpg

 

86c1cb86d468e1e1gen.jpg

 

e65ce1dfc98c1eab.jpg

 

d1d6579482cc0d13.jpg

 

93ae1dd68dfb8edd.jpg

 

123fa07922e08714.jpg

 

84bcd2f850d159c2.jpg

 

z kuzynem z Wojska Polskiego

 

395d5c90e4d79045.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to ja pierwszy

Model ma swój klimat, ale...

 

...właśnie.

 

Kiedyś na początku swojej przygody z modelowaniem, usłyszałem od paru kolegów,

...mądrzejszych kolegów, dwie rady, które sobie do serca wziąłem.

 

Pierwsza. Mniej, oznacza więcej - stanowczo za dużo podkładu i farby, na modelu nie widać w zasadzie żadnych linii podziału

staraj się ograniczyć do minimum grubość warstwy, a zwiększ ich ilość.

 

Druga zaś, to - "jest bardzo cienka granica pomiędzy zrobieniem modelu brudnego śmigłowca, a zrobienia brudnego modelu śmigłowca"

 

Przemyśl sobie to, i jeszcze raz zastanów się co można było zrobić lepiej... jest jeszcze tyle śmigłowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zdjęcia obnażają wszystko, każdy detal, patrząc na zdjęcia faktycznie widać ze troche za mocno sie kurz przylepil, może ulewa z halnym byla . Na następnym modelu postaram się zrobić tylko lekki wash. Mnie wciąż oslabiaja najbardziej szybki, znowu jakieś niewiem czy to opary bo klej juz z mienilem na clearfixa . Wsumie okiem doświadczonych modelarzy czy jakiś progres u mnie jest czy raczej zatrzymalem sie w miejscu, patrząc na te moje modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Na zdjęciu w czerwonym kole zaznaczyłem element który mogłeś wykonać z cienkiego drutu miedzianego, wyglądało by to dużo lepiej.

W niebieskiej elipsie też jest element który wykonany np. ze szpilki lepiej by wyglądał niż ten co wykonał producent.

W zielonym kółku coś nie gra. Popatrz na twój śmigłowiec i na prawdziwy. Jest różnica w wysokości, przez co twój model wygląda przez to dziwnie. To jest do poprawy..

03befe061ea223e8_zpssi0z02co.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że też miałeś problemy z oszkleniem, mam ten śmiglak w swojej kolekcji i galerii tu na forum, moj troche w innym "stylu", Ty postawiles na brudzenie, klimat i efekt. Ja jestem poczatkującym modelarzem i raczej zawsze staram sie poprostu jaknajczyściej skleić model. Z brudzeniem lepiej nie przeginać-Mitrandir idealnie to napisał. Plus za temat, podstawkę, włożony trud i klimat. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
A zdradzisz z czego wykonałeś taśmy amunicyjne do Minigunów?

taśmy wykonałem z modeliny a prążki chyba zakrętką od butelki po czym lekko podgrzałem żeby się utwradziła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.