Skocz do zawartości

MiG-29SMT "Garbaty Migacz" G.W.H 1:48


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Model prezentuje na forum mimo faktu że bedę musiał się z nim rozstać ( co mnie bardzo boli) ponieważ jest wykonany na zamówienie.

 

Mam nadzieję że zamawiający pozwoli mi zabrać model na wystawę do Włoch i może do Mińska Maz. Ale czy tak będzie nie wiem ponieważ czas ma tu podstawowe znaczenie a zamawiający zabiera model do Rosji.

 

Zaznaczę że model nie jest skończońy za sprawą zagubienia elementów z blaszkami, brakuje lusterek i stabilizatorów na rakietach - tu pojawia się z mojej strony WIELKĄ prośba do osób działających w skali 1:48.

Jeżeli macie takie blaszki lub z innego zestawu chętnie odkupie ponieważ nie bardzo mi w smak kupowanie drugiego zestwau dla samych blaszek, dwa zależy mi na czasie a w zasadzie zamawiającemu ponieważ wolałby zabrać model do Rosji osobiście a w Polsce jest do końca przyszłego tygodnia.

 

Model zbudowany z zestawu G.W.H muszę przyznać że jest dość wymagający w budowie ale bardzo ładny w kwestii detali - zdecydowanie wypada lepiej niż model Trumpka w skali 1:32.

W kwestii trudności nie ma jakiś szczególnych miejsc po prostu model wymaga sporo uwagi jest zwyczajnie skomplikowany i nie polecałbym tego zestawu osobom początkującym.

 

W kwestii kolorystyki - zamawiający przywiózł kawałki blach z kolorami i do tych elementów zostały dobrane za pomocą spektro kolory.

Jako ciekawostkę mogę napisać że tem konkretny egzemplarz służył jako egzemplarz testowy dla kilku firm starających się o kontrakt na dostawę powłok więc można go spotkać w kilku delikatnie różniących się lakierowaniach z różnym rozkładem plam.

 

Tyle w kwestii pisaniny reszta na fotkach:

 

 

20170101_110127_zpsthv5ja2t.jpg20170101_110120_zpscezo4szn.jpg20170101_110050_zpsdaoxxj91.jpg20170101_110639_zpsy0xxkbgj.jpg20170101_110722_zps9t69hokx.jpg20170101_105753_zpszaagm58h.jpg20170101_105816_zpszshv6t2t.jpg20170101_105603_zpsf3p6im4p.jpg20170101_105610_zps5qwvz2wf.jpg20170101_110550_zpszhomfqy2.jpg20170101_110556_zpsbqu4txyy.jpg20170101_111103_zpsk86puzsk.jpg

 

I kilka na czarnym tle:

 

20161231_213013_zpskzs5zhrl.jpg20161231_212936_zpsaintvldv.jpg20161231_212727_zpsrjnjxnnn.jpg20161231_212231_zpsngcumfez.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byś w końcu zaczął w tytułach wątków pisać nazwę producenta modelu.

 

 

Nie widzę potrzeby jest podana w treści - chcesz wiedzieć jaki to producent zagladasz do wątku.

Zresztą w tym wypadku nie ma innej opcji SMT w tej skali jak na razie jest dostępny jedynie z GWH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUTAJ też jej nie widzisz ?

Robisz fajne modele i chciałbym wiedzieć z jakiego zestawu są złożone, bez przekopywania się przez internet.

Ale skoro to taki problem.

 

Problemem to nie jest oczywiście.

Jednak w tym wypadku nie ma sensu ale proszę dopisuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Problemem to nie jest oczywiście.

Jednak w tym wypadku nie ma sensu ale proszę dopisuję.

Tak tylko że jak ja później, uzupełniam spis treści to tracę czas na szukanie skali oraz firmy, bo autorowi się nie chciało tych informacji napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalę podaję zawsze.

 

Ok, poprawię się w ramach postanowienia noworocznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, jeszcze jakby ci się chciało uzupełnić w wątku który zlinkowałem.

 

To jest portfolio które wstawiłem dawno temu więc już nie dam rady edytować.

No jak to, przecież jesteś moderatorem ? Lub przekaż dane jawkersowi to poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Skalę podaję zawsze.

 

Ok, poprawię się w ramach postanowienia noworocznego

KRL, to nie tyczy się tylko Ciebie, to jest problem większości forumowiczów.

Ja nie piszę tego złośliwie, napisałem to bo nadarzyła się okazja. No a że natrafiło na twój wątek to przepraszam.

Taki zapis powinien znaleźć się w regulaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie było życzenie zamawiajacego miał też nie mieć zbiornika między gondolami. Oraz co mnie zmrozilo ma być widać zróżnicowanie powierzchni ale samolot nie ma wyglądać jak staroć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza dwudziestka dziewiątka jaka widziałem kozak możesz mi powiedzieć czym brudzisz model zacieki itp. bo naprawdę super daje to realizm

 

 

Dzięki,

 

W kwestii wykonania trudno napisać jak wykańczam w tym wypadku model od początku był robiony dość nietypowo metodą na przecieranie tak powstała większość śladów.

 

Model nie ma na sobie Pre Shadingu, po podkłądzie nałożyułem jedynie sporo białych plamek mniej i bardziej intensywnych ale nie na całość tylko miejscowo.

 

Póżniej każdy z kolorów był tonowany pierwsza warstwa jaśniejsza i druga standardowa + cieniowanie ciemniejszą i tak z każdym kolorem.

W kolejnym kroku całość została przeszlifowana (przetarta) papierem P1200 tak by zróżnicować powierzchnię w jednych miejscach bardziej w innych mniej.

Na koniec Post Shading i tusze Tamki i suchy pędzelek ot i tyle.

 

Jak by coś chętnie doprecyzuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne te twoje modele. I cieszy fakt że jest ich tak dużo.

 

 

Myslę że ilość moich modeli jest już męcząca dla forumowiczów więc w tym roku stawiam na innych zawodników ja wprowadzam sobie ban na galerie

 

Niemniej jednak wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę to już ostatnie pytanie i daje ci juz spokój odnośnie tych pudrow to do nanoszenia ich na model używasz zestawowych gabeczek czy jakichś innych lub wogole jakaś inna technike Wykorzystujesz? Z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne te twoje modele. I cieszy fakt że jest ich tak dużo.

 

 

Myslę że ilość moich modeli jest już męcząca dla forumowiczów więc w tym roku stawiam na innych zawodników ja wprowadzam sobie ban na galerie

 

Niemniej jednak wielkie dzięki.

No nie gadaj nie możesz nam tego zrobić tym bardziej ze będzie kolekcja Mig-ow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.